Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość małagonia_

jakie ogrzewanie domu jednorodzinnego

Polecane posty

Fotovoltaika + pompa ciepła. Jeżeli chcesz możesz dołączyć wentylację mechaniczną(rekuperacje) ale nie musisz. Jednak jest to duży komfort i mniejsze straty ciepła(reku odzyskuje część ciepła z wyrzucanego powietrza z domu). Przekłada się to też na mniejsze zużycie prądu przez pompę ciepła, a to z kolei na mniejszą ilość paneli czyli taniej. Moim zdaniem warto zrobić wszystko, zapłacić raz i mieć komfort całe życie, plus niskie rachunki(opłaty stałe za prąd 20-30 zł miesięcznie) Radzę kontakt z tą firma https://www.smartekodom.pl/ Powinni doradzić jakie będzie zapotrzebowanie energetyczne, jak również co zamontować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jaccka napisał:

Orientowałam się nieco w fotowoltaice ale przekracza to moje możliwości finansowe.

No bez jaj, przy całkowitym koszcie budowy to niewiele. Przy obecnych zimach najlepszy układ to bardzo grube ocieplenie, pompa ciepła (nawet powietrze-powietrze) i do tego kominek awaryjnie nas czas ewentualnej naprawy, gdyby uległa uszkodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście szukali dobrej jakości opału to na pewno taki kupicie w Sobianek. Polecam ten skład opału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam dywersyfikację pompy ciepła w postaci kominka. Ozdoba plus ciepło na czarną godzinę jak wyłączą prąd.

Apropo modnej pompy ciepła po ilu latach ona się zwraca wliczając koszt założenia?

Edytowano przez Aniaketo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła (polecam polski Apic) wypada najkorzystniej. W domu jest ciepło, a my za ogrzewanie domu o powierzchni ok 200m2 zmieścimy się spokojnie w 1500-2000zl rocznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompa po podłodze 200m i za 6 miesięcy 1850 zł . Nowy dom tylko podłogówka i rekuperacja. Podany koszt to pompa ciepła woda użytkowa i rekuperacja.

Jeśli nie macie namiaru na firmę od montażu pompy ciepła polecam kontakt z nimi:

https://klimat-tech.pl/

Świetna ekipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2017 o 16:17, Gość małagonia_ napisał:

Jakie ogrzewanie polecacie do domu jednorodzinnego? W okolicy nie ma gazu ziemnego. Dlatego zastanawiamy się nad dzierżawą zbiornika LPG. Orientujecie się, jakie są koszty takiego ogrzewania?

Ogrzewanie gazem płynnym (LPG) jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz dostępu do gazu ziemnego. W przypadku ogrzewania gazem, zbiornik LPG możesz kupić lub wydzierżawić.

Jeśli zdecydujesz się na dzierżawę instalacji zbiornikowej, unikasz dużego wydatku na zakup, ale jesteś związana umową długoterminową z jednym sprzedawcą. Jeśli natomiast możesz sobie pozwolić na wydatek kilkunastu tysięcy złotych, warto rozważyć zakup własnego zbiornika. Daje Ci to możliwość swobodnego wyboru dostawcy.

Ceny propanu do celów grzewczych w 2022 r. i w 2023 r. wykazywały intensywne skoki. W 2023 roku cena gazu LPG na stacjach benzynowych spadła poniżej 3 zł po raz pierwszy od początku roku. Przy założeniu, że gaz zakupisz w cenie 3 zł/l, koszt ogrzewania domu wyniesie 0,47 zł/kWh (przy uwzględnieniu wartości opałowej ok. 24 M w fazie ciekłej i sprawności instalacji grzewczej na poziomie 95%).

Pamiętaj jednak, że koszty mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak efektywność energetyczna Twojego domu, wielkość domu, a także zmienność cen gazu na rynku. Zawsze warto skonsultować się z ekspertem lub firmą dostarczającą gaz, aby uzyskać najbardziej aktualne i precyzyjne informacje.

Pozdrawiam serdecznie, Elka Rewelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pompę ciepła. Jestem bardzo zadowolony. Dom około 160 m2, 24 cm beton komórkowy + 20 styropian, 30 cm wełna na stropie i 15 cm styropian na podłodze, rekuperacja. Rocznie zużyła mi 4000 kWh. Mam fotowoltaikę i nie czuje w ogóle kosztu ogrzewania. W pierwszym roku wzięła około 5500 kWh bo wygrzewaliśmy posadzki i ściany. Montowała mi firma Nisco - https://nisco.pl Jestem bardzo zadowolony. Profesjonalni od A do Z!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek narazie rządzi. Choć w przyszłości chciałbym się pochylić nad pompą ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×