Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

współczesne kobiety

Polecane posty

Gość gość
Prof. Zimbardo: Przez 40 lat Polska przeżywała wojnę i komunizm. Męskie role polskich ojców nie były często klasycznymi rolami macho świata kapitalizmu - mężczyzny, który traci pracę, a potem ją zdobywa. Wielu Polskich mężczyzn nie pamięta ojców w roli tak silnych ogniw. Nie byli do końca w pełni kowalami swojego losu. Często spodnie w polskich rodzinach nosiły kobiety. Tak wychowały się dwa albo trzy pokolenia. Nie mam żadnych wątpliwości, że nad facetami, których spotykają młode polskie dziewczyny, wisi cień tatusia pantoflarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prof. Zimbardo: Dodajmy więc, nie chodzi tu o osądy moralne i brak dobrej woli. Młodzi mężczyźni wchodzą w te role odruchowo i nieświadomie. Dziewczyny okazują się lepsze w szkole i na studiach, a potem zdolniejsze i wytrwalsze na polu zawodowym. To wnioski z danych zbieranych na całym świecie. Choć oczywiście wciąż młode kobiety napotykają na sztuczne bariery. Dotyczą choćby siatki płac. Tych barier strzegą jak cerber zazdrosne starsze samce. Młodzi mężczyźni zepchnięci do defensywy przez kryzys uderzający w tradycyjne męskie miejsca pracy, wolą się od razu poddać. Kobiety walcząc o równouprawnienie chciały lepszej rodziny. Po zwycięstwie ruchu równouprawnienia okazało się, że są wolne i niezależne, ale brak im dobrego, nowoczesnego partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.14 ponieważ od kobiet stale eięcej się wymaga.Dajmy na to taka rodzina trzy cirki i jeden chłopak,kto wykona wiecej obowiazkow domowych?Od chłopcow sie nie wymaga,ini mają mieć wszystko pod nos a dziewczyny muszą sibie radzić,a pozniej klops,biedny mały miś bo ona mi nie pozeala siedziec w fotelu z puszką piwska tylko karze mi brać odpowiedzialniść za spłodzenie dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kobiety ktora przytoczyła syt,z autobusu.Ja sama kiedyś zasłabłam w lecie,w pełbym autobusie w ciaży (widocznej znacznie)nikt nie udzielił mi ani miejsca wczesnuej ani pomocy pozniej oprocz jednej kobiety.To dzięki jej interwencji kierowca zatrzymał autobus i otworzył okna,wyniesiono mnie na pobocze nawet nie pamietam jak.Gdyby nie ona to nie wiem jakby sie to skończyło.Zawdzieczam tej kobiecie życie.Ona była pielegniarką ale to bez znaczenia.Jak zachowała sie reszta?s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15:28 no nie wiem, czy bez znaczenia, w końcu miała wiedzę, doświadczenie, większa niż inni świadomość ryzyka, jak i zmniejsza krew z uwagi na czestszy kontakt z kryzysowymi sytuacjami. Nas się nie uczy jak zachować się w takiej sytuacji, ważniejsze są mitozy i mejozy, nic więc dziwnego, że ludzie niestety nie potrafią reagowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety staja sie 100% meskie i 100% meski mezczyzna staje sie niemeski stad wiele kobiet leci na zlych mezczyzn np. agresywnych naduzywajacych alkoholu itp. W opozycji do nich brani sa pod uwage panowie w rurkach wystylizowanych fryzurkach i z makijazem. Dla meskiej kobiety pozytywnie meski mezczyzna nigdy nie medzie wystarczajaco meski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś [15:23 X Jak sobie bierzech ochlapusa za partnera to twoj problem twoj wybor. Mezczyzn rodzinnych i odpowiedzialnych olewacie w mlodosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz racji - mój partner jest "pozytywnie męski", ale jego męskość wynika z cech które naprawdę są wartościowe. Jest troskliwy, zaradny, honorowy, bierze odpowiedzialność za swoje czyny i słowa, jest pomocy. Taki typ faceta który pomoże starszej pani zanieść zakupy do domu i sam pozmywa naczyna. Jednocześnie jest wygadany, zabawny, ma charyzmę. Można? Można. Brak męskości facetów w tych czasach wynika nie z tego jak się ubierają a jacy są niezaradni i marudni. Wieczne im źle, wiecznie ktoś coś powinien robić za nich. Kiedy patrzysz na taką memeję która tylko siedzi i zrzędzi to masz ochotę założyć glany i dać jej kopa w dupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o podkreslenie pewnych biologicznych cech nalezacych do mezczyzn to jak mam napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie masz racji - mój partner jest "pozytywnie męski", ale jego męskość wynika z cech które naprawdę są wartościowe. Jest troskliwy, zaradny, honorowy, bierze odpowiedzialność za swoje czyny i słowa, jest pomocy. Taki typ faceta który pomoże starszej pani zanieść zakupy do domu i sam pozmywa naczyna. Jednocześnie jest wygadany, zabawny, ma charyzmę. Można? X No i wlasnie tacy mezczyzni nie maja dzisiaj praktycznie w ogole powodzenia. Mimo, ze jest ich pelno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.59 a kto ci powiedział że mój mąż pije?Ani kropli nigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co widzę wcale nie jest ich pełno, a ci którzy są mają partnerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:07 Pełno to jest mężczyzn, którzy myslą, że są tacy, ale się oszukują. Przychodzi poważniejszy kryzys i wszystko wychodzi na jaw. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, zazwyczaj jak poznaję faceta który twierdzi, że jest wartościowy ale samotny to po chwili wychodzi, że jest nieprzyjemny, nudny, samolubny i nawet jego męscy znajomi za nim nie przepadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety też są nudne w większości, zajmują się plotkami, życiem jakiś celebrytów a ich zainteresowania ograniczają się do makijażu itp. Mało która kobieta ma jakieś intelektualne pasje, potrafi myśleć logicznie, ma jakieś osiągnięcia zawodowe..Większość to nudny typ gospodyni domowej (tylko dzieci, kuchnia itp.), albo równie nudny typ dziuni, którą pasjonują tylko ciuchy, solaria, make-up i która myśleniem się nie splamiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no skoro tak się chcesz tłumaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszą mnie kobiety które chcą na przykład inteligentnego i interesującego faceta z dobrą pracą, a one same inteligencją nie grzeszą, nie są interesujące i dobrej pracy nie mają. PO co im taki facet jak i tak nie mają z nim nic wspólnego? Takie kobiety powinny szukać kogoś na swoim poziomie, np. robotnika w fabryce, który po pracy lubi oglądać mecz z piwkiem a tak poza tym to nic go nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.54 niestety, ale masz rację. Ktòra z Pan przeczytala ostatnio jakąs ksiazkę? Obejrzala jakis film dokumentalny, o historii, swiecie, kulturze? Przeczytala jakis ciekawy artykul nie zwiazany z modą, kosmetykami? O czym rozmawiacie ze swoimi mężczyznami? Czy w ogóle z nimi rozmawiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, feminizm nie polega na nienawiści do mężczyzn. To nie o to w nim chodzi. Kobiety często mają w życiu gorzej: w wielu krajach panuje niemal społeczne przyzwolenie na gwałt, sprowadza się role kobiet do domowych gospodyń i karze rodzić dzieci wbrew ich woli ( ja nie mówię, że to jest złe, wręcz przeciwnie; wielu kobietom może to odpowiadać. Ale nie wszystkim. I na te, które wolą żyć inaczej często wywierana jest ogromna presja np. ze strony rodziny ) i tak dalej. Feminizm zakłada równouprawnienie obu płci: kobiety mogą nosić spodnie, faceci makijaż. Bo dlaczego nie? To, że komuś się to nie podoba nie jest żadnym argumentem. Jeśli kobieta jest twardą babką z wielkimi ambicjami, a facet się maluje i lubi kolor różowy to w porządku. Płeć nie definiuje naszych charakterów. Każdy człowiek jest inny i płeć nie ma nic do tego. Ani kobiety ani mężczyźni nie są lepsi. Jesteśmy tacy sami: jesteśmy ludźmi i mamy prawo ,,być bardziej męscy lub kobiecy" bez względu na zawartość naszych majtek. Ale to jest tylko moje zdanie i rozumiem, że pewnie większość z was woli chłopaka z sześciopakiem niż w rurkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
feminizm .chodziło o prawa,wyborcze zawodowe itd. a to ze polki sa najbardziej agresywnymi suuczami w Europie to inna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
feminizm to nie głoszenie ze facet ma malować ryj szminką ,to wymysły kretynek to nie ma związku z prawdziwym feminizmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo feminizm to nazywanie twarzy ryjem i zabranianie facetowi malowania się szminką .... zyj i daj żyć innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płeć nie definiuje naszych charakterów..taa, za chwilę przeczytam o trzeciej , czwartej "plci", a potem o bezplciowosci. Bo każdy ją sobie wybierze (pleć), jak skończy 18 lat. Jak w Szwecji. Kobieta może mieć silny charakter, ale jest kobietą. Cały czas, i warto, by kobiety nie wypierały swej kobiecosci. Nawet , jak są prezeskami, czy szefowymi korporacji. Takie zaprzaństwo jest smieszne i ..godne współczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam słowa ryj jak czuję irytację,na głupotę pindek i pindoli,po prostu to irytujące,te wasze pokrzywione wizje świata,facet jest facetem a baba babą ,odchyły mnie nie interesują ,prawa bab są koniecznością,były wielką koniecznością gdy samce zostały wybite na wojnach itp. ,ale facet ma nie malować mordy szminkami tylko być facetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zaprzeczają? bo moim zdaniem zaprzeczają inni, a nie same kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i przez takie durnowate wizje jak twoja feminizm dziś jest postrzegany jako pomysły zidiociałych ludzi,facet w różach i szminkach to nie facet ,tylko odmieniec ,z jakimiś zaburzeniami ,albo produkcja lesbijskich feministek syczących jadem to ten sam odchył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może łyknij coś na uspokojenie, co? Przez wieki mężczyźni się malowali i nikomu to nie przeszkadzało. Jak ktoś chce to proszę bardzo, nie musisz przecież z tym facetem sypiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00.28 slusznie. Natura jest prosta, kobieta jest kobietą, mężczyzna mężczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu oglądacie ten telewizyjny syf i tak chłoniecie jak gąbka ,bo nie macie własnego rozumu ,byle idiota coś głośno wykrzyczy to uznacie za prawdę bo głośno było ,jak dzieciarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×