Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co dodawać do makaronu z serem żeby posiłek był wartościowy

Polecane posty

Gość gość
Mięso jak to co. Mięso jest pełnowartościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panimendoza
Różne rzeczy można ale pamiętaj też że podstawą jest makaron i on też musi być pełnowartościowy. Duży wybór makaronów dobrej jakości za rozsądną cenę ma primo gusto. Masz całą gamę od tych z pszenicy durum do pełnoziarnistych i bezglutenowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszczerbik
Zamień zwykły makaron na pełnoziarnisty i dodaj dużo warzywek. Będzie pysznie i zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie makaron z bialym serem je sie polany tluszczykiem ze skwarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy makaron wtedy nie traci na walorach smakowych? Wolałbym jedna, mniej zdrowo a bardzo smacznie - makaron jeszcze nie jest bardzo nie zdrowym pożywieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaTereda
Pomidory pasują do sera żółtego i białego. Pyszny jest makaron z zielonym groszkiem podduszonym z cebulką i boczkiem wędzonym. Ostatnio często jemy warzywa mrożone z makaronem przyprawione vegetą i masłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćTereda
Oczywiście warzywa tzn mrożonka warzywna uduszona na maśle z makaronem i przyprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinka87
Żeby było smacznie i zdrowo do makaronu można dodać zasmażony szpinak, a wszystko posypać serem kozim. To jeden z moich ulubionych sposobów wykorzystania kremowego chavroux. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makaron, mozzarela, gouda, dużo szpinaku, jajko sadzone na każdą osobę....polecam. W naszym domu to danie występuje co środę i tak już od roku ;). Jest to bardzo pożywny posiłek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Pierdzibroda
Dodaj rybę, bedzie wartosciowa i z kwasami omega-3, cukru dodaj, po prostu wpier*ol tam szynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim makaron bez glutenu (lub z min. zawartością) - gryczany, jaglany, kukurydziany. Można zrobić pesto z pestek z dyni - mąkę z pestek z dyni blendować z olejem z pestek dyni aż do właściwej konsystencji. POdobnie można wykorzystać np. ciecierzycę. Można dodać czosnek. Na pewno nie ładować w dzieciaka węglowodanów (owoce, miody itp.). Sery żółte - OK. twarde, dojrzewające lub podpuszczkowe. Kiełki z własnej uprawy. szczypiorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjdjajsjsjs
kawałki fileta z kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy warto psuć posiłek który dziecko uwielbia jakimiś dodatkami. Zadbaj o inny posiłek który będzie bardziej wartościowy. Szczerze to po komentarzach nie wyobrażam sobie zrobienia makaronu z serem i ze szpinakiem (nooo chyba że serkiem topionym ale ja wiem czy to takie wartościowe??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubię jeść makaron z białym serem na słono :) także można tam wrzucić jakieś warzywo, brokuł dobrze smakuje + jakiś sosik do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry jest makaron z twarożkiem polany serkiem waniliowym z danona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym dodała jagody goji i trochę masła orzechowego, jeśli to makaron na słodko. W wersji na słono będzie super, jeśli dodasz np. podsmażoną cebulkę i uprażone pestki dyni i sezam. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu masz jeszcze fajny przepis na dobry makaron z serem, tylko raczej topionym, może też się nada: makaron z brokułami i sosem serowym (do uduszonych brokułów dodać 1 pomidor obrany ze skórki i pokrojony w kostkę, całość udusić. Dodać 75 gram ugotowanego makaronu. W 50 ml podgrzanego mleka rozpuścić ser i dodać 1 łyżkę koncentratu pomidorowego. Sos doprawić do smaku i polać nim makaron) Przepis pochodzi stąd: http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/ Można spokojnie zrobić z cukinią zamiast brokułów, jeśli dziecko nie lubi. Albo dorzucić do tego jeszcze trochę tuńczyka w sosie własnym :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biały ser albo twaróg jest bardzo zdrowy, więc spokojnie. Jak czasem podasz takie danie w tej formie to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! mam dość ciekawą i jak dla mnie bardzo smaczną propozycję żywieniową. A mianowicie, sałatka składająca się z kilku warstw. Na spód kładę makaron (kto jaki lubi), Biały ser wymieszany z cukrem i odrobiną śmietany, polewamy miodem a na wierzch do smaku kładę żurawinę, czasami też posypuję orzechami. mam jeszcze jeden fajny sprawdzony przepis stworzony przeze mnie. Produkty: Makaron bądź ryż, mrożony rozdrobniony szpinak, marchewka, ziemniak, czosnek( ząbek/2 ząbki), cebula, jajko, jogurt naturalny, pomidor. Makaron/ryż gotuję osobno, na patelnię wlewam odrobinę oliwy z oliwek/oleju, dolewam troszkę wody( żeby cebula nie była spalona a cała potrawa soczysta) wrzucam marchew i ziemniak pokrojony w plasterki, wyciśnięty czosnek, cebule (pokrojoną w kosteczkę) i szpinak. Smażę wszystkie składniki, gdy cebula, marchew i ziemniak będą już miękkie, a szpinak gorący, dodaję przyprawy (sól, pieprz), wbijam jajko. Wszystko razem mieszam do momentu kiedy jajko się zetnie, następnie jogurt (zazwyczaj 0,5 opakowania)/śmietany, pokrojony pomidor, smażę wszystko razem przez chwilę. Gdy już wszystko jest gorące, polewam wcześniej ugotowany ryż/makaron. Czasami posypuję startym żółtym serem. Oto moja propozycja, dla tych co się skuszą na przetestowanie mojego kulinarnego wymysły, życzę smacznego! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaBudziak
ser, więcej sera.... będzie ser będzie dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię makaron z sosem serowo śmietanowym i paprykę pokrojona . Super wyglada i smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panimendoza
Jak masz dobry ser i makaron to już jest wartościowy posiłek. Ser najlepiej od pani z bazarku albo jakiejś upatrzonej i zaufanej marki. Makaron z semoliny bo najzdrowszy i najsmaczniejszy np. primo gusto. Możesz dorzucić np jakieś warzywa żeby było wiecej witamin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie makaron (mam na myśli pełnoziarnisty) jest znacznie zdrowszy niż się powszechnie uważa i dostarcza wiele energii :) Może spróbuj kurczaka do tego, albo makaron z sosem pomidorowym i klopsikami z indyka? To naprawdę pycha, a jak posypiesz żółtym serem, albo mozarellą to dziecku powinien się ten pomysł spodobać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makaron+cynamon+ roztopione maslo+ miod zamiast cukru. Moga byc rozne kombinacje. Zalezy co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia8798
Kupiłam ostatnio z koleżanką pakiet dla kobiet na stronie www.igortreneronline.pl (na stronce jest taka możliwość zakupienia bezpośrednio) jestem zachwycona efektami. Co tu dużo mówić – ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam tłuszczyk z brzucha!!! Koleżanka już schudła 10 kg w ciągu miesiąca. Już się nie mogę doczekać wakacji i wyjścia na plaże aby się pokazac z nową sylwetką ;), mozliwosc zakupienia planów bezposrednio przez stronę. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×