Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gośćffffffffffff

"Dorosłe" łóżko dla dziecka

Polecane posty

Gość gość
Nie kupuj tego badziewia. To jest typowe chińskie łóżko tylko dla dziecka, strach dorosłemu na tym usiąść na chwile nawet. Oczywiście cena zachęca ale sam sprzedawca się przyzna, że oni idą na ilość. Mają duży wybór ale serio dołóż te kilka stówek do porządnego łóżka. Rozmiar to jaki wolisz... My mamy 180 długości bo chciałam żeby łóżko było na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Nie kupuj. Mam prawie 3 latka i jako 2 latek dostał łóżko w tym stylu ogólnie ok wiadomo za taką kasę to akurat za 3 lata na śmietnik bo materac wygniecie się i w ogóle więc 180 bez sensu jak bedzie dziecko miało 5 czy 6 lat to i tak lepiej nasprezynach łóżko chyba że macie warunki na wygodny fotel do czytania dla dziecka itp. U nas rozmiar 160x90 super bo można położyć się obok dziecka gdy czytamy mu bajkę itp. Barierka tylko i wyłącznie zdejmowana w czasie dnia zdejmujemy i jest z tyłu mały bawi się swobodnie a poza tym dopiero teraz przestaje się kręcić a jeszcze niedawno w nocy przekrecal się o 180 więc z taką barierka i tak musiałabym czymś zestawiać żeby niezpadl a taka zdejmowania montujesz pośrodku i posprawie. Twoja decyzja ale dla mnie łóżko w tej cenie nie przetrwa przy dziecku więc 180 zajmnie miejsce jedynie bez sensu a ta barierka to opcja dla dzieci starszych niż 2 lata ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój przechodził na duże łóżko jak miał 3 lata- wcześniej miał w tym dziecięcym zdjęty bok. Kupowaliśmy 180x90 i moim zdaniem to był dobry wybór, wprawdzie nie potrzebuje aż tak długiego, ale szerokość na pewno jest odpowiednia, rzuca się po całym łóżku i na węższym byłoby mu ciasno. Nie bardzo rozumiem komentarz powyżej że barierka to dla starszego dziecka- jak dla mnie to barierka właśnie tylko dla malucha, nie znam nastolatka który by z taką spał. Starsze dziecko zwykle mniej się rzuca i lepiej kontroluje w czasie snu. Ale zgadzam się że jak z barierką, to tylko ze zdejmowaną, chociaż solidnie montowaną. A co do łóżeczka jako takiego... nie będę się na temat wyglądu wypowiadać, bo to kwestia gustu. Tyle że ja bym przemyślała 10 razy zanim zdecydowałabym się na meble w określonych kolorach- naprawdę po dwóch, trzech latach czasami już nie można na to patrzeć. A jak dziecko wymarzy sobie nowy kolor w pokoju czy w ogóle inny wystrój, może kompletnie nie pasować. Sama jestem zwolenniczką drewnianych mebli w naturalnym kolorze, zwłaszcza że mamy parkiety i wiadomo że sobie super nowoczesnych wnętrz nie zrobimy, a jeśli już ktoś drewna nie lubi, to gładkie, białe albo czarne. Do drewnianych łatwiej dobrać potem szafę, biurko czy regał, pasuje każdy kolor ścian, wzór tkanin. Sosna w naturalnym kolorze zawsze będzie pasować do innej nie barwionej sosny, dąb do dębu itd. Ale przede wszystkim, to łóżko nie wygląda solidnie- na pewno nie jak łóżko po którym może skakać i tarzać się przedszkolak i będzie nie do zdarcia. Raczej sprawia wrażenie jakby się miało po kilku miesiącach chwiać i połamać od byle nacisku czy uderzenia. Nie widziałam też jeszcze w takim zestawie solidnych materacy, i prawie na pewno będzie do wymiany, warto wtedy sprawdzić czy materac o takich wymiarach łatwo dokupić. Szuflada się sprawdza jeśli naprawdę jest potrzebna dodatkowa przestrzeń, ale kurzy się, my przestaliśmy tam trzymać pościel ale sprawdza się na zabawki. Naprawdę można w takiej cenie kupić coś solidnego, chyba że zakładasz że to opcja na 3-4 lata aż pójdzie do szkoły i zmienisz wystrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla wyjasnienia w kontekście barierki dla starszego dziecka nie chodziło o nastolatka a o dziecko 3_4 letnie one już mniej się kręcą niż 2 latek. Taka niezdejmowana barierka może być dla takiego właśnie dziecka które nie robi w nocy spacerów z głową w drugi koniec łóżka. 3 latek to specyficzna kategoria i zdejmowania barierka solidnie montowana to konieczność. Najlepiej albo od razu zamówić oslonke albo przygotować koc którym przykryje się twarde ramy łóżka bo takie dziecko śpi jak szalone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli liczysz ze dziecko ma mieć łóżko na dłużej to zadbaj o jego kręgosłup i niekupujtego czegoś. Jeśli po 3 latach zamierzasz wymienić to super nie bedzie szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie z perspektywy takie łóżka jest bez sensu . Ale to zależy od metrażu w którym ma stać u mnie to jedyne miejsce w pokoju dzioecka gdzie można usiąść nie jest wygodne w ciągu dnia do spania ok szersze zdejmowania barierka ale z perspektywy kupiła bym dziecku jakieś rozkładane porządne łóżko które w dzień służyło by do siedzenia czytania książeczek itp a wieczorem jako łóżko. Nawet teraz przydało by się gdy dziecko było chore itp dla mnie to są fajne łóżka gdy obok jest fotel czy inny pokój dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn od 3 roku zycia spi na lozku zrobionym przez stolarza o wym 140 na 200 i musze wam powiedziec jest dosc wysokie jak na takie male dziecko, spokojnie dorosli moga spac, nie na szczeblach a na plytach tez mam dwie szuflady pod spodem ale bardzo masywne ze sama ich nie uniose, kosztowalo mnie 700 zl. Dodatkowo od sciany z dwoch stron ma zabudowane zeby mial przytulnie, stolarz zrobil mi w kolorach regalu. Kolory uniwersalne ciemne z jasnym drewno i moze mu posluzyc na dluzej lub moge oddac / sprzadac jako komplet. Materaz normalny jakk dla doroslych, ma go dwa lata i nie widac sladow uzytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Agatka
Dziecko powinno mieć chyba łóżeczko dziecięce. Aby w razie czego nie zrobiło sobie krzywdy spadając z dużej wysokości. Ciekawa jestem jeszcze odnoście pościeli - czy kupujecie dzieciom pościel w ciekawe bajkowe wzory czy również dorosłą? Bo bardzo podoba mi się pościel satynowa na https://slodkiesny.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana , ale nie wiem czy dla synka będzie zbyt przyjemna, zwłaszcza na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Satyna u dziecka.... Mój nawet mieciutka flanelka nie chce spać jeśli niema pychatego kocyka najpierw. Poza tym dziecko moczu się w łóżko dosyc długo mój od jakichś 8 miesięcy nie nosi pieluchy a dalej zdazaja się wypadki w nocy jak pomyślę o praniu satyny i to w takim rozmiarze 3 razy w tygodniu to chyba bym się zastrzelila.. dziecku wiecznie a to picie się wyleje a to chore i trzeba bardzo często zmmiebiac pościel więc mała i miękka jest wygodniejsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Satyna ???? dla dziecka ??? nie to chyba jakaś pomyłka. A tak z innej beczki ... ja jestem teraz na etapie wybierania albo rolety do pokoju dziecka albo żaluzji.... Fajne propozycję i atrakcyjne ceny ma firma www.dario-biuro.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup dobry materac za ok.180zł i będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do łóżka trzeba dobrać materac, na którym będzie się wygodnie i komfortowo spało. Wybór materaca jest szczególnie ważny w przypadku dzieci. Kupując dobrej jakości materac ekologiczny gwarantujemy dziecku zdrowy sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj halmara. Moja córka miała od nich łóżeczko a teraz ma jej siostrzyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifi86
proponuję łóżko 140x70 łatwo je wstawić do sypialni, no chyba, że dziecko śpi w swoim pokoju, my mieliśmy z tym problem więc mamy takie małe łóżko, które zajęło miejsce 120-stki. najważniejszy jednak jest materac warto na niego wydać więcej, nie ma co oszczędzać https://kup-zabawke.pl/2018/08/20/wygoda-i-komfort-przede-wszystkim/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elize

u nas taki sosnowe łóżko w Ikei kupilismy ale rośnie wraz z dzieckiem, ma barierkę to i nie wypadnie maluch. Dobry materac do tego i masz łóżko dla dziecka jak malowane.

A materac mamy Domino teraz z Fiki Miki, bardzo dobre materace mają http://materacyk.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jedno z najfajniejszych łóżeczek, jakie widziałam.pokoj-dla-dziecka.pl/lozka-jednoosobowe/73-lozko-krolis-bez-szuflady.html. Trafiłam na nie u mojego znajomego na odwiedzinach. Sama też od razu zamówiłam po powrocie. Motyw śpiącego króliczka uważam po prostu za genialny. Pasuje uniwersalnie do wszystkich mebli. A z barierki zabezpieczającej możesz skorzystać lub nie. I tak jest dodawana w cenie podstawowej mebla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia27

Dziecko powinno przede wszystkim być bezpieczne na łóżku i mieć komfort wygody. Często inni pytają jakie powinniśmy kupić łóżko dla dziecka a przecież to my powinniśmy wiedzieć na jakich właściwościach łóżka nam zależy. Oprócz łóżka które powinno być niskie i solidnie wykonane powinien być wygodny materac dla naszego dziecka.. Ja kupiłam łóżeczko dla mojej córki tutaj : https://www.dipmarsklep.pl/Lozko-dzieciece-DOMEK-p1097. Jesteśmy zachwycone i naprawdę polecamy taki wzór łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaM

Łóżko-domek to super sprawa, też takie mamy. Kupiliśmy je w www.bieniex.com/ Łóżko ma stelaż z mocnych desek, z litego drewna sosnowego a jego łączenie wykonane jest za pomocą solidnych śrub dzięki czemu konstrukcja jest wytrzymała i stabilna. Plus też za dobrą cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz łóżka to sprawdź koniecznie sklep Łóżka dla dzieci Artbo. Mają bardzo bogatą ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetne są drewniane łóżeczka jak tutaj:

https://oliveo.pl/lozko-domek/99-lozko-domek-z-barierkami-bella-w-stylu-skandynawskim-z-materacem-7426933581059.html

ale podstawa to dobry materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwulatek moze moim zdaniem spać zarówno w łożeczku ( wiele osob użytkuje łózeczko do 3 roku życia az staje się zwykle dla dziecka zbyt małe). Jednoczesnie moze juz spać w lozku dla dorosych. To co bedzie najlepsze będą wiedzieli rodzice i to oni powinni zdecydować co jest dla dziecka najlepsze. Jasne, ze kupienie dużego lózka jest fajną opcją, jednak nie w każdym pokoju jest opcja aby coś takiego postawić. Dobrze jest wtedy poszukać jakiegoś wygodnego tapczanika. Polecam zorientować się w tapczanikach z regulowanym zagłówkiem: https://birdmeble.pl/lozka/lozko-tapicerowane-z-regulowanym-zaglowkiem-dawid Jak ten -takie są moim zdaniem najwygodniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy dla dziecka łózko takie z drewnianym stelażem, z tych prostszych, z szufladą pod spodem. Materac do tego ale tu już szukaliśmy sporo czasu, zeby wybrac zdrowy i wygodny zarazem. Padło w końcu an materac Odeo Plus z Fiki Miki. Wygodny, 3 warstwowy , ma nawet zdejmowany pokrowiec i można go uprać w pralce normalnie. Więc super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam łóżko z firmy Happy Babies. Łóżko jest solidne i posiada barierkę ochronną. Bardzo duży wybór obrazków na łóżko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile macie miejsca. Mój dostał na 2urodziny z Ikei hemnes 80/200 z możliwością rozciągnięcia na 160/200.teraz ma 7 lat i od ok.dwoch nie pozwala go złożyć tylko ciągle śpi na rozłożonym. Dla nas też było super, bo gdy był chory to rozciągałam i spałam z nim żeby go pilnować. Generalnie nie kupowałabym nic wazszego niż 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2017 o 22:04, Gość gość napisał:

Moj syn od 3 roku zycia spi na lozku zrobionym przez stolarza o wym 140 na 200 i musze wam powiedziec jest dosc wysokie jak na takie male dziecko, spokojnie dorosli moga spac, nie na szczeblach a na plytach tez mam dwie szuflady pod spodem ale bardzo masywne ze sama ich nie uniose, kosztowalo mnie 700 zl. Dodatkowo od sciany z dwoch stron ma zabudowane zeby mial przytulnie, stolarz zrobil mi w kolorach regalu. Kolory uniwersalne ciemne z jasnym drewno i moze mu posluzyc na dluzej lub moge oddac / sprzadac jako komplet. Materaz normalny jakk dla doroslych, ma go dwa lata i nie widac sladow uzytkowania.

Jeśli jest tylko miejsce to jak najbardziej 140/200.Tez kupiłam synowi gdy miał dwa lata, bo często się w nocy wybudzał i wtedy kładłam się obok niego i było ok. Teraz syn ma 12 lat i łóżko wygląda jak nowe(sosnowe, robione przez stolarza) Syn mówi, że jest super i byłoby idealne gdyby miało 160/200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz "dorosłych" łóżek dla dziecka to warto pomyśleć o tym, że będzie ono spało tam pewnie do momentu wyprowadzki :) Podjęcie takiej decyzji jest więc na lata, dlatego też warto zakupić mu łóżko na lata 😋 ja od siebie polecam łóżka Hilding, my mamy swoje bardzo długo, synowi kupiliśmy dwa lata temu. Bardzo porządne, dobrze wykonane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie jestem za takim rozwiązaniem. Pokój dziecka musi być dziecięcy. Kolorowy, fantazyjny. I meble też powinny raczej pasować do całej stylistyki. Jeśli więc chodzi o łóżka to proponuję ci te tutaj  https://martimeble.pl/25-lozka-dla-dzieci-dzieciece. Myślę, że w takim typowo dziecięcym pokoju maluch będzie spędzał czas dużo chętniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×