Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy samo body to za malo?

Polecane posty

Gość gość

Hej. Proszę o rade. Mam 4 miesięcznego synka czy samo body z długim .rękawkiem do spania to Malo? Okrywam go kocykiem plus kolderka. Strasznie nie lubi miec coś na nogach do spania, w tedy niespokojnie spi. Dodam ze w domu do spania mamy okolo 21 stopni. A wy jak ubieracie swoje pociechy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój sypia w samym bodziaku bo mamy ciepło w domu, ale nad ranem trochę nam spada temperatura i czasem zmarznie. Odkrywa sie zanim zdaze odejsc od lozeczka. Tak czy siak nie choruje wcale A ma już 13miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jeśli się nie odkrywa z tej kołderki, to bodziak mu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja daje na nozki jeszcze polspiochy bawelniane...dzis zalozylam na body pajaca i to byl blad bo jest caly mokry wlasnie:/ czekam az sie obudzi i go przebore...nozki odkryte u mnie odpadaja bo maly spi zawsze odkryty, obojetnie ile razy go w nocy przykrywam, a spiworki to totalna porazka jak dla nas tzn sie nie sprawdzaja :/ mamy cieplo, ale i tak z golymi nozkami budzi sie bardzo czesto:/ ale jak Twoj maly spi dobrze i nie choruje to dlaczego nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A probowalas spiworek do spania ? Na górę zakładasz body /kaftanik a na to ten spiworek na gole nogi ( jest różna grubość ,kupujesz jaką c***asuje). Moja córka tak spała zima i bardzo to sobie chwalilam jak była mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Tak widziałam te spiworki jednak dla mnie to zbedna rzecz ponieważ maly się nie odkopuje, jedynie tylko wtedy jak się budzi na jedzenie. Jedna mama napisala o mokrym dziecku. No właśnie dla mnie przegrzanie to najgorsze co moze być. Juz raz miał potowki i pozaparzane pachy takze teraz bardzo zwracam na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie nie odkrywa to spoko. Moja spi w samym pajacu bez body

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe a jak 4 miesięczne dziecko ma się odkopywać, za następne 4 będzie się odkopywal, moim zdaniem sam bodziak to mało, a skarpetek tez mu nie zakładasz, ty tez spisz w majtkach i koszulce i tylek masz na wierzchu. zaloz mu polspiochy, bez jaj. ja tez mam cieplo w domu i ubieralam raczej lekko bo w czasie dnia krotki rękawek i spodenki skarpetki, ale na noc to zawsze dlugi rękaw i spodenki i skarpety albo polspiochy a najczęściej pajac zakladalam i cora spala w rozku. potem pod kolderka. teraz mam w domu jakos 22 stopnie i corka 1,5 roku spi bodziak krotki rękaw, rajstopy i koszulka dlugi rękaw, a i tak ma zimne policzki i raczki bo się odkopuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto to widział aby dziecko 4 miesiące spało w samym body ? Lepiej zakładaj sam pajacyk albo polspiochy lub spioszki. Za chwilę dziecko będzie się odwoływać i wtedy będzie leżeć z golami nogami ? Ja mam w domu stała temp. Ale nigdy nie dałabym dziecku samych body. Niby piszesz i przegrzania a okryeasz dziecko kocem i kołderką przecież wtedy można się ugotować. Daj mu coś na nogi i kołderką wystarczy. No a w wózku też dajesz mu same body bo śpiochy mu przeszkadzają ? Rozumujac w ten sposób to na spacer wsadź go do spiwora tylko w kurtce i jedz na minusowe temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:52 hi hi dokładnie. to ty decydujesz co robi dziecko a nie dziecko decyduje, 4 miesięczne dziecko nie może stwierdzić, niewygodne te śpiochy chce spac bez i beeeeek. ubierz je i już! czapek , szalikow dzieci tez nie lubia , nie będziesz zakladac???? :) jakbym zwracala uwagę na powody z jakich placze moja corka i jej ulegala to by była w szpitalu już z 10 razy albo z niego w ogóle niewychodzila, już dawno by się rozchorowala albo połamała spadając ze stołu, albo zjadła mydło hehe szkoda mi tych stópek gołych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje spia w body lub pajacyku i śpiworek. Wygodnie i ciepło a ja mam pewność ze sie nie rozkopią. Nie rozumiem jak można dziecko kłaść spac w rajstopach, podkoszulkę i jeszcze bluzka dl rękaw... przecież do spania zakłada sie coś co nie uciska i ma 100 procent bawełny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz doczytałam , ze boisz się przegrzania, i pach zaparzanych. kobieto malym dzieciom poca się pachy i szyja , bo taki maluch ma mało ruchu, obsyp te miejsca maka ziemniaczana i nie groźne ci odparzenia w tych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 stopni w pokoju w którym śpi dziecko to zzaduzo. 18 chyba jest idealnie pocieszenie koc i kołdrą? Wystarczy jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nierozumiem po co się tak denerwujecie są różne dzieci jedne mając rok śpią w body i luźnych spodenkach pod kołdrą i inne mając rok tak się skopija że nawet śpiwór zdejma i wtedy muszą być grubiej ubrane. Mój syn ma w pokoju Max 19 stopni w nocy dodatkowo włączony nawilżacz przez część nocy zwłaszcza teraz po chorobie i Jest gruviej ubrany bo 90% nocy śpi bez przykrycia. Co do 4 miesięcznego dziecka lepiej pajac i nato sama kołderką i obniżyć temperature pewnie kaloryfery rozkrecone suche powietrze szaleje a potem dziwne że dzieci się budzą i mają przesuszona sluzowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma pół roku i też śpi z gołymi girami. W spodenkach a szczególnie w pośpiochach jest niespokojna i często się budzi. Jej starszy brat jako niemowlę musiał mieć zakryte stópki bo inaczej miał je zimne jak lody i ogólnie było mu zimno. A jej właśnie lepiej z gołymi stopami a najlepiej z całymi nogami gołymi. Każde dziecko inne. Przy rodzeństwie dobrze to widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że każda mama wie najlepiej co Jej dziecku pasuje. Mój ma 7 miesięcy i śpi od początku w pajacykach, w dzień ma body i spodenki, skarpetki. W domu utrzymujemy w dzień temperature 21 stopni, w nocy około 20-19. U moich teściów wiecznie jest po min.24 stopnie i od nich wracamy wymeczony :(, ale oni lubią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Człowiek o cos zapyta i juz masa odpowiedzi typu..jak mozna? Itp... Kobiety więcej dystansu.... Tak stwierdziłam ze nie lubi miec do spania no.skarpetek ponieważ przez cala noc non stop mi się budzi a jak ma gole to spi...i sprawdzaliśmy z mężem to juz wielokrotnie. Kocykiem okryty jest cały a kolderka tylko na stopki zeby się nie odkopal. Jedna mama tu napisala ze 4m dziecko sie nie odkopie....jak to nie ? Mój z łatwością to potrafi ale jak śpi twardo w nocy to tego nie robi, dopiero jak przebudzi sie na jedzenie ale to od razu wstaje i go biorę. Nie myl zakładania czapki ze spaniem bez skarpetek bo podajesz głupie porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja by się tak przegrzala, często śpi w samych spioszkach w takiej temperaturze, a na noc śpioszki + niezbyt gruby kocyk. Nigdy jej nie widziałam zmarznietej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne te rady typu ty decydujesz. To ze dziecko nie może spać mało ważne, nikt inny też nie pospi, ale mama szczęśliwa bo zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. No dokładnie..to moje pierwsze dziecko i za bardzo nie mam kogo sie poradzić, inaczej bym nie pisała. Wczesniej mój maly spal w pajacach albo body i polspiochy ale tak jak mowie od pewnego czasu zaczął nam zle sypiac i powodem sa właśnie stopki, lubi miec gole. Wiec jesli ubieram samo body to właśnie grubiej przykrywałam zeby mi nie zmarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, kobietki :) Kazde dziecko jest inne, starszy syn zawsze sie odkopywal i odwracal w lozeczku tam gdzie glowa to byly nogi, albo w poprzek. Mlodszy syn wedruje ku wezglowiu, co do polspiochow, uwieraly noca w brzuszek, skarpetki cisna nawet te bezgumkowe. U nas sprawdzily sie pajacyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×