Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Problemy z zajściem w ciążę

Polecane posty

Gość gość

Jesteśmy młodym małżeństwem. 22 i 24 lata. Staramy sie o dziecko. Gdy czuje ze nadchodzi okres najchętniej zamknelabym się w domu, płakała i nigdzie nie wychodziła. Jesteśmy zdrowi. Badalismy się. Długo staraliscie się o dziecko ? Ja już nie mam sił :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przelotem
Zwariowalas. Znajdz sobie jakis cel w zyciu. Mlodzi jestescie, podrozujcie! Bawcie sie! 7 lat sie staralam wiec wiem co mowie, nie mozna tak zyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do szczęścia nam nic więcej nie trzeba . Tylko dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przelotem
Gowno prawda, to tylko dowodzi jak bardzo niedojrzala emocjonalnie jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile sie staracie 3 miesiace. Weź nie wkurzaj ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie staram 3 lata. 2 ciaze dzieci brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj sobie czas. chociaz ja tez tak mialam jednak u mnie byl problem PCOS i niedoczynnosc tarczycy badania leki i zaszlam w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zdrowi? Na podstawie morfologii i usg jajnikow? Podstawa to zbadanie spermy. Tobie hormonoterapia. Radze zaczac odrazu bo to potrwa pare lat. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko,ja sie staram juz 3 lata a czas ucieka bo juz mam 34 lata,a ciazy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
A ja cztery lata i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie starałam 3 lata w tym jedno poronienie. Po odpowiednich zastrzykach udało się wywołać owulacje i jestem w ciąży chociaz nadal to do mnie nie dociera a to juz 16 tydzień.Boje sie o kazdy dzien zeby nic nie stało się mojemu synkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam problem z zajściem w ciążę, staram się z mężem już dobre kilka lat i nic... na początku na luzie, a teraz to już taka presja :( zastanawiam się nad suplementem diety Inofem, który pomaga jak się jest po antykoncepcji, z zaburzeniami miesiączkowania, hormonalnymi oraz przy pco... tu link : http://www.inofem.pl/ , stosowała któraś? dajcie znać jak się sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my badania ok a ciazy od 3 lat brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.jestem tu nowausmiech.gif mam 25 lat,mąż rok starszy i mamy 3letnią córkę Julię ale jest problem z drugą ciążą. 1,5 roku sie staramy biore tabletki clo 2 razy dziennie 5dni a potem przez 10dni raz dziennie duphaston. Zauważyłam że po tabletkach boli mnie brzuch,mam plamienie jak mam owu i wydluzyl mi sie cykl.bo okresy mialam co 19dni a teraz co 24. chodze tez do pani ktora leczy metoda niekonwencjonalna ale trzeba w to wierzyc i raz wykryla mi że mam zrosty a niedawno że przysadka nie wytwarzala mi hormonów.mam jeszcze na 3cykle tabletki a jak nie to zabieg udrozniania jajowodow albo zmienie lekarza.dodam jeszcze ze maz pracuje za granica czyli ma wszystko to co facetowi tez nie sprzyja podroze,wstrzemiezliwosc i przegrzewanie jader. Troche sie nakrecilam teraz bo tak nagle przyszedl mi ten drugi instynkt macierzyński i zawsze powtarzalam sobie ze nie chce zeby miedzy dziecmi byla duza roznica wieku a juz sie taka robi niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 35lat i zaszłam za jednym strzałem , to była wpadka, myślę usunąć, 500+ mnie nie pociesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris009
wlasnie, Wy jesteście młodziutcy, dajcie sobie chwile czasu, Starajcie sie ale bez stresu. Zacznij brac ovarin, to jest suplement dla kobiet ktore sa w wieku rozrodczym, mi pomogl unormowac hormony. Poki co cieszcie sie soba bo jak przyjda dzieci to swiat bedzie sie krecil tylko wokol nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze przy staraniach o dziecko jest regularnie przyjmowanie kwasu foliowego. Zapobiega on wystąpieniu chorób genetycznych u dziecka. To plus zdrowa dieta bogata w foliany - ja tylko tyle robiłam na etapie starań. A i jeszcze ograniczyłam używki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy NIE ZAPOBIEGA chorobom genetycznym!!!! Na te nie mamy wpływu. Jest istotny w profilaktyce WAD CEWY NERWOWEJ (bezmózgowie, przeszczep kręgosłupa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O pierwsze dziecko staraliśmy się 4 lata, teraz kolejne 4 bez efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My o pierwsze rok,o drugie 3 lata.Lekarze wmawiali blokadę psychiczna,na swoja rękę zrobiłam hsg.Ciaza w tym samym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami533
Hej.Jestem tu nowa.Od roku staramy sie z mezem o dziecko i nic.Mam 30 lat a moj maz 34.Przyjmuje bronergon,bo mam hiperprolaktynemie a poza tym wszystkie wyniki ok.Moj maz robil badanie nasienia i morfologia wyszla mu na poziomie 4%,wiec to bardzo malo.W tym tygodniu ma tez zrobic badania hormonalne z krwi.Jest pod opieka androloga.Ja we wrzesniu mialam badanie hsg i wszystko wyszlo ok.Mojego meza nie bylo w pazdzierniku ani w listopadzie,wiec to pierwszy cykl po badanou w ktorym znowu rozpoczelismy starania.Za tydzien mam miec@ i nawet nie marze,ze nie przyjdzie.Juz mam wypryski na twarzy a to standardowy objaw nadchodzacej miesiaczki.Czy ktos jest w podobnej sytuacji?Jakies rady?Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem zdania, że jeśli coś nas niepokoi, albo starania są bezskuteczne to najlepiej jest się wybrać do dobrego lekarza. Ja też miałam problem, żeby zajść w ciążę. Na szczęście trafiłam na doktora Jankowskiego, on jeśli chodzi o leczenie niepłodności, czy trudności z zajściem w ciążę jest świetny. zlecił szereg badań, poprowadził leczenie teraz jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najderna534
Ja miałam problemy z zajściem w ciążę, po kilku wizytach u lekarza powiedział mi że mam zespół policystycznych jajników, miałam zaburzona gospodarkę hormonalną. Zapisał mi dietę i suplement Ovarin który dostarczył mi inozytolu, kwasu foliowego, witaminy D i witamin z grupy B. Dopiero po tym udało mi się zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki kwas foliowy najważniejszy? Hahaha jak organizm nie chce dziecka to choćby skały sraly nie będzie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas po pół roku starania nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co wam dzieci ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsza ciaze poronilam- staralismy sie 4 miesiace, druga ciaza- 3 cykl staran i urodzilam zdrowe malenstwo, teraz chcecmy drugie dziecko i 4 cykl staran i nic.Tez mnie to wkurza gdy przychodzi okres,ale w pierwsza ciaze zaszlam majac 26 lat , powiem szczerze ze wczesniej ani myslalam o dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn niepłodności u kobiet może być wiele. Od błahych, które można łatwo wyeliminować, po poważne, a nawet zagrażające życiu. Przy problemach z zajściem w ciążę, najważniejsze to odnaleźć ich przyczynę, aby w końcu doczekać się upragnionego dziecka. Jeśli zmiana trybu życia nie pomaga warto wybrać się do lekarza. Opisane są one tutaj

https://gameta.pl/diagnostyka-nieplodnosci/przyczyny-nieplodnosci/

U kobiety jak i u mężczyzny bardzo duze znaczenie ma tryb życia:

niektóre leki hormonalne, przeciwdepresyjne czy antybiotyki,

nadmierny stres,

forsowna aktywność fizyczna,

nadwaga lub niedowaga.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadwaga owszem, zła dieta także. Dlatego warto najpierw wziąść się za siebie. Ja zmieniąłm dietę , zaczęłam więcej sportu uprawiać, schudłam tym samym. No ale też wspomagałam się Ovarninem bo pomaga wyregulowac gospodarkę hormonalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×