Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Brała któraś z Was tylko ślub cywilny?

Polecane posty

Gość Gość
Dnia 15.02.2017 o 00:26, Gość gość napisał:

A ja zauwazylam pewna zależność. Ci którzy robią huczne wesele i biorą ślub kościelny częściej sie rozwodzą a Ci którzy sam cywilny i skromnie żyją dlugo i szczęśliwie. Nie wiem czemu tak jest ale znam dużo osób i mam dużo przykładów na to ze tak jest.

To ciekawe, bo wokół mnie jest zupełnie odwrotnie 🙂 Tym bez wesela rozwód przychodził dużo łatwiej. Szybko przyszło, szybko poszło. I zawsze był ten sam schemat.  Niezbyt dojrzała miłość, dziecko i ślub dla dobra dziecka.

Ale znam też taką parę, która wzięła tylko ślub cywilny ze względu na finanse. A po dziecku i kilku kolejnych latach wzięli kościelny i zrobili wesele chyba tylko po co by zaspokoić tę chęć bycia w białej ...ence itp. W bogiem to ma niewiele wspólnego. 

Zgadzam się natomiast że dzisiejsze weselicha to kicz i ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Brałam tzw konkordatowy - skromna wypozyczona ...enka, ze skróceniem mszy do 30 minut, mało gości bez wesela. Po ślubie spotkanie rodzinne w restauracji z najbliższymi, a następnego dnia z rana wyjazd w podróż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

To ciekawe, bo wokół mnie jest zupełnie odwrotnie 🙂 Tym bez wesela rozwód przychodził dużo łatwiej. Szybko przyszło, szybko poszło. I zawsze był ten sam schemat.  Niezbyt dojrzała miłość, dziecko i ślub dla dobra dziecka.

Ale znam też taką parę, która wzięła tylko ślub cywilny ze względu na finanse. A po dziecku i kilku kolejnych latach wzięli kościelny i zrobili wesele chyba tylko po co by zaspokoić tę chęć bycia w białej ...ence itp. W bogiem to ma niewiele wspólnego. 

Zgadzam się natomiast że dzisiejsze weselicha to kicz i ....

równie dobrze mogli poczekać i wziąć cywilny z białą ...enką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka

Slub koscielny to tylko "otoczka"dla ludzi wierzących. Ja jestem już rok po slubie cywilnym i nie czuje się gorsza że nie mam ślubu kościelnego. Dla mnie dużo ważniejszy jest slub cywilny może i dlatego ze ja i mój mąż jesteśmy niewierzący. Ale nigdy nie uważałam że slub koscielny jest ważniejszy oba są tak samo ważne. Niby przed Bogiem ślubujesz wierność uczciwość itp a w cywilnym tylko ze sie jak to mówi "postaram " że uczynią wszystko aby nasze małżeństwo było zgodne i trwałe ale tak zupełnie szczerze mimo ślubu cywilnego czuje że slubowalam mu to samo co jest w przysiędze kościelnego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy z nas będzie miał trochę inną opinię na ten temat. Moim zdaniem trzeba szukać zawsze najbardziej wygodnych dla nas i naszych gości rozwiązań. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby organizowania osobno ślubu kościelnego i cywilnego ponieważ możemy wybrać ślub konkordatowy - https://www.weselezklasa.pl/poradnik/slub-konkordatowy/ Pierwszy raz ta forma ślubu pojawiła się w 1998 roku i z czasem stała się bardzo popularna. Zresztą możecie poczytać w internecie jak wiele par się zdecydowało. To także mniej załawiania formalnych kwestii oraz ewentualnego stresu z tym związanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tylko? Cywilny ślub to dla mnie jedyny prawdziwy ślub. Czułabym się jak idi,o,tka paradując w kościele i przysięgając przed pajacem w sutannie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałam cywilny w białej sukni ślubnej o kroju syrenki. Tak więc do cywilnego też może być biała ...enka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ComeOnBeybe

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×