Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy 8 miesięcznie dziecko da się nauczyć pić mm i czy warto

Polecane posty

Gość gość

Cześć! Moje dziecko najchętniej piłoby głównie mleko z piersi, kaszki zjada może z 80 g, i to niechętnie. Obiadki też ciężko wchodzą. Lubi w miarę owoce. Bardzo często się budzi. Chcę zrezygnować z kp i przejść na mm, ale dziecko nie chce pić. Jak nauczyć dziecko pić mm (moje mleko z butli pije) oraz jak często powinno pić je w ciągu dnia a jak często inne posiłki? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie nie warto, lepiej poczekać aż skończy rok i zacząć podawać mleko Junior a od drugiego roku życia normalne mleko. Ja bym na twoim miejscu poczekała jeszcze te kilka miesięcy . Sama karmiła piersią dość długo. Mleko matki ma zupełnie inny smak więc nie dziw się dziecku że nie chce takiej zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz spróbować innej firmy mm ale nie każde dziecko chce je pić. Mój syn mimo że San odstawil się od piersi mając 10 miesięcy pił mm jedynie raz dziennie i to mało lekarz stwierdził że są takie dzieci zamiast tego jadł jogurty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syna odstawiłam od piersi jak miał rok,nigdy nie chciał mm. Pił jogurty, jadł twaróg itp. I nigdy żadnych niedoborów nie mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi i proszę o więcej ☺ mam poczucie, ze przez te kp nasz plan dnia jest całkowicie rozbity. Chciałabym wprowadzić rutynę z mm. juz wystarczajaco dlugo karmie i to co najlepsze dziecko juz dostalo chociaż wiadomo,można dluzej. A kosztowalo mnie to karmienie strasznie duzo wysilku. Dziecko od poczatku bylo kolkowe i niespokojne i tak przez ok 5 miesiecy. Pobudki co godzine w nocy zostały a w dzień jak zje mleko to po krótkim czasie jest głodne. Chciałabym bardzo,żeby dziecko po posiłku sie najadlo i przez chociaż 3 godziny było najedzone. I marzę o tym,by w nocy przestała tak często się budzić. Spróbuję z innym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek zasmakował w mleku Babilon z pronutra jak miał 8 miesięcy. Podawałam mu mm od 7 miesiąca i nie chciał. Wypróbowałam chyba wszystkie dostępne na rynku. W Rosmanie są próbki mleka Bebilon i Hipp. Nan też mu smakowało ale mniej niż bebilon. Może to dlatego, że to mleko w smaku przypomina trochę moje. U nas z obiadkami i owocami też jest kłopot bo zjada 80 ml max. Był też klopot z tym, że synek mojego mleka z butli nie chciał. Może poeksperymentuj. Jeśli dziecko pije twoje mleko to mieszaj mu je z mm na początek troszkę mm, reszta twoje i tak sukcesywnie zmieniaj proporcje. Dziecko przywyknie do smaku. Można podawać jogurty i serki zamiast ale to jest dobre dla dzieci, które jedzą spore porcje. Mój synek jadł dwie łyżeczki jogurtu lub serka, a potem zaciskał buzię i koniec jedzenia. Wiec uparłam się na to mleko bo na moim nie przybierał prawidłowo. Trochę czasu to zajmie ale powinno być ok. Mój chyba był gorszym przypadkiem i podziałało. Ale wylałam sporo mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odp. Próbowałam dac hipp,bebilon i bebiko. Wczoraj wieczorem zjadła z 90 ml bebiko ale dziś znów nie chce. Pobudki co godzinę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kolezanka odstawila od piersi przed roczkiem synka bo sie budzil i.... nadal sie tak samo budzil na butle co na kp. Wyrosnie z tego, trzeba czasu. Rozumiem cie, zmeczenie itd. Sama mam dwoje dzieci kp i wiem jak to jest. Moje dzieci spaly roznie i nie zauwazylam niestety, zeby cokolwiek pomoglo. Mm, kaszki, wieksze kolacje. Zaczely ladnie przesypiac w wieku 16 m i 18 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to nie jest to pocieszenie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale tak bez przyczyny się budzi? Dobrze przybiera,no bo skoro pije tyle mleka to jak ma nie tyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×