Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co zrobić ze schabu? Tylko nie kotlety

Polecane posty

Gość gość

Mam schab chciałbym zrobić coś innego niż tradycyjne schabowe, macie jakieś sprawdzone przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób coś klasycznego, schab ze śliwką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....Roladki schabowe z farszem pieczarkowym. Dość mocno stłuc mięso ale nie podziurawić. Posolić. Usmażyć pieczarki z cebulką,dodać sól i pieprz. (można tylko tak długo smażyć aby nie było już soku z pieczarek na patelni). Na stluczone kotlety położyć cienki plasterek(lub więcej) żółtego sera i nałożyć farsz pieczarkowy. Zawinąć i spiąć wykałaczką. Opanierować w jajku i bułce tartej. Smażyć pod przykryciem na małym ogniu (mięso w środku roladki musi się upiec/początkowo będzie się prawie gotować ) a pod koniec smażenia zdjąć pokrywkę i już tylko obracać i dosmażać żeby było chrupiące . Pycha :) To samo można zrobić ze sparzonymi liśćmi szpinaku (doprawionymi solą , czosnkiem i gałką -jeśli się lubi )zamiast pieczarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki świetny pomysł z tymi roladkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A można te roladki upiec w piekarniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja takie roladki kazda zawijam osobno w folie aluminiowa i pieke w piekarniku. Farsz taki sam jak powyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można upiec w piekarniku ale pod folią aluminiową , a potem folię zdjąć aby były chrupiące -ale polecam sprawdzić obie możliwości. Wszystko zależy od tego ile tych roladek się robi:D Schodzą wszystkie !! Gwarantuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robię rolady duszone. Schab rozbić cienko, opruszyć solą i pieprzem, posmarować musztardą. Na mięso ułożyć plasterek szynki, pasek ogórka kiszonego i kawałek (też pasek) kiełbasy cienkiej. Wszystko zawinąć i obwiązać nitką dookoła żeby się nie rozpadło. Najpierw obsmażyć na małej ilości oleju z każdej strony, potem podlać wodą, ja dodaję pokruszoną kostkę mięsną, posypuję pokrojoną cebulą i duszę pod przykryciem około 1,5 godziny na małym ogniu. Po godzinie duszenia posypuję mięso papryką słodką w proszku, dzięki temu wytworzony sosik nieco gęstnieje. Danie ogólnie pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozbijam schab wkładam w środek ser żółty i ogórek konserwowy. Zawijam i obwiązuję sznurkiem, wkładam do multicookera na 20 minut po czym dolewam 3 szklanki wody i dorzucam startą marchewkę, pora, cebulę pietruszkę. Zamykam panasonica jeszcze na 10 - 15 minut i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetne przepisy spróbuję wszystkich w miarę możliwości :-) Mam 10 plastrów schabu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×