Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Aparat ortodontyczny poczatki..

Polecane posty

Gość gość

Witam! Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwoc zalozenia aparatu juz na pierwszej wizycie? Bylam wczesniej na konsultacji u innego ortodonty. Mam wszystkie potrzebne badania, zdrowe zeby. Chcialabym zalozyc aparat bezligaturowy. Czy mozna to zrobic ,,od reki"?? I ile trwa zakladanie takiego aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt sie nie orientuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od ręki nikt ci aparatu nie założy, najpierw muszą zrobić wyciski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czemu nie zakładasz aparatu tam, gdzie już przeszłaś badania itp.? Wątpię, aby jakiś ortodonta chciał założyć aparat w oparciu o opinię innego lekarza. A nawet jeśli, to pewnie po weryfikacji. Wydaje mi się, że będziesz musiała przejść pełną diagnostykę w nowym miejscu, a dopiero potem założyć aparat. Mogę Ci polecić klinikę, gdzie sama chodzę, to jest klinika Rock Your Smile w Wawie na Białołęce, zobacz sobie ich ofertę http://centrum-ortodontyczne.pl/aparaty-na-zeby/ - miejsce godne polecenia i na pewno byłabyś zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę dobry ortodonta doradzi co dalej robić skoro masz już badania, więc nie masz o co się martwić :) Z Łodzi mogę polecić bardzo dobra ortodontkę dr Ślusiewicz z gabinetu stomatologicznego Ortoprotex. Pani doktor jest rzetelna i bardzo w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno bardzo ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Sama używam irygatora od Panasonica i szczoteczki sonicznej. Jeśli chodzi o jakość czyszczenia, to jest niezastąpiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Higiena to chyba nie ulega wątpliwości. Czy się nosi aparat, czy też nie - o zęby trzeba dbać. A co do pytania autorki - każdy lekarz będzie chciał sam przeprowadzić diagnostykę Twojej wady, wydaje mi się, że żaden dobry specjalista Ci od razu aparatu nie założy, bo to by świadczyło raczej o niekompetencji takiej osoby. Ja chodzę do dr Borzęckiej w Rock Your Smile, która na początku zleciła wykonanie pakietu badań - rtg, wyciski itp. Na tej podstawie dobrała metodę leczenia i zaplanowała cały jego przebieg. Teraz wg tego planu realizujemy krok po kroku założenia i powoli są pierwsze efekty. Ale musiałam się uzbroić się w cierpliwość, bo to nie jest tak że dzisiaj założysz aparat, a jutro masz super proste zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz iść do ortodonty i się dowiedzieć ale nie powinno być problemów. Ja zakładałam swój aparat u http://properdent.pl/ i wszystko jest w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że bez problemu uda się znaleźć gabinet, który założy aparat od razu. Ja jestem bardzo zadowolona z http://ortodontix.pl/ , wszystko zrobili jak należy i kompleksowo odpowiedzieli na moje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie miej wątpliwości i pytaj ortodonty na pierwszej wizycie o wszystko oszczędzi ci to sporo stresu. Nie ma co się bać zakładania aparatu, bo samo zakładanie nie boli. Jeśli jesteś z okolic Łodzi to polecam ci bardzo dobrego ortodontę Joannę Ślusiewicz z gabinetu Ortoprotex. Generalnie ja bardzo dużo czytałam przed zdecydowaniem się ostatecznie o rodzajach leczenia, aparatach i opiniach lekarzy. Bo wiecie jak to jest jak ortodonta coś schrzani to każdy chętnie obsmaruje w necie. Kierowałam się też tym, żeby gabinet był cały czas czynny w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święte słowa! A jaki aparat jest najlepszy? Czy ortodonta przedstawia harmonogram leczenia? Dostępne typy aparatów wraz z ceną? Proszę o opinie czym się kierować przy wyborze ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki aparat będzie dla Ciebie najlepszy powinien zaproponować Ci ortodonta. Co do harmonogramu leczenia, to wydaje mi się, że tak, ja w Rock Your Smile otrzymałam szczegółowy plan leczenia wraz z ogólnym kosztem. Jeśli chodzi o rodzaje aparatów, są przeróżne - jak pisałam wyżej, najlepiej dobierze Ci go orto. Są metalowe, ceramiczne, takie zupełnie niewidoczne. W Rock Your Smile możesz założyć też aparat lingwalny, jego się montuje po wew. stronie zębów. A czym się kierować? Hmm, ja kierowałam się renomą kliniki i świetnymi opiniami, jakie ma wybrana przeze mnie orto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie dr Ślusiewicz przedstawiła cały harmonogram leczenia po pierwszej wizycie i wszystko przebiegło wg. planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie o Rock Your Smile mówiła mi koleżanka, ona tam chodzi. Opinie mają bardzo dobre, ja się muszę w końcu udać do ortodonty, bo mam krzywe zęby, ale najpierw czeka mnie terapia szyną, bo mam problem ze stawami skroniowo-żuchwowymi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×