Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gabrysia32G

Terapia dla dzieci z autyzmem

Polecane posty

Gość gabrysia32G

Mam takie pytanie, do mam dzieci z autyzmem. Z jakich terapii korzystacie i ile za nie płacicie? Czy poza metodą krakowską jeszcze uczęszczacie na jakieś dodatkowe formy terapii? A może w ogóle nie korzystacie z metody krakowskiej? Będę wdzięczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z żadnych terapii. Dziecko najlepiej sie rozwija z wykształconą matką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia32G
Dziecko z autyzmem najlepiej się rozwija z wykształconą matką? Nie jestem psychoterapeutką, psychiatrą, ani nawet zwykłym psychologiem. Więc bez terapii tylko szkodziłabym swojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Behawioralna w Krakowie. Na początku jeździliśmy dość często, teraz tylko raz w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gabrysia32G dziś Dziecko z autyzmem najlepiej się rozwija z wykształconą matką? x Tak najlepiej. Sama mam malucha z autyzmem i widze ze lepiej mu przy mnie niz przy obcych babach... To zrób kursy? chyba zdrowie dziecka jest wazniejsze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczynam terapie . Dwa dni w tygodniu wwr metoda krakowska(głównie ta metoda), dwa razy logopeda, także ta metoda i raz behawiorysta. Dziecko wrzeszczy na każdych zajeciach, nie chcę współpracować. bije, kopie,gryzie siebie albo terapeutow. Nie wiem kiedy to minie, na razie efektów nie widać. Oprocz tego myślę o chelatacji wg protokołu Cutlera ,bo żadna terapia nie pomoże bez usunięcia z organizmu metali ciezkich. Myślę też o homeopatycznyn odtruwaniu i diecie 3 bez. Jestem w tym zagubiona. Chce posłać dziecko do przedszkola licząc na to ze grupa wpłynie pozytywnie na rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MazurekNn
Mama ma zrobić kursy? To jakiś chyba żart. Można zrobić kurs żeby jakoś wspomagać dziecko w tym zaburzeniu, albo pomóc samej sobie z tym radzić. Ale nie odważyłabym się robić jakiś kursów i leczyć dziecko na własną rękę. Masakra. A może tak jak pisze ktoś wyżej pomyśl też o jakimś przedszkolu? Tylko koniecznie terapeutycznym, żeby było nastawione na dobrą terapię w szerokim zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia32G
Trochę mnie przeraża to co czytam na temat tego jak dzieci źle znoszą terapie czasem..Chyba po prostu boję się tego co nas czeka. Z tym przedszkolem to już nie pierwsza osoba o tym pisze, że jak dziecko dobrze funkcjonuje to że to może być dobre rozwiązanie. Tylko ciężko się odnaleźć w tych wszystkich ofertach. Nawet koło nas powstało niedawno takie mini przedszkole. Zwróciłam na nie uwagę, bo pisali na ulotkach, że prowadzą terapię dla dzieci z autyzmem, a jednocześnie to pkole jest bezpłatne. Więc w sumie muszę się dowiedzieć więcej, bo jestem ciekawa czy to jest jakieś publiczne (choć nie wygląda) przedszkole czy prywatne. Ale skoro prywatne to gdzieś musi być haczyk, skoro jest darmowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olikowa
Przedszkole jak najbardziej tak. Ale prywatne bez czesnego odradzam. Znam takie miejsca i wg mnie nie wzbudzają one zaufania. Śmiem podejrzewać, że jeśli przedszkole nie pobiera czesnego to żeby zarobić, w jakiś sprytny sposób musi wykorzystywać do tego celu subwencję którą dostaje na dziecko. No bo jak inaczej? I wtedy cierpią na tym dzieci i ich rodzice, bo np jakość terapii którą oferują w takiej placówce jest słaba. pozbawia się szkoleń terapeutów żeby "przyoszczędzić". To jest temat rzeka. Ale jeśli ktoś posyła do prywatnego to polecam tylko te z czesnym - i do tego sprawdzić dobrze jaka w takiej placówce jest terapia, ile godzin itd. Jesli kogoś nie stać na prywatne, szukać w publicznych, integracyjnych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam syna z autyzmem. Chodzi do przedszkola niepublicznego. Opieka na najwyższym poziomie. Ma nauczyciela wspomagającego, zajęcia z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą, dogoterapię... Mieliśmy wielkie szczęście że trafiliśmy na tą placówkę. Wydaje mi się że przedszkole jest bardzo ważne. Uczy samodzielności, kontaktu z rówieśnikami i innymi dorosłymi, wpajają się różne reguły i zasady. A rodzice mogą odetchnąć i naładować akumulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze prywatne- terapeutyczne ma symboliczne czesne (bo nie wszystko opłaci z subwencji), od września ta kwota wzrośnie ale dalej będzie na bardzo niskim poziomie, mniej niż kosztują cztery godziny terapii miesięcznie. Wyżywienie, wiadomo, dodatkowo, ale to jak wszędzie. Gdzie jest haczyk? Nie ma haczyka, po prostu prywatne placówki dostają całą kwotę subwencji, a ta w przypadku dzieci z autyzmem jest naprawdę wysoka. Placówki publiczne dostają pieniądze które "wyszarpią" z gminy- a gmina może stwierdzić np. przydzielić asystenta dziecku na godzinę dziennie, albo stwierdzić że wystarczy pół godziny logopedy tygodniowo, i za tyle zwracać. Nie mówiąc o tym że to prywatne placówki są częściej wyspecjalizowane w danym zaburzeniu i łatwiej dobrać malutką grupę która będzie optymalnie funkcjonowała. Nie znalazłam przedszkola publicznego, specjalnego czy integracyjnego, w którym moje dziecko miałoby takie warunki jak w tym prywatnym. Ma terapię na co dzień, nie ma już jeżdżenia po terapeutach i poradniach gdzie "każdy sobie", cala opieka jest skoordynowana, i bardzo dobrze mu to robi. A tekst że matka ma robić kursy i pracować z dzieckiem... rodzice i tak pracują z dzieckiem na co dzień, ale matka czy ojciec wręcz nie powinni być terapeutą czy asystentem dziecka bo to szkodzi i zaburza relacje. Zwłaszcza jeśli chodzi o naukę zachowań społecznych, które u autików są ogromnym problemem. Kursy czy szkolenia które pomagają rodzicom sobie radzić i zrozumieć zaburzenie- jak najbardziej, ale tyle i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olikowa
Gość - ale widzisz, płacisz czesne, mimo że symboliczne, ale płacisz. I od września czesne wzrośnie. Dlaczego? Właśnie dlatego o czym pisałam wyżej, że z samej subwencji prywatna placówka się nie utrzyma. Nie jest w stanie wszystkiego z subwencji opłacić. I to uważam za bardzo dobre i uczciwe. Dzięki temu pewnie Twoje dziecko ma terapię i warunki na wysokim poziomie. A placówka która nazywa się terapeutyczną, wabi rodziców brakiem czesnego, a potem oszczędza na terapii, szkoleniach dla terapeutów, superwizji itd. No bo na czymś przyciąć subwencję trzeba żeby zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 7 latka z autyzmem. Od 3 roku życia w przedszkolu prywatnym, bez czesnego z mnóstwem terapii. Logopeda pół godz dziennie, behawiorka praktycznie non stop i inne d**erelki muzykoterapia, dogoterapia. Na grupie od poczatku, jedyny autysta. Od września w szkole masowej, i tu zaczynają się schody, bo szkoła oszczędza na wszystkim. Mają ipet, a o wszystko muszę walczyć. Męka. Od nowego roku posyłam go do społecznej, prywatne mają większe możliwości wyszarpania subwencji. Autorko. Na początku jest ciężko, niezależnie od tego jaką terapię wybierzesz. Obserwuj dziecko, pytaj i dopytuj. Nie dawaj się zbywac. Podążaj za dzieckiem. Segreguj i nie marnuj czasu na niepotrzebne terapie, pamietaj, że to jeszcze dziecko i musi mieć czas wolny. Mamy zaczynające drogę z autyzmem często zalewają dziecko terapiami i zapominają, że to jest mały człowiek, który musi mieć czas na dzieciństwo. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kindergardennn
Dlatego fajnie jak dziecko jest w przedszkolu gdzie ma terapię na miejscu. Wtedy nie trzeba dziecka męczyć, wozić i zalewać jeszcze dodatkowymi zajęciami czy terapiami po przedszkolu. wszystko odbywa się w ciągu dnia kiedy dziecko i tak byłoby w przedszkolu. tylko właśnie trzeba do tego znaleźć odpowiednią placówkę. najlepiej prywatną, z czesnym, dobrą terapią i terapeutami odpowiednio wyszkolonymi. takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczmarka28
A gdzie diagnozowaliście dziecko? Moja znajoma była u jednego lekarza i powiedział jej, że z dzieckiem jest wszystko ok. Mąż ją jednak namówił na diagnozowanie w Psychomedic i okazało się, że dziecko ma autyzm. Mieliście też takie sytuacje? Zastanawiam się właśnie czy zadzwonić pod nr 22 253 88 88 i też tam się zarejestrować z małą na diagnozowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabuenaa
u nas też było podejrzenie autyzmu. Byliśmy z córką na konsultacji w ośrodku Logos DTR na Targówku ( na osiedlu zielone zacisze ). Tam po kilku spotkaniach i badaniach zostało stwierdzone spectrum autyzmu i obecnie bierzemy udział w zaproponowanej terapii behawioralnej. Uważam, że dokładna diagnostyka i doświadczeni specjaliści to połowa sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam do diagnozy i terapii Sabinę Wronę, jeżeli ktoś jest z Wrocławia, przyjmuje na Armii Krajowej. Rozpisuje nam sekwencję ćwiczeń do pracy w domu, jako pierwsza potraktowała nas poważnie, gdyby nie ona to nadal odbijalibyśmy się od neurologów i logopedów, którzy albo kazali czekać albo mówili, że cały ten autyzm to sobie wymyśliliśmy. Ma świetne podejście do naszego, niespełna 2-letniego dziecka, mały robi postępy. Także radziła nam by nauczyć się odsiewać to co niepotrzebne, iść jedną wybraną drogą, nie zalewać dziecka milionem terapii tak, że więcej czasu spędza w samochodzie niż w domu, wybierać mądrze to co ważne, każdy dzień a być tak naprawdę naszą pracą z dzieckiem poprzez zabawę. Terapia ze specjalistą to jedno, ale bez zaangażowania rodziców, pracy w domu, nic z tego nie będzie. Przedszkole jeszcze przed nami, mamy nadzieję dostać się do terapeutycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest bardzo dobry ośrodek terapeutyczny, uważam, że mają naprawdę bardzo dobrych specjalistów i podejście do dzieci http://dzieciwujatoma.pl/. Myślę, że naprawdę warto im zaufać. Kolejna kwestia, to ich pasja, która pomaga dzieciakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Terapią autyzmu zajmuje się także Niepubliczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna ze Świdnicy http://www.tomatis-swidnica.pl/ Córeczka brata tam chodzi na terapię, oczywiście pracują też z dzieckiem w domu i rzeczywiście jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko terapia behawioralna. Ja chodzę z synkiem do kliniki ABA w Warszawie. Efekty są rewelacyjne. Polecam wszystkim nie traćcie czasu na inne terapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

Warto wybrać się do https://altamed.com.pl/terapie/terapia-autyzmu/ świetni lekarze, potrafią pomóc, nie ma nad czym się zastanawiać tylko tam jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poradni http://www.agathum.pl prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie dogoterapia. Terapeuci są bardzo sympatyczni i anielsko cierpliwi. Potrafią w niesamowity sposób zachęcić dziecko do współpracy. Moja autystyczna córeczka dzięki tej terapii dziś funkcjonuje znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Dajcie sobie spokój z metodą krakowską. Ona tylko wzmacnia echolalie, dziecko uczy się mówić, ale się nie komunikuje. Dzieci wałkujące tę metodę gadają do ściany cytaty z "Pana Tadeusza", ale nie potrafią zakomunikować "jestem głodny/chcę pić, spać, siusiu". Pomijam już, że \cieszyńska widzi autyzm u każdego i każdego namawia na zakup swoich 20 płyt i zeszytów. Moje dziecko chodzi do przedszkola przeznaczonego tylko dla autystów, rozmawiałam z wieloma terapeutami pracującymi w takich miejscach z takimi dziećmi i żaden nie ma dobrego zdania o tej metodzie. Mowa idzie za kontaktem, jak ma przyjść to przyjdzie, ale pracujcie nad kontaktem z dzieckiem, nad tym by dzieliło pole uwagi, zauważało was, pracujcie nad relacją, klepanie "AEIOU" do ściany to nie jest coś co nauczy wasze dzieci komunikować z drugim człowiekiem.

Ważne są zajęcia z integracji sensorycznej, logopeda, współpraca z psychologiem, ale pamiętajcie, że więcej nie zawsze znaczy lepiej, dziecko musi też mieć czas na zwykłą zabawę, a nie spędzać godziny w dzikim pędzie pomiędzy jedną a drugą terapią, ważna jest spójność, wymiana informacji pomiędzy terapeutami, a nie tak, że każdy terapeuta sobie, a wszystko się wzajemnie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panaceum88

nam się udało syna zapisać do rewelacyjnej szkoły w Aleksandrowie Łódzkim-Scholar. Dowóz na terenie województwa mają za darmo, na prawdę wspaniała placówka- takie zajęcia jakie im tu organizuja, warsztaty, no jestem pod wrażeniem. Wielu specjalistów pracuje z naszymi dziećmi, trafiło nam sie i to bardzo http://liceumerazmus.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazka40

Polecam terapię w poradni KAR-MEL. Chodzimy tutaj z synkiem i bardzo sobie chwalimy terapię oraz Panie terapeutki a Jasiu chętnie chodzi na zajęcia 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina7485

Klinika Psychomedic w 4 lokalizacjach w Warszawie organizuje TUS. Grupy ruszają 21 września, prowadzone są zawsze przez 2 psychoterapeutów. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Są specjalne ośrodki, które prowadzą terapie dla dzieci z autyzmem. Jeżeli mieszkacie w pobliżu Częstochowy to polecam wam zgłosić się do ośrodka agathum.pl Osoby tam pracujące będą wiedziały jak pomóc waszemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×