Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćpytamboniewiem

Jakie sa objawy zrostów po cięciu cesarskim

Polecane posty

Gość gośćpytamboniewiem

Witam. Jestem miesiac po cc, i pod blizna boli mnie po lewej stronie przy dotyku jakbym miala tam siniaka, i dodatkowo ciągnie i piecze to miejsce przy chodzeniu. Wizyta w następnym tyg, a mnie zastanawia co to moze być. Jesli miał ktoś moze podobną sytuacje będe wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej mamy objawiło się to niedrożnością: potworny ból, duży brzuch skończyło się na stole operacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesiąc to za szybko na zrosty. Niektóre kobiety gorzej znoszą cesarskie cięcie, u niektórych macica zrasta sie nawet kilka miesiącu. Czasami blizna tak boli, na początku nawet na zmianę pogody. A zrosty nie sa aż tak straszne, owszem bolą przy dotknięciu, brzuch jest twardszy i jakby bardziej wypukły. Mam zrosty po cc ale nie przeszkodziły mi zajsc w kolejna ciąże i po prostu zostaną wycięte przy kolejnej cesarce, trochę bolą jak brzuch sie rozciąga. Ja miałam cc 6 lat temu i zauważyłam ze aby przytyłam trochę kilo to od razu bolały mnie wszystkie powłoki brzucha. Miesiąc to za szybka diagnoza na zrosty. Pójdziesz do lekarza i dowiesz sie dokładnie co Ci jest. Może trochę podzwigalas albo za bardzo sie przemęczysz i to może być efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeżeli ciągnie i piecze mogło Ci sie zrobić zakarzenie w środku, czasami potrzebne jest naświetlanie bo zbiera sie rolny płyn pod blizna. Ty jedz lepiej na sor i niech Ci usg zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpytamboniewiem
Dziękuje za te odpowiedzi. No jesli będzie sie nasilało to chyba tak zrobie i pojade na SOR. a jest tu jeszcze ktoś co miał podobnego cos? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak miałam po drugim cięciu. Bolało okropnie. przez pierwsze dwa dni nie mogłam stanąć na lewej nodze, bo dosłownie jakby ktoś mi igłę wbijał. Okazało się, że w jednym miejscu lekarz mocniej zacisnął szwy i przeszło zupełnie dopiero jak się rozpuściły. Nie pamiętam ile to trwało, ale ok 2 miesięcy na pewno. Dodam, że miałem zrosty po pierwszym cc, ale nawet nie wiedziałam, że są. Wycięto je przy drugim porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to nikt ci nie powiedział, że wewnętrznie po przecięciu powłok brzusznych goi się do 6 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpytamboniewiem
Wiem ze do 6 miesięcy, ale zdziwilo mnie to ze nie bolalo tak od poczatku tylko po pewnym czasie. ja tez wlaśnie jestem po 2 cc niestety. Dziekuje za te kolejne odpowiedzi. Pozostaje czekać na wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 10 lat po cc i ci powiem ze do tej pory często boli. Lekarz mi powiedział ze tak bywa przy dzwiganiu, zmianie pogody bardzo boli. Nawet przy ćwiczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×