Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość po pierwszej wizycieee

pierwsza wizyta u ginekologa

Polecane posty

Gość po pierwszej wizycieee

Wybrałam się na 1 wizytę do ginekologa. głownie po antykoncepcję przed rozpoczęciem współżycia oraz z zapytaniem czego mogę się spodziewać po 1 stosunku,czyli jaki mam rodzaj błony i czy przy takim rodzaju mam się spodziewać bólu/krwawienia. lekarka mnie zbadała jednak powiedział,że dziewicą nie jestem bo podczas badana nie wyczuła błony ( badała mnie normalnie).Po mojej odp.że to niemożliwe,bo jeszcze nie współżyłam zbadała mnie jeszcze raz i powiedziała "o jednak jest":o Na pytanie o to czego mogę się spodziewać nie dostałam odp. Przepisała mi hormony bez żadnych badań/wywiadu. Cała ta wizyta wydała mi się dziwna. Jak można nie wyczuć błony podczas badania a podczas drugiego już tak? Jak można przepisać hormony bez badań? Wiem,że to pytanie jest trochę "głupie",ale proszę was o opinię czy ta wizyta wg was była "normalna"czy powinnam iść do kolejnego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz mieć błonę w kształcie pół księżyca, wtedy rzeczywiście trzeba pogmerac żeby ją znaleźć. A co do hormonów, to czego się spodziewalas? 40 badań? Skoro jesteś młodą, nie powiedziałaś jej że masz z czymś problemy, nigdy nie brałas antykoncepcji to zapisała ci standardowe tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwszej wizycieee
dziękuję za odp. No alemogła powiedzieć,żeprzy takim rodzaju błony bólu/krwi nie będzie/albo będzie. Nic mi nie powiedziała.Szkoda A co do tabletek myślałam,że chociaż jakiś wywiad przeprowadzi czy jestem uczulona na coś czy choruję itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona ma Cię zbadać, sprawdzić czy wszystko jest ok, a nie krok po kroku omawiać z Tobą stosunek. Skoro sama jej nie powiedziałaś o alergiach i chorobach to założyła że ich nie masz. Ginekolog to nie weterynarz, a ty to nie pies, rodzice nauczyli cię mówić między innymi po to żebyś mogla informować lekarza o dolegliwościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwszy raz u ginekologa? I od razu po antykoncepcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem,że to pytanie jest trochę "głupie",ale proszę was o opinię czy ta wizyta wg was była "normalna"czy powinnam iść do kolejnego lekarza? x Pytanie wcale nie jest głupie. I twoje obawy są słuszne. Nie ma czegoś takiego jak "standardowe" tabsy - jak tu ktoś napisał. Układ hormonalny każdej kobiety jest inny i to powinno być uwzględnione przez lekarza. To niedopuszczalne, że lekarka nie przeprowadziła z tobą wywiadu. Sprawa z błoną dziewiczą też jest lekko żenująca ("o jednak jest" - to jest postępowanie specjalisty?). Radzę Ci wybrać się do innego lekarza. Zakładam, że to była państwowa placówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 29lat. Do ginekologa zaczęłam chodzić w wieku 17lat i nigdy żaden lekarz nie skierował mnie na badania hormonalne przed wypisaniem recepty na tabletki anty. Nie wiem gdzie takiego lekarza szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog to nie weterynarz, a ty to nie pies, rodzice nauczyli cię mówić między innymi po to żebyś mogla informować lekarza o dolegliwościach x Kpisz chyba...Byłam ostatnio u kosmetyczki, żeby usunąć laserowo włosy i zadano mi kilkanaście pytań odnośnie stanu mojego zdrowia, przebytych chorób itp...A my tu mówimy o przepisaniu hormonów! Obowiązkiem lekarza jest zadawanie pytań, pacjent nie musi wiedzieć, że dane schorzenie czy choroba, na którą cierpi może być przeciwwskazaniem do brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proszę, pierwszy z brzegu artykuł, jaki wywiad powinien przeprowadzić ginekolog: http://polki.pl/zdrowie/choroby,jakie-badania-warto-zrobic-przed-zastosowaniem-antykoncepcji-hormonalnej,10067907,artykul.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przed dobraniem rodzaju antykoncepcji hormonalnej (doustnej, domięśniowej czy w plastrze), konieczne jest przeprowadzenie badań laboratoryjnych, jak również zebranie przez ginekologa rzetelnego wywiadu od pacjentki i dokładne jej przebadanie. Niestety badania te często się lekceważy, a to z kolei owocuje późniejszymi powikłaniami. Hormony powinny być indywidualnie dobrane do każdej pacjentki. Trzeba rozpatrzyć wraz z lekarzem zarówno korzyści płynące z ich stosowania, jak i powikłania zdrowotne. Ginekolog powinien zebrać szczegółowy wywiad od pacjentki, w którym położy szczególny nacisk na występowanie: zaburzeń zakrzepowo-zatorowych u niej i w jej rodzinie chorób wątroby kobiecych nowotworów np. piersi, jajnika, macicy nikotynizmu nadciśnienia i innych chorób układu krążenia (pomiar ciśnienia) chorób neurologicznych np. udar mózgu, padaczka Następnie powinno mieć miejsce badanie ginekologiczne z wykonaniem cytologii. Dobrze jest też wykonać USG narządów rodnych oraz badanie piersi. Dużą wartość przykłada się również badaniom laboratoryjnym krwi: morfologia koagulogia (czas krwawienia i krzepnięcia, czas koalinowo-kefalinowy, czynniki krzepnięcia) rozmaz krwi obwodowej badania wątroby (AlAT, AspAT, GGTP) poziom cholesterolu i glukozy we krwi profil hormonalny Dla własnego czystego sumienia i upewnienia się czy nie wystąpią u kobiety zaburzenia związane z krzepliwością, warto zbadać sobie obecność czynnika Leiden i aktywność antytombinową osocza (antytrombina III). Powinny je wykonać szczególnie kobiety, które mają obciążony wywiad pod kątem zaburzeń zakrzepowo-zatorowych. Obecność czynnika Leiden jest główną przyczyną wrodzonych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych. Niestety za takie badanie trzeba sobie samej zapłacić, a koszt nie należy do najniższych – to około 150zł. Badanie jednak wykonuje się raz na całe życie. Aktywność antytrobinowa osocza, także nam mówi o ryzyku zakrzepowym. Jeżeli obecny jest czynnik Leiden, a aktywność antytrombinowa osocza jest niska, wtedy nie wolno stosować antykoncepcji hormonalnej. Nie omijajmy badań przed rozpoczęciem antykoncepcji. Stanowią one cenne źródło informacji o naszym zdrowiu i pozwolą monitorować wpływ hormonów na nasz organizm. Podczas przyjmowania tabletek także warto kontrolnie wykonywać podstawowe badania (morfologia, koagulogia, czynność wątroby). Należy też bacznie obserwować swoje ciało i wszelkie niepokojące sygnały wyjaśniać ze swoim lekarzem ginekologiem. Pamiętajmy też pamiętać o badaniach piersi – comiesięczne samobadanie i USG piersi na zlecenie lekarza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.43 jesteś tępa i myślisz że wszyscy są tacy jak ty i robisz z innych upośledzonych umysłowo! Ja zawsze mam przy każdym badaniu nawet w szpitalu i zabiegach partnera mam prawo do obecności nie wstydzę się partnera. Intymność mam z partnerem a nie z ginekologiem jak to mają zacofane! Zabezpiecza przed molestowaniem czy gwałtem jak to robili ostatnio lekarze onkolog , urolog ..Pacjentka była na fotelu. Ginekolog rozpiął rozporek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ruchoania powinaś zamówić matkę z babcią do obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×