Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestnadzieja

Pielęgnacja twarzy po leczeniu przeciwtrądzikowym

Polecane posty

Gość jestnadzieja

Cześć dziewczyny! Mam 24 lata i przez wiele lat zmagałam się z bardzo ciężkim trądzikiem, który okazał się mieć podłoże hormonalne. Obecnie od 2 lat biorę leki i jest znaczna poprawa. Nie powiem, że jestem gładka jak pupa niemowlaka, ale zmiany są sporadyczne i twarz wygląda tak, że w ostateczności można ją zaakceptować. Nawet faceci zaczęli mnie zauważać, więc chyba coś jest na rzeczy :P No więc piszę do was żeby zebrać jakieś porady dotyczące pielęgnacji skóry potrądzikowej. Jak możecie się domyślić, mam dużo przebarwień (głównie na kościach policzkowych, na wysokości żuchwy oraz brodzie) oraz nierówności (głównie czoło, troszkę też policzki). Dodatkowo łatwo się czerwienię, szczególnie w miejscach blizn i przebarwień. Wiem, że moja skóra dużo przeszła i się zastanawiam jak ją trochę wzmocnić, a jednocześnie rozjaśnić przebarwienia i wyrównać trochę strukturę twarzy. Macie jakieś porady? Lubię naturalne kosmetyki, używam raz w tygodniu łagodnego peelingu, maseczki z drożdży oraz domowych maseczek glinkowych. Używałyście jakichś kremów/domowych sposobów na uszczelnienie naczyń i poradzenie sobie z efektami trądziku? Wolę naturalnie szczególnie że od roku mieszkam za granicą i tu nie wszystkie leki są dostępne, a jak są to niestety bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na przebarwienia tylko kwasy. Kup sobie krem apteczny z kwasem azelainowym i stosuj na noc. Po kilku miesiącach koloryt twarzy widocznie się wyrówna i twarz bedzie jaśniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestnadzieja
Z kwasami jest ten problem, że mieszkam na południu Europy i zwyczajnie jest tutaj na to za gorąco i za słonecznie. Czy azelainowy można stosować razem ze słońcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, azelainowy nie jest fotouczulający. A wg mnie on o wiele lepiej się sprawdza jako piling na glikolu niż w tubce z apteki (i wychodzi nieporównanie taniej). Ale mając przebarwienia tak czy siak powinnaś używać wysokich filtrów, bo inaczej będzie to walka z wiatrakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli boisz się używać kwasów ze względu na słońce to zostają ci tylko profesjonalne zabiegi u kosmetologa np. lasery... Niestety we współczesnej kosmetyce, poza laserami, jedynie kwasy potrafią wybielić twarz i przebarwienia potrądzikowe. Wszystkie kremy bez kwasów to pic na wodę. Kwasów jest mnóstwo w różnych formach, nie musisz stosować codziennie kremu, może być np. peeling raz w tygodniu. Do tego kremy z wysokimi filtrami, nawet jeśli nie używasz kwasów, bo słońce może pogłębiac przebarwienia niestety :( no i oczywiście podstawowa pielęgnacja czyli maseczki oczyszczające, peelingi, intesywne nawilżanie twarzy. Peeling i maseczka co najmniej raz w tygodniu, zeby nie dopuścić do zapchania cery, bo po trądziku na pewno masz pory rozszerzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katty88
Moją mieszaną cerę, która zawsze! miała problem z nadmiarem sebum i wypryskami uratowałam wyjątkowym kremem Matmatique. (Możesz go kupić również za granicą przez internet - nazwa marki to Anna Pikura). Krem poprawił wygląd mojej skóry. Świetnie matuje, ale nie wysusza, skóra wręcz staje się bardziej nawilżona. Ale to nie główne powody, dla których stosuję ten krem. Krem zmniejszył widoczność moich porów. Producent pisze, że działa odkażająco i antygrzybicznie. W moim przypadku zdecydowanie łagodzi podrażnienia po nowych wypryskach - jak już się pojawią - szybciej znikają. Polecam spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, czy uda Ci się zamówić za granicą, ale spróbuj kremu avst, ponieeważ witamina A ( w formie nie fotouczulającej) zapewni odpowiednią keratynizacje naskórka i będzie regulować wydzielanie sebum , a to jest najważniejsze w przypadku podtrzymania po leczeniu przeciwtrądzikowym. Jeśli leczenie było oparte na kwasie retinowym to tymbardziej! Krem zmniejsza też przebarwienia i działa przeciwzmarszczkowo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×