Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Praca przed 18 nastką?

Polecane posty

Gość gość

W październiku dopiero skończę 18 lat, ale chcę iść już teraz do pracy, bo muszę już zarobić sobie na studia.. Nie jestem jeszcze pełnoletnia i przez to mam wszystko utrudnione, ale może jest coś co mogę zrobić? Moja mama ma to gdzieś i najchętniej by chciała, żebym już się wyprowadziła i dała jej spokój.. Moja mama już nie pracuje, a utrzymujemy się z renty po Tacie, moją część renty i tak dostaje mama, bo byśmy nie miały za co się utrzymać.. W domu jest jeszcze siostra z mężem i dwójką dzieci, ale to już w ogóle chore, bo mama ich też w sumie utrzymuje, oni się nie dokładają, jedynie za co płacą to za mleko dla dzieci.. Mama mi sama powiedziała, że nie da mi żadnych pieniędzy, ale mam to gdzieś i chce sama o siebie zadbać.. Pracowałam w 2015/16 roku w sklepie 2 dni w tygodniu, a od 2017 stycznia do marca jako niania, bo zbierałam na laptopa, ale teraz nikt już nie dzwoni.. Miałabym prace, ale na 12 godzin + 2 godziny na dojazd to 14 godzin i nie miałabym jak się uczyć, bo obecnie chodzę do 1 lo zaocznego, bo wiedziałam, że jak chce iść na studia to będę musiała iść do pracy.. Ja już nie mam pomysłów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do nauki to w zasadzie, uczę się sama w domu, bo w szkole zaocznej jak się można domyślić, materiał jest bardzo okrojony i nie mam np fizyki, a z niej będę pisać mature, dlatego nie mogę pracować w tej po 12 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego chce stąd jak najszybciej się wydostać.. Chciałam się wyprowadzić kilka miesięcy po 18 nastce, ale nie wiem czy tak zrobię.. To nie jest moja wina, że mam taką rodzine, ale oni na pewno nie staną mi na drodze, ale tak patrząc na to to dzięki temu, ogarniam dużo spraw i wiem, że mogę liczyć na siebie. Co do mamy to całkowicie nie dawno się dowiedziałam, że to tato mnie chciał, a ona nie.. Pogodziłam się z tym, że ma prawo mnie nienawidzić i w sumie tyle.. Zniszczyła mi dzieciństwo i nie pozwolę na to, żeby niszczyła mi dalej życie i psychike. Co do pracy to dla mnie to nie jest złe, ale duży plus, bo będę miała już jakieś doświadczenie i ogólnie chce iść do pracy, nie tylko dla pieniędzy, ale też dla siebie. Jak nie znajdę do dwóch tygodni normalnej pracy takiej która da mi normalne pieniądze, to znowu zacznę opiekować się dziećmi i chociaż trochę już odłożę, a po 18 nastce będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem Cię i wspieram :) Też miałam przerabane. I lapalam różne prace, byle nie paść z głodu. Najważniejsze, żeby się nie naciąć na oszustów z rozdawania ulotek, czy gratisów. Od tego zaczynałam w czasach liceum. Może spróbuj załapać coś na wakacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje :) Tzn teraz na przełomie maja a czerwca mam egzaminy w szkole i dlatego właśnie odrazu po tych egzaminach będę już chciała gdzieś iść i właśnie na wakacje jest sporo ofert np na zbiory, ale też są inne oferty i w sumie ponoć już inaczej patrzą jak ktoś jest 3 miesiące przed 18 nastką i będę coś próbować no i mam zamiar zrobić książeczkę sanepidowską i iść na kelnerke, bo u mnie jest sala, a wiadomo, że w wiosnę/lato dużo jest ślubów i jakiś imprez. Dobrze, że Ci się udało i podziwiam, dałaś mi kopa, że się da :) Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel badawczy poszukuje osób zainteresowanych wypełnianiem płatnych ankiet!

Zarejestruj się w jednym z największych portali dających możliwość dorabiania przez internet poprzez wypełnianie ankiet na najróżniejsze tematy. Będziesz brać udział w kreowaniu nowych produktów, wypowiadać się na tematy społeczne i polityczne!

Ankiety będziesz otrzymywać naprawdę często, a jako wynagrodzenie za Twój czas otrzymasz do wyboru m.in. przelewy min. 50 zł, doładowania tel., gadżety reklamowe i in.

Zarejestrować się mogą wszystkie chętne osoby w różnym wieku - wystarczy wypełnić formularz na poniższej stronie internetowej!

http://www.opinie-rejestracja.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×