Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamusie co rodzily sn po cc

Polecane posty

Gość gość

Jak wygladaly Wasze porody sn po cc? Czy cos dzialo sie z blizna? Dostalyscie bez problemu zoo? Boje sie rozejscia blizny a przez cc nie chce rodzic bo miesiac czasu dochodzilam do siebie a w szpitalu tragedia zaraz po operacji dali mi dziecko ja nawet nie bylam wstanie stac z lozka i dziecko podniesc a zadnej pomocy od noworodkow nie bylo pily sobie kawke na luzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj ja też jestem po cc ale boję się rodzić naturalnie bo juz przy cc było sporo komplikacji dziecku spadalo tętno a co dopiero naturalnie. A jeśli chodzi o opiekę to szykuje kasę dla położnej aby zajęła się maluszkiem niestery tak to wygląda w pl nikt się nie przejmuje ze dziecko płacze obok mnie a ja się nie podniose przez 24 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a maz nie moze przyjsc i zajac sie dzieckiem, poza tym dlaczego piszecie ze przez 24 godz nie mozna sie podniesc, az tak zle mialyscie po cc? na noc dziecko zabieraja po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie mogłam się podnosić ale przez ten czas dziecko było u położnych, dziwne praktyki w waszym szpitalu stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem z czestochowy tu sa 2 szpitale i w kazdym maja Cie gdzies moze jedna polozna na caly oddzial sie znajdzie ok nie zabieraja dzieci kiedys tak bylo ale teraz niestety tak nie ma. Boje sie cesarki bo to jednak operacja ale z drugiej strony boje sie zeby ta blizna sie nie rozeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w sumie rodziłam 5 lat po cc tak mi gin kazał więc bez problemu pierwsze dziecko jak miałam 21 kolejne jak miałam 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tez mialam polozna no i mama ciagle nosila im ciasto ale to nic nie dalo jak jedna dziecko wziela bo plakalo a ja wstac do niego nie moglam to przywiozla go za chwile ja patrze a on pajacyk nie pozapinany do konca body wogole nie zapiete tylko zrolowane do polowy pleckow i pupa brudna w go... wiecej razy juz go nie oddalam z reszta nie musialam bo jak plakal to i tak nie przychodzily:( to bylo w nocy wiec meza nie bylo z nami w ciagu dnia duzo pomagal cale szczescie. A na noc juz spalam z dzidziusiem na lozku i mamie zakazalam przynosic im cokolwiek skoro i tak mialy nas w du..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kolezance obok tez nie pomogly na zastuj pokarmu a mialy przykazane od ordynatora zeby jej pokazaly jak sciagac i tabletke podac to miala ta pielęgniarka tupet po obchodzie sie wrocic z powrotem do naszej sali ale nie z tabletka i pomoca tylko tak ta biedna dziewczyne wyzwala ze skoro do tego doprowadzila to niech sie meczy ona jej zadnego sciaganie nie zrobi.... dobrze ze mialam laktator to jej pozyczylam i odciagla troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolezanko z postu wyzej a mialas monitorowana ta blizne w czasie porodu? Zadnego krwawienia nie bylo? I czy po zakonczeniu porodu po urodzeniu lozyska badali Ci blizne od srodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolezanko z postu wyzej a mialas monitorowana ta blizne w czasie porodu? Zadnego krwawienia nie bylo? I czy po zakonczeniu porodu po urodzeniu lozyska badali Ci blizne od srodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jestem z czestochowy tu sa 2 szpitale i w kazdym maja Cie gdzies moze jedna polozna na caly oddzial sie znajdzie ok nie zabieraja dzieci kiedys tak bylo ale teraz niestety tak nie ma. Boje sie cesarki bo to jednak operacja ale z drugiej strony boje sie zeby ta blizna sie nie rozeszla" xxx dlaczego sie nastawiasz ze blizna po cc moze sie rozejsc, mysle ze nie moze, ja normlanie podnosilam dziecko 3 kg i nie rozeszla sie moja blizna, musisz sie nastawic bardziej pozytywnie, nie rozumiem kobiet ktore chca sn po cc. Po cc jest mniejszy bol i lagodniejszy porod, ja zaznalam bolu porodowego i cc, naprawde cc jest lepsze niz sn jesli chodzi o komfort matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale powiem Ci ze ja mialam straszny bol po cc chodzilam zgarbiona przez cale dwa tygodnie przez co plecy takze mnie bolaly no i mialam bol glowy w dodatku po cc. Sn bedzie w znieczuleniu licze na to ze bedzie dzialac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A chodzi mi dokładnie o ta blizne co jest na macicy czy przy skurczach wytrzyma, psychicznie jestem nastawiona na sn tego sie nie boje bo nie rodzilam tak i nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to jest to znieczulenie zoo? jakieś znieczulenie w dawce dla słonia/goryla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znieczulenie zewnatrzoponowe zapewne. W mało którym szpitalu je podają i nie zawsze zdarza je podać bo można je podać do pewnego momentu. Może Ci tak szybko iść rozwarcie, ze niestety nie zdążą go podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam dziecko dosyć duże 4.300 przez cięcie nie wiem jak jest u was w szpitalu ale u mnie rodziny tłumy i mężowie nie mogą spacerować po oddziale polozniczym jest pokój taka sala do odwiedzin i się wyjeżdża tym wózkiem z dzieckiem tam wiec meza napewno nie wpuszcza do sali pooperacyjnej a potem na zwykłą sale. Mnie na drugi dzień odpieli cewnik chodziłam zgieta w pół . Wyszłam ze szpitala ale niestety rana tragicznie się goila i zaczęła się rozchodzic wszystko mi na wierzch wyszło. Maści i inne cuda. założyli dwa szwy . Dlatego teraz już sobie szykuje pieniążki dla położnej żeby pomogła zająć się dzieckiem a wtedy niestety nie miałam jak bo przy sobie miałam tylko drobne do automatu i na telewizję. Niedawno leżałam w szpitalu i dziewczyny chodzily tydzień po terminie ciągle czekały wreszcie jedna posmarowala lekarzowi i na drugi dzień już poszła na wywolanie nie musiała się męczyć dlużej i czekać nie wiadomo na co . Dlaatego zawsze lepiej mieć gotówkę . Takie są przynajmniej realia w moim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodzilam sn po cc. Roznica czasu wynosila 2 l . Moj porod byl dosc szybki, zamknal sie w 7 godzinach. Lekarz wiedział, ze zgadzamsie na cc ale tylko w sytuacji gdyby cos bylo nie tak. Na szczescie sie udalo bo wspominam ten porod duzo lepiejniz cc. Nie balam sie o blizne, ale lekarz tak.pod sam konic juz mnie lekko nacieli bo sie bali. Mysle ze gdyby to bylmoj pierwszy porod to bym tego uniknEla. Moim zdaniem najwazniejsza jest psychika. Jak sie chce to sie da. Mam w rodzinie innekobiety po cc i przy drugim porodzie mimo ze mialy wybor, nie namawialam ich na sn. Bo to jest decyzja tylko kobiety- jabardzobaedzo chcialam urodzic, mimo ze wszyscy mnie straszyli. I nie zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedzi:) tez mysle ze psychika duzo robi:) znieczulenie zoo to czyli znieczulenie zewnątrz oponowe ja bede rodzic jak dobrze pojdzie w salve tam podaja je od reki to nie to co w szpitalu p. Tylko wymyslaja jakies preteksty zeby nie ulzyc kobiecie a to ze za pozno a to ze jeszcze nie czas albo ze anestezjolog zajęty a mialy byc znieczulenia dostepne przez nfz za darmo i i tak mimo wszystko matki zdane sa na lekarzy decyzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A swoja droga to pierwsze slysze o takim szpitalu co jest kacik dla odwiedzajacych poniekad to fajnie bo od odwiedzin to sa domy ale z drugiej strony to tatusia mogli by wpuscic bo pomoc tatusia jest nie oceniona jak panie od noworodkow kawusie zapijaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×