Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Tabletki antykoncepcyjne

Polecane posty

Gość gość

Witam. Będę musiała zacząć brać tabletki, oczywiście wybieram się do ginekologa. Jakie tabletki najlepiej tolerowałyście? Chodzi mi też o to aby nie powodowały tycia i zapobiegały trądzikowi. Aby nie szkodziły na wątrobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od organizmu,każdy reaguje inacZej Ja np. CZułam sie bardzo dobrze po tabletkach Dorin ale niestety podwyzszaly mi ciśnienie Aktualnie biorę Vines,jakaś totalna nowość,zawierają jeszcze mniej hormonów także mam nadzieję ze bedzie ok z ciśnieniem. Co do objawów to jedynie plamienia i jakieś pojedyncze pryszcze :) ale to ponoć minie po pierwszym max drugim opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram poprzedniczkę, to wszystko zależy od organizmu, dlatego warto wybrać się do ginekologa, niech zrobi badania i niech przepisze c***igułki, które c***asują, ja dopiero zaczynam swoją antykoncepcję, to mi babeczka przepisała Vibin i jestem bardzo zadowolona, schudłam i mam pełniejszy biust, ale kompletnie mnie nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zaś ginka przepisała Vines i jestem bardzo zadowlona :) Nie bolą mnie piersi a ni brzuch przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
vines maja mniejsza dawke hormonow balabym sie je zazywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdy moze przyjmowac końskie dawki...a jeśli ochrona jest taka sama to czemu nie brac tych lżejszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli bierzesz tabletki z mniejsza dawka i wierzysz ze ochrona jest taka sama jak tabletki z wieksza dawka to sie nie zdziw jak zajdziesz w ciaze , jesli ochrona byla by taka sama to wszystkie kobiety braly by tabletki z mniejsza dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątrobę to akurat wszystkie niszczą. I zwiększają ryzyko raka piersi, ale to po kilku latach brania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co Ty gadasz jakbyś bała się zażywać Vines, dlaczego ? Dla kobiety mniejsza dawka hormonów = mniejsze lub znikome skutki uboczne. Najpierw do ginekologa,żeby zrobił badania hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
balabym sie bo juz pare dziewczyn pisalo tu na forum ze braly te tabletki i lekarz zapewnial je ze sa tak samo skuteczne jak tabletki z wieksza dawka hormonow, a po jakims czasie stosowania zaszly w ciaze , ja nie chce miec dzieci i nawet nie moge sobie wyobrazic jak mozna brac tabletki anty, myslec ze dzialaja a potem okazuje sie ciaza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie jestem autorka , biore tabletki te z wieksza dawka i jestem spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po Mixrogynonie miałam zerowe libido i ból przy stosunku, yasmin są mega, ale kosztują prawie 100 zł za 3-pak. I aktualnie przyjmuje rigevidon. Żadnych skutków ubocznych i cena fajna - 10zł za 3-pak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melba23
do gość te dziewczyny nie wiem co za bzdury pisały bo jedna mówiła o kwietniu że brała a tabletki w aptekach są w ogóle od maja, a poza tym od sprawdzania skuteczności jest wskaźnik pearla i liczby nie kłamią więc jeśli pokazuje że skuteczność jest taka sama jak przy tych z większą dawką hormonów to tak jest! Medycyna idzie do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszlam w ciąże na hormonach, do tego po latach brania miałam okropne skutki uboczne, więc odradzam. Hormony paskudnie rozlegulowuja organizm, po odstawieniu jest koszmar, ja już nie spróbuję. Może faktycznie jakieś nowości, lekkie, nowoczesne są mniej inwazyjne, na pewno.trzeba się badać, pytać i szukać opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allva
O popatrz, to ja odwrotnie, bez hormonów nigdy nie funkcjonowałam normalnie, zawsze były nieregularne miesiączki i potworne bóle brzucha. Biorę je więc już od dawna z małą przerwą na ciążę ale to też jak tylko mogłam poleciałam po tabletki bo nie minęło 3 miesiące po porodzie a bóle wróciły i to jeszcze chyba silniejsze a miały niby po ciąży zniknąć :( Jakoś przez tyle lat nie zaszłam w ciążę biorąc tabletki anty, za to po odstawieniu zaszłam już chyba w pierwszym cyklu a to potwierdza fakt że regularność przy hormonach to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona4567
Ja uważam, że to raczej zależy od lekarza, który przepisuje nam tabletki. Jeśli zrobi nam badania i będą dobrze dobrane to raczej nic złego się nie będzie działo. Ja dopiero zaczęłam brac swoje, wiec jeszcze nie wiele mogę powiedziec na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vines może i mają mniejszą zawartość hormonów, ale zdecydowanie nadrabiają prostszym i lepszym składem. W przypadku ich stosowania występuje też mniej skutków ubocznych, a libido tylko wzrasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej nie stosować antykoncepcji hormonalnej uzywac prezerwatyw lu załozyc sobie spiralkę skoro leki s tak szkodliwe dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwila, te co mówią, że zaszły na hormonach niech przypomną sobie czy może nie pominęły jednej malutkiej tableteczki albo czy przypadkiem nie mają problemów z wątrobą i przyswajaniem niektórych substancji? Prawda boli. Jeśli się przyjmuje regularnie to nie ma opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odp. gość 07.08.2017 Ja też biorę tabletki i mam same pozytywne odczucia. Nie wiem o jakich konkretnie skutkach ubocznych piszesz, ponieważ u mnie po trądziku nie ma śladu, a każdą miesiączkę przechodzę o wiele lżej i bez bólu. Jedyne o czym trzeba pamiętać to regularność ich przyjmowania. Lekarz je odpowiednio dobiera do każdej kobiety. Ja dostałam z niską dawką hormonów i jestem mega zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka don
Tak gdybać to Wy tu sobie możecie. Jeśli chcecie pigułki, zróbcie badania, idźcie do lekarza, pozwólcie mu działać. U każdej sprawdzi się coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madilina
do gość Oczywiście, że może się zdarzyć nawet biorąc tabletki, że zajdziesz w ciążę, jeśli zapomnisz o jakiejś, albo np. masz biegunkę czy wymioty. Czasami nawet się o tym później nie pamięta, a to już zakłóca działanie hormonów i ich skuteczność. Tzw. wskaźnika Pearla dla tabletek wynosi 0,001, co oznacza, że w ciągu roku wśród 100 000 kobiet stosujących tę metodę - jako jedyną - tylko jedna zaszła w ciążę i to właśnie najczęściej na skutek pominięcia dawki. A to chyba najlepiej świadczy o ich skuteczności. Co do skutków ubocznych, to pewnie lekarz ci po prostu źle dobrał tabletki - to się niestety też zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g1213
Dnia 13.09.2017 o 17:44, Gość gość napisał:

Najlepiej nie stosować antykoncepcji hormonalnej uzywac prezerwatyw lu załozyc sobie spiralkę skoro leki s tak szkodliwe dla zdrowia.

Antykoncepcja hormonalna jest tak samo bezpieczną formą zabezpieczenia przed niechcianą ciążą jak inne środki, o ile tylko jest dobrana przez  ginekologa konkretnie pod nasz organizm - żaden lek nie szkodzi, jeśli jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarskimi. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość g1213 napisał:

Antykoncepcja hormonalna jest tak samo bezpieczną formą zabezpieczenia przed niechcianą ciążą jak inne środki, o ile tylko jest dobrana przez  ginekologa konkretnie pod nasz organizm - żaden lek nie szkodzi, jeśli jest przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarskimi. 
 

Antykoncepcja nie jest stricte lekiem, bo z niczego nie leczy. Blokuje natomiast naturalny proces owulacji i zmienia konsystencje śluzu,więc jak może być bezpieczna, czy zdrowa? Czy blokowanie oddychania czy wydalania może być zdrowe dla organizmu kobiety? Tak samo "zdrowo" działa na kobietę blokada owulacji przez antykoncepcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Dziewczyny pomocy. 

Mam przepisane od Pani ginekolog tabletki Vines. Jeszcze nie zaczęłam ich brać i bardzo się boję. Nie chcę się kłócić z Panią Ginekolog która mnie prowadzi ale....

Półtorej roku temu poroniłam (puste jajo płodowe) podczas zabiegu łyżeczkowania niestety "nie wszystko" zostało usunięte. Ale macica oczyściła się sama. Od tego czasu miałam bardzo bolesne miesiączki, strasznie przytyłam. Półtorej roku nie byłam u Pani ginekolog. Podczas ostatniej wizyty okazało się że na jajniku jest torbiel... . Pani ginekolog przepisała właśnie tabletki Vines które podobno moga pomóc żeby torbiel się "wchłonął "  A ja tak strasznie boję sie je brać... nie wiem czy mi pomogą... dodatkowo nie chce przytyć jeszcze bardziej, boję się też o problemy skórne. Dodatkowo w rodzinie występuja problemy z sercem... I kiedyś leczyłam się na depresję stosując asertin

tak strasznie się boję i nie wiem co robić. Zmiana ginekologa nie wchodzi w grę ponieważ ta Pani zna moje problemy od początku... jednak każdy może się mylić a ja bardzo bym nie chciała żeby mi zaszkodziły. Może któras byla w podobnej sytuacji albo zna się na tym i może mi coś poradzić? Brać nie brać? Próbować?

Edytowano przez Ania509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ania509 napisał:

Dziewczyny pomocy. 

Mam przepisane od Pani ginekolog tabletki Vines. Jeszcze nie zaczęłam ich brać i bardzo się boję. Nie chcę się kłócić z Panią Ginekolog która mnie prowadzi ale....

Półtorej roku temu poroniłam (puste jajo płodowe) podczas zabiegu łyżeczkowania niestety "nie wszystko" zostało usunięte. Ale macica oczyściła się sama. Od tego czasu miałam bardzo bolesne miesiączki, strasznie przytyłam. Półtorej roku nie byłam u Pani ginekolog. Podczas ostatniej wizyty okazało się że na jajniku jest torbiel... . Pani ginekolog przepisała właśnie tabletki Vines które podobno moga pomóc żeby torbiel się "wchłonął "  A ja tak strasznie boję sie je brać... nie wiem czy mi pomogą... dodatkowo nie chce przytyć jeszcze bardziej, boję się też o problemy skórne. Dodatkowo w rodzinie występuja problemy z sercem... I kiedyś leczyłam się na depresję stosując asertin

tak strasznie się boję i nie wiem co robić. Zmiana ginekologa nie wchodzi w grę ponieważ ta Pani zna moje problemy od początku... jednak każdy może się mylić a ja bardzo bym nie chciała żeby mi zaszkodziły. Może któras byla w podobnej sytuacji albo zna się na tym i może mi coś poradzić? Brać nie brać? Próbować?

Raczej rzadko się teraz zdarza, by tabletki anty powodowały tycie. Ja odstawiłam swoje, bo akurat u mnie wywoływały często plamienia śródcykliczne, więc przerzuciłam się na metodę z obserwacją cyklu na testerze owulacyjnym Afrodyta Smart. U ciebie jest kwestia torbieli, skoro się boisz to nie bierz pigułek, ale jeśli nie chcesz zmienić lekarza, to generalnie nie kumam w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2017 o 01:51, Gość gość napisał:

Witam. Będę musiała zacząć brać tabletki, oczywiście wybieram się do ginekologa. Jakie tabletki najlepiej tolerowałyście? Chodzi mi też o to aby nie powodowały tycia i zapobiegały trądzikowi. Aby nie szkodziły na wątrobę

no my ci nie mozemy polecic, ale skoro mowisz ze masz problem z watroba to sie zastanow czy na pewno jest to potrzebne, czy nie lepiej np kupic diafragma caya i miec spokoj z faktem ze sie nie bombardujesz samymi hormonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam przygody z tabletkami, szczerze niewiele mi to dawało poprawy, po odstawieniu problem nawracał. Wolę kontrolować cykle na monitorze płodności MyWay, każde zaburzenie idzie wychwycić i szybko zareagować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp25

Biore tabletki (microgynon21) od 6 lat. Wszystko jest w porządku , nie utyłam. Okres w porządku,samopoczucie tak samo. Z czystym sercem --> polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogolnie tabletki nie do konca moga "wyleczyc " tradzik wiec tutaj bym sie tym nie kierowala. ja sie zabezpieczam diafragma caya. tradzik lecze obecnie izotekiem jednak wiem ze nie jest to dla kazdego, ale efekty niesamowite. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×