Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gajson

Aparat ortodontyczny

Polecane posty

Gość Gajson

Witam, mam pytanie związane z aparatem stałym. Moj ortodonta zalecił mi założenie tylko jednego łuku na górne zęby, powiedział że dół mam ładny wiec nie ma konieczności zakładania dołu. Z jednej strony fajnie ale z drugiej zastanawiam sie czy wyprostuje mi to moją wadę zgryzu (dodam,że mam 17 lat). Czytałam o zakładaniu aparatu tylko na jedną czèść i raczej sie tego odradza (ale bywają przypadki u osób dorosłych gdzie sie zakłada tylko jeden luk) Proszę o pomoc! Może ktos miał badz ma taka sama sytuacje i potrafi sie wypowiedzieć na ten temst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze jest potrzeba, aby zakładać dwa łuki. To wszystko zależy od tego, jak wygląda wada i jak Ci się zmieni wygląd po zakończonym leczeniu. Ja noszę aparat stały tylko na dolny łuk zębów, bo tylko dolne zęby mam krzywe, tak się jakoś złożyło. Nie mam jednak dysproporcji pomiędzy górną a dolną szczęką, więc u mnie zmiana będzie taka, że ząbki się ładnie ułożą w jednej linii prostej. Najlepiej porozmawiaj sobie z ortodontą, a jeśli nie ufasz swojemu lekarzowi, to idź do innego na dodatkową konsultację. Ja byłam w 3 gabinetach zanim trafiłam na moją panią dr Agnieszkę w Rock Your Smile. Warto pochodzić po konsultacjach i wybrać najlepszego specjalistę, zwłaszcza że przecież to dość kosztowne leczenie, więc warto jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto pójść po poradę do dobrego ortodonty. Ja zakładałam aparat w http://properdent.pl/ . :) wszystko jest w najlepszym porządku i zawsze dobrze mi w tej kwestii doradzano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, w takich sprawach należy zgłaszać się do dobrego ortodonty. Ja zakładałam aparat w http://ortodontix.pl/ i efekt jest znakomity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako że mieszkam stosunkowo blisko Olsztyna, to głównie w tym mieście miałem okazję korzystać z pomocy stomatologa. Zakładałem aparat ortodontyczny w gabinecie M.Dent - http://m.dent.olsztyn.pl/ na ul. Barcza i jestem zadowolony. To podobno jeden z czołowych gabinetów w tym mieście, więc raczej warto skorzystać z pomocy pracujących w nim stomatologów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do wspomnianego już centrum ortodontycznego Rock Your Smile, moja wada wymaga specjalistycznej wiedzy, mam tu świetną panią doktor, za której wyszkolenie, podobnie jak pozostałej kadry, odpowiada jakiś znany włoski profesor ortodoncji :) Zawsze warto wybierać najlepszych specjalistów, jeśli tylko taka jest możliwość, ale aparat ortodontyczny powinien nadzorować ortodonta a nie stomatolog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm... No nie da się ukryć, że wybór dobrego stomatologa to nie łatwe zadanie. Wszystko przez ilość tego typu gabinetów, które w ostatnim czasie powstałe. Ale z drugiej strony zawzięta konkurencja powoduje zwiększanie się poziomu obsługi, wic nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło Ja właśnie poszukuję jakiegoś naprawdę dobrego i sprawdzonego gabinetu w okolicach Łodzi. Szczególnie się dla mnie liczy fakt, żeby potrafili odpowiednio podejść do dzieci, bo moje dziecko niechętnie chodzi do dentysty. Ale oczywiście doświadczenie i innego rodzaju kwestie jak bezpieczeństwo też są dla mnie bardzo istotne... Póki co popytałam trochę znajomych i polecali na przykład ten gabinet stomatologiczny Ortoprotex Co o tym myślicie? Czy ta oferta jest Waszym zdaniem warta uwagi? Co o tym myślicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkie rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bez reklamy, ale jesteśmy na etapie przygotowania do leczenia ortodontycznego, więc się wypowiem. Dwóch niezależnych ortodontow powiedzialo, że progesjonalnie zaklada sie na dwa luki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie łuków polecam konsultacje z dr Joanną Ślusiewicz z gabinetu Ortoprotex w Łodzi. Moim zdaniem jest bardzo dobra jeśli chodzi o ortodoncję - ma szeroką wiedzę, duże umiejętności i jest sympatyczna, więc na pewno podpowie i rozwiej wszelkie twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, jaką się ma wadę i co chce się aparatem osiągnąć. Ja akurat noszę na dwa. Znam jednak kilka osób, które noszą jeden. Najlepiej się skonsultować z dobrym specjalistą, który Ci uczciwie doradzi. Ja chodzę do dr Teodorczyk w Rock Your Smile i jestem bardzo zadowolona, ona mi właśnie dużo doradziła, a też miałam wiele dylematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz skrygować swój zgryz to po prostu idź do dobrego, poleconego przez kogoś bliskiego ortodonty, który pomoże ci podjąć decyzje i podpowie jakie w twoim przypadku jest najlepsze rozwiązanie. Ja chodziłam do pani doktor z Przybyszewskiego 12 w Łódzi do gabinetu Ortoprotex a konkretnie do dr Ślusiewicz, która przedstawiła mi harmonogram leczenia, dostępne typy aparatów, przedstawiła wady i zalety każdego z nich oraz półkę cenową. To było dla mnie bardzo profesjonalne i wszystko było jasne od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×