Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Kto z was prowadzi własną firmę? Co robicie gdy inna firma nie płaci za fakturę?

Polecane posty

Gość gość

tylko zwlekają, ciagle telefony , emaile i kretynskie zapewnienia ze juz przelew poszedl, ze jutro pojdzie , ze czeka na akceptacje, pierdu pierdu, pomagają dopiero oficjalne wezwania do zapłaty z grozbą wpisania do KRD albo grozba skierowania sprawy do sądu, co dziwne postępują tak duze firmy, mam umowe z jednym odbiorcą, firma zatrudnia mase ludzi, 2 oddzialu w innych miastach i regularnie spozniają sie z platnosciami, teraz minęlo juz 3 tygodnie od terminu zaplaty i nawet nie chce mi sie tam dzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prowadze, daję komuś innemu zadzwonić i ze dzwonię z działu windykacji. Przeważnie skutkuje albo przedsadowe wezwanie do zaplaty. A jaki rodzaj działalności prowadzisz, branza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To standardowe postępowanie januszy biznesu. Każdy na podwórku znał jakiegoś cwaniaka, którego średnio lubił, bo wiedział, że kręci. Oni teraz właśnie prowadzą biznesy i nazywani są zadanymi. I to oni za kilka lat zdobędą laury łani biznesu, czy innych łosi. Nie Ty, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kancelaria Kałuża i Wspólnicy
zajmujemy się windykacją należności ( w tym również terenową ). www.kancelariakaluza.pl e-mail : biuro@kancelariakaluza.pl Chętnie zajmiemy się obsługą Państwa należności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maksymiliana
ja się zwróciłam do firmy windykacyjnej Solventoir i odzyskałam to co mi się należało , czyli pieniądze za niezapłacone faktury. jeżeli ja wykonuje usługe , wystawiam fakture , to licze na zapłate . Rzecz logiczna, ale wiadomo krętacze zawsze sie znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinakkarolina3322
Zapoznaj się ze stroną https://www.monevia.pl/mikrofaktoring-sposobem-finansowania-najmniejszych-firm/ Powoli, ale nieprzerwanie rozwija się odmiana faktoringu, która jest przeznaczona dla mikro i małych przedsiębiorców. Mikrofaktoring dotyczy głównie firm, których dochody sięgają 2,5 mln zł rocznie, a czasem nawet nie przekraczają 1 mln zł. Wydaje się, że takim firmom nie opłaca się korzystać z usługi, która jeszcze niedawno była kojarzona ze średnimi i dużymi przedsiębiorstwami. Faktoring staje się opłacalny dla przedsiębiorcy, kiedy skorzystanie z niego pozwala mu przyspieszyć rozwój i zwiększyć sprzedaż oraz czerpane z niej zyski w takim stopniu, aby przewyższały koszty współpracy z faktorem. Faktoring to jedna z metod kontrolowania płynności finansowej w firmie. Dzięki niemu przedsiębiorca może otrzymać zapłatę za wystawioną fakturę w zaledwie kilka dni. Usługa ta jest kierowana przede wszystkim do firm stosującym odroczone terminy płatności, zwłaszcza gdy wynoszą więcej niż 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loloseniorita
W takim przypadku też poleciłabym faktoring. Mam znajomego, który prowadzi firmę jednoosobową i miał straszne problemy z klientami zalegającymi ze spłatą. Tak samo, dzwonienie nie pomagało, upominał się i tylko stresował. Dowiedział się o faktoringu przez przypadek od innego znajomego, który korzystał z tej usługi od idea money. Stwierdził, a co tam, spróbuję, wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Mega mu to ułatwiło funkcjonowanie, bo nie dość, że oszczędność czasu to jeszcze nerwów. Nie musi się już martwić o nagabywanie klientów ani o płynność finansową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prowadzę działalność, po prostu nie wystawiam faktur bez wpłaty. No raz mi się zdarzyło ale zapłacili w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba weryfikować kontrahentów, nie iść w jakieś dziwne układy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak weryfikować żeby było skutecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można samemu, przez np. rejestr dłużników itp,ale według mnie najlepiej przez wyspecjalizowane firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie firmy się w tym specjalizują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można weryfikować też przez faktoring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nic nie robię , piszę kilka razy a po 7 dniach olewam ich i występuje o zwrot prowizji od allegro. Najczęściej wtedy płacą a jak nie to trudno. Ale ja nie wystawiam faktury bez pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakieś 3-4 miesiące temu zacząłem z faktoringiem i poprawiło się na przestrzeni tego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz opisać jak to działa? fenk ju from de mołtajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha hir ju ar. Dobrze to pasuje do małych firm których klientami są często duże przedsiębiorstwa co miało miejsce w moim przypadku. Bo wtedy często masz problem z otrzymaniem płatności od takich grubych firm a z faktoringiem możesz to przyspieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martin

zawsze zanim zacznę robić z kimś interesy, sprawdzam taką osobę w erifie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makowapani

jak to co robimy, Odzyskujemy 😛 Zwracam się do kancelarii Solventoir z Wrocławia i już 😉 bardzo dobrzy specjaliści, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2020 o 18:06, tymek69 napisał:

znajomy korzystał i był zadowolony. Potrzebujesz firmy windykacyjnej?

Tak, szukam czegoś odpowiedniego dla mojego przyjaciela. Jak dawno korzystał? I w jaki sposób zawarli umowę? Online czy osobiście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2017 o 23:17, Gość gość napisał:

tylko zwlekają, ciagle telefony , emaile i ...skie zapewnienia ze juz przelew poszedl, ze jutro pojdzie , ze czeka na akceptacje, pierdu pierdu, pomagają dopiero oficjalne wezwania do zapłaty z grozbą wpisania do KRD albo grozba skierowania sprawy do sądu, co dziwne postępują tak duze firmy, mam umowe z jednym odbiorcą, firma zatrudnia mase ludzi, 2 oddzialu w innych miastach i regularnie spozniają sie z platnosciami, teraz minęlo juz 3 tygodnie od terminu zaplaty i nawet nie chce mi sie tam dzwonic

Jeżeli twój kontachent nie ma pieniędzy, lub sam czeka na pieniądze nie zrobisz zupełnie nic. Taka niezapłacona faktura potrafi czasem położyć całą firmę. W zależności czym np handlujesz i na jaką skalę.

To bardzo powszechne działanie. Musisz zrozumieć, że inne firmy też mają koszty i dopiero po ich uregulowaniu rozliczają "mniej ważne" faktury.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem Doradcą Online Kaczmarski Group. Chętnie odpowiem na wszelkie Wasze pytania odnośnie pierwszego w Polsce eFaktoringu: Narodowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to 100% on-line finansowanie bieżącej działalności mikroprzedsiębiorców. Pytania możecie zostawiać w komentarzach pod wpisem.

Pozdrawiam,

Monika, Doradca Online Kaczmarski Group

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Doradcakaczmarskigroup napisał:

Witajcie!

Jestem Doradcą Online Kaczmarski Group. Chętnie odpowiem na wszelkie Wasze pytania odnośnie pierwszego w Polsce eFaktoringu: Narodowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to 100% on-line finansowanie bieżącej działalności mikroprzedsiębiorców. Pytania możecie zostawiać w komentarzach pod wpisem.

Pozdrawiam,

Monika, Doradca Online Kaczmarski Group

W jaki sposób można zawrzeć z wami umowę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak odpowiedzi, to skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Skontaktuj się z windykacja-online.pl - współpraca z tą firmą odbywa się całkowicie online, więc oszczędzasz czas, a skuteczność w odzyskiwaniu pieniędzy maja bardzo wysoką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WINDYKACJA FAKTUR VAT

Oferuję windykacje faktur VAT zadzwoń lub napisz

tel.  536796666

e-mail: olekcob92@gmail.com

Wystarczy wysłać fakturę VAT na maila i na tej podstawie przygotujemy zlecenie windykacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×