Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

W niedzielę na wakacje A tu dziecko dziś gorączka CO ROBIC ?

Polecane posty

Gość gość

W niedzielę mamy wykupione wczasy,a tu DzisiaJ w nocy młodsza córka dostała goraczki. Podałam jej ibum, niedawno gorączka.wróciła I dałam pedicetamol. Córka ma 14miesięcy. Planowałam jutro jej zrobić morfologie,crp i mocz. Lekarz karze mi Czekać czy coś się rozwinie,bo oprócz gorączki nie.ma.innych objawów. Trasę mamy 650km w niedzielę,pojechalibyscie? Starszy syn strasznie się cieszył na.te.wakacje i kompletnie nie wiem,co robić..hotel mamy super,także ewentualnie syn.z.Tata by sobie zwiedzali A ja z mała wtedy w pokoju odpoczynek. Tylko ta trasa.. co byście zrobili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie pojechala mialam podobnie rok temu i dopiero za 2 tyg pojechalismy jak mala wyzdrowiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
650 km to jest kawal drogi,nie daj Boze cos sie zacznie dziac to co zrobisz?teraz ma goraczke tzn ze cos sie rozwija,no jabym nie ryzykowala ale to twoje dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wez receptę na antybiotyk w razie co. Ew zadzwoń czy mozna przełożyć o tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko najważniejsze. Ja bym została. Ale w sumie do niedzieli może jej przejść. Taka trasa.sama w.sobie jest męcząca a co mówić gdy ma się gorączkę. Nie przedkladaj pieniędzy nad zdrowie i samopoczucie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła jak zawsze
Ty na prawdę masz dylemat? Nie może pojechać sam mąż ze starszym synem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za bzdury wypisujecie ;/ Conajmniej jakby mała była ciężko chora! To tylko gorączka! Jedź i najwyżej będziesz robiła tam to samo co tu! To nie noworodek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym pojechała! Mój syn często właśnie tak chorował. Trzy dni gorączki i nic poza tym. Przecież tam będziesz miała to samo co w domu. Warunki, apteki, a lekarze są wszędzie :) nie panikuj i jedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przelozyc się pewnie nie da,zaplacilismy 30%zaliczki. Gdyby było bliżej to bym się nawet.Nie zastanawiala.. starszy syn DzisiaJ już płakał że może nie pojedziemy. DzisiaJ dzwonilam do pediatry tp karze mi Czekać trzy.dni bo sama gorączka nic nie mówi. Córka miała już trzydniowke jak miała 8 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14mcy to spory maluch. Gdzie jedziecie? Jeśli nad morze czy w góry to dziecko szybciej się tam wykuryje niż w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak dziecko rozlozy Ci sie 650 km od domu?to taki czarny scenariusz ale roznie bywa i co ?bedziesz latac po lekarzach tam?ja bym przelozyla wyjazd ew maz niech z synem jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały też miał 3dniowki w wieku 8mcy, a potem miewal co jakiś czas po trzy cztery dni gorączki bez innych objawów. W ten sposób zwalczal chorobę zanim się pojawiła. Nie panikowalabym. Gorączka to nie koniec swiata. Jedź i odpoczywajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do niedzieli zobaczysz, najpewniej albo przejdzie albo coś się rozwinie. Jeżeli goraczka spadnie i mała będzie się dobrze czula a tam gdzie jedziesz jest osrodek zdrowia to pojechalabym, ale z gorączką na pewno nie, moze kilka dni przesunąć się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedziemy w góry,więc wszędzie są lekarze,apteki,itp. Dlatego zastanawiam się. Plan jest taki żeby poczekac do jutra i zrobić badania krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miła jak zawsze
To tylko gorączka? A wy same jeździłyście w dalekie trasy mając tylko gorączke? w takim upale? To jest dziecko bardziej wszystko odczuwa. I wakacje w Pl czy zagraniczne? W Polsce chociażby sie normalnie dogadasz z lekarzem, znasz leki a za granicą mogłoby być gorzej ja bym sie bała podawać jakieś nieznane mi leki dziecku czy sobie. Z lekkim kaszlem, katarem bym może i pojechała ale nie męczyłabym dziecko z gorączką ale to tylko moje zdanie a autorka zrobi jak zechce i tak pewnie pojedzie bo takich odpowiedzi szuka tutaj na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jak sie będzie corka czula w niedziele, jak spoko to jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne! Mąż z synem, a Ty siedź w domu i przybij się do kaloryfera :Pza dwa dni dziecko będzie biegać, a Ty będziesz żałować...... Jedziecie wszyscy i tyle w temacie. Lekarze, leki, apteki są wszędzie. Przecież nie jedziesz na Sybir :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorączka minie. Jedź i niech mała oddycha świeżym, górskim powietrzem. Lepiej jej to zrobi niż siedzenie w domu w zarazkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że większości pomysł się wyda głupi ale działa:) Spróbuj dać małej plasterki cytryny do skarpetek. Wyciąga to gorączkę. Możesz sie śmiać ale spróbuj tym nie zaszkodzisz a zobaczysz, że coś na pewno pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmmmm chyba jestem dziwna,a może jestem złą matką,bo mi w takiej sytuacji do głowy by nawet nie przyszło, że nie jadę :P Jechalibyśmy normalnie! Ba! Nawet tak kiedyś zrobiliśmy, a małemu nic nie było. Teraz byk ma 12lat i jest cały i zdrowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje,ze do niedzieli przejdzie. Jutro tak czy siak.zrobię jej to crp. W aucie mamy klime,więc upału nie będzie. Przez myśl mi przeszło,żeby syn.jechał tylko z mezem,ale wiem,że bym zalowala. Najwyżej wyjedziemy w poniedzialek,stracimy ta jedna dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z gorączką różnie bywa, niestety... A po co czekać do jutra? Dziś zrób jej badania... Moja córka też miała niby gorączkę 11 latka, zero kaszlu, kataru, osłuchowo w porządku. Od razu zrobiłam jej badania, wyniki mówiły wszystko.:-( Skierowanie do szpitala, rtg płuc, zapalenie płuc i pobyt na oddziale. Jeżeli gorączka przekracza 38 C, to oznacza , że zaatakowała jakaś bakteria i bez antybiotyku się nie obejdzie. Rób badania, nie czekaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może niech mąż jedzie z synem a Ty dojedziesz jak córka wyzdrowieje np. pociągiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie lepiej dzisiaj.zrobię te badania,tyle Z mam problem z pobraniem moczu. Worki odpadają bo są niemiarodajne,mała chodziła bez pampersa I nie zdazylam zlapac do pojemnika..muszę czekać na.następne siku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarzy masz wszędzie, a nawet w trasie, jakby się coś działo b. złego, to wzywasz karetkę, w górach mikroklimat i szybciej małej przejdzie, a poza tym, do niedzieli 2 dni i fakt, możecie wyjechac w poniedziałek, albo zrobić "stoper" w połowie drogi, zależć jakąś kwaterkę i ruszyć rano dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj sobie spokój z moczem. Najważniejsze jest CRP i morfologia, może być jeszcze OB . Jeżeli to crp wyjdzie w normie tzn., że to wirusówka albo dostała temperatury z upału. Moja córka tak miała jak była mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka nie ma raczej gorączki od upału,jesteśmy z Kołobrzegu,od wczoraj temperatura 23-24stopnie i silny wiatr. Jest ciepło,ale nie upalnie. Czekamy na wyniki, zrezygnowałam z moczu,jutro rana spróbuje pobrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedz i wyluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×