Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przemalowanie starych mebli

Polecane posty

Gość gość

Aby zaoszczędzić, zamiast zakupu nowych mebli postanowiłam przemalować córce nasze stare. Nie są to jednak meble drewniane tylko pewnie jakaś płyta,w dodatku fronty ma laminowane, śliskie i błyszczące. Czy ktoś przemalowywał meble, wie może, jakie farby są najlepsze i w dodatku nietoksyczne - bo to w końcu dla dziecka. A drugie moje pytanie - jak postepować z tymi meblami? Wystarczy tylko je zmatowić, odtłuścić i malować? Czy tez przed właściwą farba jeszcze czymś pomalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honte
Nie wiem czy to jest najlepszy pomysł. Skoro to tego typu materiały, to podejrzewam, że nowy zestaw kupicie za dosłownie kilka stówek. Sami oceńcie, czy tak będzie lepiej. Gdybyście pokazali fotki, to łatwiej byłoby cokolwiek doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też wydaje mi się, że zdecydowanie lepszym wyjściem byłby zakup nowych mebli. I tak dużo zapłacisz za same farby, jeśli będziesz chciała zyskać naprawdę dobry efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrym wyborem nietoksycznej farby do mebli, które mogą mieć styczność z dziećmi jest wodorozcieńczalna emalia akrylowa Dekoral. Została stworzona z myślą o odmalowywaniu domowych mebli, czy zabawek dla dzieci. Dostępna jest w wesołych kolorach, takich jak groszkowy pastelowy, czy babie lato. :-) Przed malowaniem powierzchnię należy delikatnie przeczyścić a następnie wysuszyć. Nie są wymagane dodatkowe przygotowania. Warto jednak pamiętać o dobrym wymieszaniu farby przed nałożeniem. Najlepszy efekt kolorystyczny osiągniemy po nałożeniu drugiej warstwy po minimum 4 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×