Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziecko ma 2 lata i potrafi 3 razy budzić się na butle z mlekiem

Polecane posty

Gość gość

Mam dość nie wiem o co chodzi. Je normalne posiłki śniadanie obiad na kolację po kąpieli je mm, bo tylko to chce. A w nocy budzi sie czasem i trzy razy by wypić mleko. Próbowałam rozcieńczać oszukiwac,ale wtedy się zasikuje,ze wszystko mokre. Czuję się jakbym znów miała noworodka, a to przecież duze dziecko. Myślałam,ze czasy kiedy musiałam wstawać pierdylion razy na karmienie i przewijanie minęły,a tu takie akcje. Może obfita kolacja zamiast mm coś bardziej sytego? Co wasze dzieci jedzą na kolację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja akurat butli nawet nie miała, byla na piersi rok i 4 miesiące, ale gdzieś od roczku jadla kolację a piers w nocy tylko. Na kolacje 2 latkowi można już wszystko, moja najchetniej jadla naleśniki, racuchy, ryż na gęsto z jogurtem albo śmietana, budyń, leniwe...czasami zwyczajnie kanapki czy jakieś zapiekanki albo z makaronem albo na pieczywie. Do picia przeważnie kakao. Takie same menu ma jako przedszkolak. W wieku 2,5 poszla do przedszkola, w nocy się już nie budziła w tym wieku, odkąd odstawiłam od piersi przesypia noce. Musisz malego nakarmić wieczorem z odstepem trochę przed snem i nie dawać butli. Moja je kolację ok. 19:00-19:30, kladzie się ok 20:30, o 21 już śpi. Wstaje rano okolo 7, zwykle przed 7. W dzień nie lezakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Dwulatek budzi się 4 x i wypija 5 butelek z czego 4 butelki są tylko z trzema łyżeczkami mleka. Lekarz wysyła mnie do neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci w wieku dwóch lat wypijały kubek mleka do śniadania i do kolacji. Może daj mu w nocy wodę? Albo spróbuj z nim poprostu porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem z tym że moja jest starsza. Kolację je normalnie potem mleko przed snem. W nocy jedna dwie pobudki na butlę. Był czas że już tej butli nie było a od jakiegoś czasu znów. Daję jej bardzo rozcieńczone mleko ale mam wrażenie że to nie do końca chodzi o mleko samo w sobie a o nieszczęsną butlę. Butelek całkiem pozbyć się nie mogę bo mam drugie dziecko karmione teraz już butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój prawie dwulatek przesypia noce odkąd skończył rok. Jedynie budził się w upalne dni napić się wody. Kobiety, skoro wasze dziec***iją i jedzą w nocy ważne jest,aby zadbać szczególnie o zęby dziecka. Ważna też jest konsekwencja w działaniu,może podać sytą kolację,a w nocy tylko wodę.. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam, ze to z przyzwyczajenia i ze dzieci nawet nie sa glodne. Moj nawet na wode juz sie nie budzi. Proponuje przemeczyc sie tych kilka nocy i oduczyc dziecka tego nawyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi. Od dziś będę podawać mu normalna kolację dziś ugotuje mu owsiankę, albo kluski na mleku. Tylko pytanie jakie mleko będzie najlepsze dla dwulatka? 3.2% czy jeszcze te ponad 4%? Druga sprawa jakie kakao? Nie chcę dawać produktów typu puchatek. Moje dziecko myje zęby. Wracając do sedna tematu on w nocy wyraźnie mówi,że chce mleko. Najpierw mruczy kręci się, ja nie reaguje mam nadzieję,ze zaraz się uspokoi,a potem pada slowo mleko i nie będzie cicho póki nie podam tego cholernego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A potrafi pić ze zwykłego kubka/szklanki? Ja taki oduczylam córkę picia mleka w nocy- gdy się budziła i wolala mleko mówiłam że ok, ale ze szklanki. Nie chciała, oczywiście był płacz, ale nie ustepowalam. Proszę bardzo, mleko jest, ale w szklance. Po dwóch, trzech nocach przestała wołać mleka. Oczywiście w dzień też już zrezygnowaliśmy z butelki. To dobry sposób na oduczenie zwlaszcza dla mam- nie ma się wyrzutów sumienia, że czegoś się dziecku odmawia, bo przecież mleko jest, ale w szklance :-) A dziecku nie o mleko chodzi, ale o butelkę z której lubi pić- taki nawyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrafi,ale robi to nie chętnie, ponieważ nie pije tak łyczek za lyczkiem tylko bierze jednego lyka, który wypełnia cała buzię i mówię,ze juz nie chce pić. Picie i wodę pije z niekapka z rurka. Też ciężko to szło na początku. Jak syta kolacja nie pomoże spróbuję z tą szklanką. Ileż można wstawać do tego mleka, od urodzin nie było ani jednej nocy bez ukochanego mleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niechętnie? To tym bardziej nie będzie pił mleka w srodku nocy ze szklanki :-) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×