Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kaniia

Opiekunka osób starszych

Polecane posty

Gość kaniia

Co sądzicie o pracy jako opiekunka osób starszych? Może macie jakieś doświadczenia? Ciężko jest? Myślę nad wyjazdem do Niemiec, bo to ponoć dobre pieniądze w krótkim czasie. A jakoś nie widzi mi się też praca na taśmie...

Gość gość
Ja jadę pod koniec września do Niemiec, na razie chodzę na kurs niemieckiego. Doświadczenia nie mam ale ufam, że to jest dobry wybór. Mam zarabiać min. 750 euro/mc, wyjazd, wyżywienie i zamieszkanie gratis.

Gość gość
2.000€/mc/netto zobaczysz cwelu jak żone :D max 1400 je!bany bajkopisarzu :D

Gość gość
Polscy szmaciarze psują rynek i pracują za mniej niż 2.000€/netto. A później płacz; olaboga jak w tych Niemczech drogo! Nie da się nic oszczędzić. Powtarzam wam polscy niewolnicy: nikt przy zdrowych zmysłach nie pracuje za mniej niż 2.000€/mc/netto.

Gość gość
750€ i opłacone koszty jedzenia i mieszkania to chyba za tydzień pracy, nie? Bo inaczej się nie opłaca. Śmieszne wynagrodzenie, jeżeli to nie za tydzień.

Gość patimomo
Z zarobkami jest różnie, choć ogółem według mnie pieniądze są i tak dobre. Różnice mogą być w zależności od Twojego doświadczenia i np. stanu zdrowia podopiecznego. Często też agencje oferują różne premie za czynne prawko czy coś. Ja wyjeżdżałam trzy razy jak na razie i jestem zadowolona.

Gość gość
Zaden pracodawca o zdrowych zmyslach nie da 2.000€/netto polskiemu przygłupowi z zachlanym ryjem jak twoj :D won z pl

Gość gość
W Londynoe murzyn, który opiekuje się osobą w podeszłym wieku zarabia conajmniej 2.000£/mc (gmina dopłaca). W Niemczech tyle samo tylko w €, no ale tam jest taniej i więcej obcokrajowców. Za mniej nie opłaca się pracować.

Gość gość
Trzeba być skończonym idiotą (idiotką) żeby pracować w Niemczech za mniej niż 2.000€. Niemcy nawet nie splunąć na takie wynagrodzenie

Gość gość
Co ty p********z? Ty wiesz ile wynosi minimalna za która pracują Niemcy? Nie osmieszaj sie

Gość gość
Żaden szanujący się Niemiec nie pracuje za mniej niż 2.000€/mc. To po prostu się nie opłaca, bo opieka społeczna płaci więcej.

Gość gość
Moim zdaniem można zarobić naprawdę fajne pieniądze, problem jest jednak jeden - nie u nas w kraju. Jak ktoś chce w to isc, to warto wyjechać, chociażby do niemiec, ja tak zrobiłam i byłam bardzo zadowolona. Polecam sprawdzić sobie agencję pracy ej job z której sama korzystałam

Gość patimomo
Ludzie, ale po co ta agresja od razu w ogóle? Weź tu spróbuj normalną dyskusję, poprowadzić, eh. Z wyjazdem za granicę bywa różnie i różne są warunki jak pisałam, ale dlatego lepiej właśnie jeździć z agencją, to zawsze zabezpieczenie, jakby coś poszło nie tak. Ja pierwszy wyjazd miałam z Opiekunką w Niemczech i tak w sumie z nimi zostałam, bo się sprawdzili. Gdyby autorka szukała konkretnych namiarów: opiekunkawniemczech.eu/

Gość tak się zastanawiam
A możesz coś więcej o nich napisać? Wolę usłyszeć od kogoś kto u nich pracuje niż przeczytać na stronie. Agencji tyle na rynku, że nie wiem już sama którą wybrać...

Gość patimomo
Rozumiem, że to pytanie do mnie lub gościa nade mną ;) Opiekunka w Niemczech generalnie załatwia wszystkie formalności, dokument A1 i karta EKUZ jest (na to szczególnie zwracaj uwagę), składki też płacone. Stały kontakt z koordynatorem masz zapewniony, jak coś. Co do wynagrodzenia, to tak jak pisałam wcześniej, dużo zależy od Twojego doświadczenia, ale też stanu podopiecznego. Przy czym wiadomo, że oferty są dostosowane do Twoich kwalifikacji :)

Gość tak się zastanawiam
brzmi OKEY, zadzwonię i sprawdzę. W Polsce, a przynajmniej w moich okolicach, i tak lepszej oferty nie znajdę :/ W Polsce za pracę opiekunki oferowali mi 1500 zł, więc nawet jak w tej Opiekunce zaproponują mi 1000 euro to ja będę zadowolona.

Gość gość
Warto, jak już masz jakieś podstawy. Kurs jest intensywny, bo trwa miesiąc, ale lektor dobrze tłumaczy i ma w tym doświadczenie, więc jak chcesz to wyniesiesz sporo. Tylko to trzeba się wcześniej z nimi kontaktować czy mają uzbieraną grupę.

Gość gość
Po wyjeździe często się okazuje, że i tak musisz się dużo douczać choćby ze względu na różnice regionalne, ale taki kurs na pewno dodaje pewności :)

Gość gość
Pracując w Niemczech, trzeba pamiętać o zwrocie podatku. Ale też z drugiej strony jest opcja na świadczenia rodzinne, np. Kindergeld. Więcej można się dowiedzieć w firmach takich jak www.ecpodatkowe.pl albo www.euro-punkt.pl

Gość gość
Pracowałam przez 2 lata jako opieka seniora , praca wymagająca , ale dobrze płatna oczywiście znalazlam ją przez firmę http://personeldlaeuropy.eu/ .... wynagrodzenie było takie jakie ustalałam i też kontak z działem był dobry. polecam

Gość gość
Pracuje juz od 3 lat jako opiekun dla seniorów i moge powiedziec tyle praca wymagająca , na poczatku przyzwyczajałam się do osób , ale już przestałam .... dużo trzeba pomagac takim osobą wiec musisz miec ciepliwość ale to taka praca wiec moge z czystym sumieniem poleić prace jako opiekun dla seniorów . Ja znalazłam jeszcze prace tą przez http://personeldlaeuropy.eu/

Gość gość
Widzę Opiekunka w Niemczech ma się dobrze :) Ja co prawda nie jeżdżę już od jakiegoś czasu, ale to z powodów osobistych. Współpracę z samą agencją wspominam bardzo dobrze. Pamiętam jak przed pierwszym wyjazdem robiłam u nich kurs językowy właśnie, to dużo daje nawet na samopoczucie. Prowadzący też był bardzo fajny, kompetentny człowiek :)

Gość gość
Też właśnie myślę nad tym ich kursem, fajnie że o nim piszesz. Po Nowym Roku będę się kontaktować. Myślę, że to właśnie jedna z zalet pracy za granicą - ma się kontakt z naturalnym językiem, choć podstawy warto odświezyć przed wyjazdem.

Gość gość
Ta Opiekunka w Niemczech to agencja w Katowicach, tak? Znalazłam informację, że mają mobilnego rekrutera. Wiecie czy to jeszcze funkcjonuje u nich?

Gość patimomo
Z tego co wiem, to funkcjonuje, ale proponuję odezwać się do nich bezpośrednio :) Raczej trzeba się dogadać odnośnie terminu itp.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować