Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża z wagą 86kg

Polecane posty

Gość gość

Ile przytylyscie w ciąży? Moja waga poczatkowa 86kg. Teraz 23tc i 90kg.. Obawiam sie ze dobije do 100kg i potem tego nie zgubie... Ile przytylyscie w ciąży a ile zgubilyscie po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakładam że masz nadwagę ( no chyba że że 180 cm wzrostu w co wątpię) więc powinnaś przytyć w ciąży mniej niż osoby z waga normalna i niedowaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam z wagą 90kg -nie dobiłam do 100. Nie miałam nadciśnienia, nie puchły mi nogi, nie miałam cukrzycy. Teraz już 4lata po moja wagą to ok 63, oczywiście samo nic nie spadło, pracowałam na to ok 1,5roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że ty powinnaś po prostu to konsultować z lekarzem i być może dietetykiem (?). Ja przytyłam 7 kg, miesiąc po porodzie ważyłam 2 kg mniej niż przed ciążą i tak mi na razie zostało (czyli ważę 43 kg-150 wzrostu :)) To zapewne kwestia genów, każdy tyje inaczej. Postaraj się po prostu zdrowo odżywiać i uprawiać jakąś aktywność fizyczną w miarę możliwości oraz stosować się do zaleceń lekarza. Jeśli chodzi o wagę po-będziesz się martwić po porodzie, ale myślę że dbając o siebie, odżywianie etc nie powinno być jakoś bardzo źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczelam stosowac diete i ćwiczyć. 3 tygodnie pozniej dowiedzialam sie o ciąży wiec zrezygnowalam z diety.. Mam cukrzycę ciążowa. Problemow z ciśnieniem nie mam. Najgorsze jest to ze diabetolog kaze mi jesc duzo zeby tylko nie spadac z wagi bo w cukrzycy ciążowej to nie dobrze (?). Myślałam ze schudne z cukrzycą a tu nic.. Na początku spadlo mi tylko 1kg a teraz waga do góry.. Pani diabetolog mowi ze to dobrze, ginekolog tez nic nie mowila ze to za duża waga. Wszystkie badania jak narazie w porządku. Boje sie tylko że bede wyglądać jak wieloryb po ciąży, ze nic nie spadne z wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zaczynałam z wagą 86 kg. Do porodu miałam 112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed ciążą ważyłam 48kg przy wzroście 167. W 9 miesiacu ciąży ważyłam 58kg, po ciąży się nie ważyłam, nie widziałam u siebie ze jestem grubsza a może po prostu nie miałam czasu na przyglądanie się sobie. Może tylek miałam troche większy. Teraz 3 lata po porodzie waże niecałe 47 i za cholere nie mogę przytyć. Każdy z nas jest inny, wszyscy mamy inną przemianę materii. Moja mama przed ostatnia ciąża bardzo schudła,normalnie laska 63kg Zaszła w ciąże, przytyła wazy prawie 100 i tak jej zostało ale ona jest już po 40. Wydaje mi się że wiek tutaj też robi swoje. Ogranicz słodkości i ciesz się ciążą, później na pewno zgubisz te kg przy dzieciątku. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tęższe kobiety tyją mniej niz te z niedowaga i szczupłe. Także nie bój sie i nie zryj - po prostu. Nie pisze złośliwie. W czasie zajścia ważyłam 53, w dzien porodu - mysle, ze ponad 85:) bo żarłam. Teraz jest 63, a mam 174 cm, Wiec nienajgorzej, ale teraz bym jadła mniej. Jedz normalnie plus 300 kcal dodatkowo i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę Wam :( Ja przed ciążą - różnie. Zawsze miałam wahania wagi. Potrafiłam ważyć 45 kg i 55 kg... Tym razem przed ciążą 55 kg - teraz 12 tc 60 kg :/ Mam nadzieje, że nie będzie tego wszystkiego więcej niż 68/70 :/ A wcale w siebie nie wpycham. Jem warzywa i owoce. Piję wodę. Sporadycznie jakąś słodycz... Załamana jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diabetolog każe ci jeść duzo przy cukrzycy ciążowej? Dziwne, zwykle cukrzyca wiąże sie z wieloma ograniczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dla mnie tez to bylo dziwne. Ale moje cukry są wyższe tylko na czczo. Po obiedzie mam bardzo niskie dlatego każe mi pic kompot i jesc deser (jakies ciasto, lody). Po sniadaniu tez dosc niskie więc musze jesc więcej. Ale musze przyznać ze malo pije wody. Moze to woda sie gromadzi i stąd ta waga. Wizualnie niby nie przytylam. Ale waga mnie przeraża.. Dzieki za odpowiedzi :) troche mnie zmotywowaly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wazylam.50 kg , w ciazy dobilam do 71, tydzien po porodzie 55. Kilka miesiecy pozniej 47 i dlugo przytyc nie moglam, zarlam po kilka poczkow dziennie i tyle tlustego ile wlazlo i cudem po 8 latach wazylam 60 kg. Przy 65 stwierdzilam ze to za duzo, bylo mi zwyczajnie zle i spadlam z waga do 60. Dalej jem co chce i ile chce , tylko bardzo nieregularnie , bywa ze kilka dni nie mam czasu na nic poza 2 sniadaniem w pracy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zachodziłam w ciążę jak ważyłam 85kg Na koniec ważyłam 92 Po ciazy 74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja zazdroszczę dziewczynom, ktore nie tyja mimo jedzenia... sama od zawsze mialam problemy z wagą. Jako nastolatka wazylam 60 kg, odchudzilam się mocno, ale na krótko. Później wazylam 60 kg, +/-2 kg. Wtedy też zaszlam w pierwszą ciążę, przytylam do 85 kg, po pol roku 57 kg i tak bylo zanim karmilam, później 60kg, 62 kg, 65 kg, 70 kg... druga ciąża z wagi 75 kg, urodziłam z wagą 91 kg. Po kilku miesiącach było 80kg, jak przestalam karmić dietka i trochę ruchu zeszlo do 73 kg. Teraz jak się dietuje mam 72-74 kg, jak jem normalnie idzie do 78. Mam dość, od 30 mam problem z utrzymaniem wagi, jak nie dieta to nadwaga :-( mam 175 cm wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie masz bmi? Jesli masz nadwage to przyrost wagi powinien byc niewielki... Na pewno nie do setki, bo to 14 kg. Z duza niedowaga mozna gdzies do 15... Ja przed ciaza mialam bmi 19, 33 tydzien i 10 kg na plusie a i tak czuje ze to duzo za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:22 nie mialas nigdy problemow z niedowaga wiec nie pisz ze zazdroscisz. Ja mam 168 cm a wazylam nawet 48 kg, potem balam sie wejsc na wage. Wygladalam jak anorektyczka , a jadlam normalnie. Podejrzenia od tasiemcow po raki i wieczna anemia. Uwierz nic milego gdy obijasz wlasna koscia o inna wystajaca kosc, albo jak czasem probujac tylkiem popchnac drzwi, przylozylam koscia ogonowa to masakra. Nie wowuac o tym ze pchasz wozek z dzieciakiem ktory wazy polowe z tegi co ty, a noszenie 10 kg dziecka dluzej niz 5 min to istne wyzwanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z waga 48 przy 166 czulam sie idealnie :) mam nadzieje szybko wrocic do tego stanu po ciazy, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam już wyżej prawie 47kg, wzrost 167. Kiedyś czułam się dobrze z tym jak wyglądam. Później coraz mniej. Teraz mam obsesje na punkcie swojej wagi, jem dużo, regularnie, ważę się codziennie rano. Gdy mam pół kg więcej czuje się taka zadowolona, a następnego dnia jest rozczarowanie... Idąc na zakupy wiem że nie kupie sobie tego co mi się podoba. Długie chude nogi i kupno spodni - to graniczy z cudem. Marzy mi się waga chociaż 55kg. W ciąży gdy tylam dostawałam krągłości, moja buzia wyglądała dużo lepiej bo po prostu byłam grubsza. Wszyscy mi mówili że ta ciąża mi tylko służy. Cieszyłam się że po porodzie zostaną mi dodatkowe kg. Naprawdę. Od dziecka byłam chuda. Drażnią mnie komentarze typu że ja nie jem. Serio. Nie przejmujcie się swoją nadwagą, jesteście piękne takie jakie jesteście. Cieszcie sie że łatwo jest się wam ubrać w coś co po prostu na was nie wisi, że macie więcej ciałka do kochania, polubcie swoje boczki- też chciałabym je mieć a nie same kości ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed ciążą ważyłam 95 kg 172 cm. W ciąży jadłam rozsądnie, nie obżerałam się słodyczami i na noc. Przytyłam 1 kg. Po porodzie ważę 87 kg czyli o 8 kg mniej niż przed ciążą. Dzidziuś jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:32 dużo nie znaczy byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie - duzo nie znaczy byle co. P.s Dzieki wielkie za tak liczne odpowiedzi :) Naprawde dodaly mi otuchy i motywacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEmka3
Nie ma co się dać zwariować. Rozsądnie jeść trzeba zawsze. Przy ciąży szczególnie zwraca się uwagę na to co jemy, ale ja nie miałam z tym problemu nawet, a ważyłam początkowo 82 kg. Sporo mi pomógł jadłospis, który mi znajome poleciły z pregna.com.pl/prawidlowa-dieta-w-ciazy. Bardzo fajnie rozpisany ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×