Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Maszeńkkaa

In vitro z komórką dawczyni cz. 2

Polecane posty

Gość Celli77
9 godzin temu, Gość Karolka napisał:

Potwierdzam,  z tego co się naczytałam przez kilka lat badań naukowych, 8A w trzeciej dobie rokuje lepiej niż 6A albo 9 czy 10A. za mało czy za dużo listków może oznaczać aneuploidię  lub mozaicyzm ( który moze się naprawić w macicy !) , więc 8A w 3 dniu to idealny rozwój najbardziej odpowiadający idealnym zarodkom. 

Dziewczyny, czy to możliwe, żeby skuteczność z mrożonych komórek KD  dochodziła do 60-70% na program ? Nie chce mi się wierzyć, ale podobno... w jednej z klinik mi powiedziano, że są takie szanse , ale nawet tu z  forum wydaje mi się, że nie wynika aż tak duży procent. 

Nam se udalo wlasnie z mrozaczka. Nie wiem tylko czy chodzi ci o zarodki 5 dniowe zamrozone czy komorki kobiece zamrozone. 

Gość Karolka
Dnia 15.06.2019 o 14:41, Gość Gosc napisał:

Urodziłam Córkę z KD w wieku 45 lat. Jest super. Teraz ma prawie 4 i jest najukochańszym naszym Słoneczkiem. A problemy w ciąży? No cóż mnóstwo młodszych matek je miewa i wynikają z ogólnej kondycji zdrowotnej i uwarunkowań genetycznych. Pozdrawiam.

Gościu, dziękuję za tą informację 😉  Nieśmiało zapytam ( przepraszam, może to niedyskretne pytanie i oczywiście nie musisz odpowiadać) czy planujecie jeszcze jakieś podejście, rodzeństwo?

Jagoda docent mi odpisał, ze następny zastrzyk w niedzielę tak jak mówiliście Ty i Ika i ze zwykła morfologia wystarczy 😃

• Like 2

Gość Gość

Celi77- mylisz pojęcia- poronienie to nie aborcja!!!

Gość Karolka
3 godziny temu, Gość Celli77 napisał:

Nam se udalo wlasnie z mrozaczka. Nie wiem tylko czy chodzi ci o zarodki 5 dniowe zamrozone czy komorki kobiece zamrozone. 

O komórki jajowe zamrożone 😉 Większość dziewczyn chyba na świeżych komórkach podchodziła

Gość Karolka
Dnia 17.06.2019 o 15:08, Moni napisał:

Karolka mój mąż jest tez ode mnie starszy, nie dużo, ale jest. Mało tego ma już dwóch dorosłych synów. I jeszcze chce od początku bawić w zmienianie pieluch. 

Nie powinnaś się sugerować tym co ludzie pomyślą i że będziecie odosobnieni. Myśl o sobie i o tym czego ty pragniesz i twój mąż. A jak się komuś nie podoba - to żegnam i tyle. 

I tak jak Plastka pisze - dziecko Ci w dowód nie będzie zaglądać. Dziecko potrzebuje miłości i czułości. Pozdrawiam 

Moni, mój też podchodzi optymistycznie, na zasadzie "byle tylko zdrowe było"  , córka nastolatka nie wie o naszych planach, ale na pewno ucieszy się z rodzeństwa, i w sumie nie chodzi mi  nawet o to, że się odsuną znajomi,  tylko poczucie osamotnienia mam wrażenie może nas dopaść, bo inaczej macierzyństwo przeżywa osoba 45+ niż  np. 30+ ,  i  po prostu mało osób w środowisku jest w podobnej sytuacji, z którymi można pogadać, wymienić doświadczenia, ponarzekać. Wszyscy rówieśnicy i nawet młodsi znajomi już dzieci odchowali i ich życie inaczej wygląda, więc siłą rzeczy będziemy oderwani od wszyskich, z którymi do tej pory spędzaliśmy czas, a wejdziemy w otoczenie mam i ojców około 30-letnich, którym chyba nie dorównamy np. energią i perspektywami życiowymi, więc nawet trudno o wspólne tematy będzie 😉  Póki co , jak sobie to wyobrażam, to trochę się boję ...

Dnia 17.06.2019 o 14:53, plastka-77 napisał:

Karolka, nie mam dzieci, ale wydaje mi się, że dziecko nie patrzy w metrykę rodziców. Nie ma schematów. Dziecko jest szczęśliwe jak ma kochających rodziców i chyba najmniej jest w tym ważne ile oni mają lat. a mój mąż jest 5 lat ode mnie starszy.

Dziecko to pewnie nie, ale obawiam się, że nastolatek może patrzeć na to inaczej 😉  Niemniej bardzo podnosicie mnie na duchu 😘

Widzisz Moni co dwie głowy to nie jedna 😉 jesteśmy z Tobą. Dr zawsze odpisuję tylko często z opóźnieniem. Pozdrawiam 😘

• Like 1

2 minuty temu, Jagoda_02 napisał:

Widzisz Moni co dwie głowy to nie jedna 😉 jesteśmy z Tobą. Dr zawsze odpisuję tylko często z opóźnieniem. Pozdrawiam 😘

Dziękuję 😃 I jeszcze mam pytanie. Badanie krwi po zastrzyku mam zrobić tego dnia, w którym zrobiłam zastrzyk tak? Czyli jutro zastrzyk i jutro badanie? Trochę lipa jeśli tak, bo jutro święto 🤔

Dziewczyny, czy któraś z was wykupowała receptę na podstawie scanu? 

I jak to się ma do klinik w Czechach, przysłali mi scany recept ale chyba nie będę mogła ich zrealizować???

Hej. Dziewczynki proszę nadal o mocne ✊ na dzień dzisiejszy - 4 doba - mamy 8 zarodków - 4 zamrożone w 3 dobie klasy 8A - pozostałe 4 trzymają do jutra , jeden dziś jest klasy 12 A , pozostałe ciut niżej. Bosze wykończe się 😱

• Like 3

Moni ja już nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że napewno jak jutro przyjmiesz pierwszą dawkę leku to morfologia w piątek. Lek musi zadziałać więc to bezsensu robić badanie tego samego dnia. Wieczorem pogrzebie w swoich papierkach. Pozdrawiam

1 godzinę temu, Gość kar napisał:

Dziewczyny, czy któraś z was wykupowała receptę na podstawie scanu? 

I jak to się ma do klinik w Czechach, przysłali mi scany recept ale chyba nie będę mogła ich zrealizować???

Kar ja bym spróbowała. Jeśli takie wysłali, to chyba musiały być respektowane w przeszłości. W innym wypadku kazaliby ci przyjechać i osobiście odebrać 

1 godzinę temu, Aga76 napisał:

Hej. Dziewczynki proszę nadal o mocne ✊ na dzień dzisiejszy - 4 doba - mamy 8 zarodków - 4 zamrożone w 3 dobie klasy 8A - pozostałe 4 trzymają do jutra , jeden dziś jest klasy 12 A , pozostałe ciut niżej. Bosze wykończe się 😱

Nie ma co się denerwować. Już masz super wynik, teraz może buc juz tylko jeszcze lepiej 👍

Aga super ! , kciuki nadal zaciśnięte :), plastka kciuki za transfer :D , Moni a Ty kiedy masz transfer ?  bo może nie doczytałam ale coś niedługo prawda ?

• Like 1

13 minut temu, _Ika_ napisał:

Aga super ! , kciuki nadal zaciśnięte :), plastka kciuki za transfer :D , Moni a Ty kiedy masz transfer ?  bo może nie doczytałam ale coś niedługo prawda ?

Mam dzisiaj 😃 za dwie godziny dokładnie 

• Like 1

Gość Celli77
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

Celi77- mylisz pojęcia- poronienie to nie aborcja!!!

Masz racje, przepraszam, tylko, ze tutaj gdzie mieszkam uzywaja terminu aborcja na te dwie rozne sytuacje. Na poronienie mowia aborcja spontaniczna. Dlatego..

Gość Celli77
41 minut temu, Moni napisał:

Mam dzisiaj 😃 za dwie godziny dokładnie 

Ja tez trzymam kciuki mocno zacisniete za was dziewczyny! 

Dziewczyny, ja juz po. Wszystko się udało. Wypoczywam w hotelu. To był moj pierwszy w życiu i cała byłam rozdygotana  teraz nic nie czuję. Nic. 

• Like 4

54 minuty temu, plastka-77 napisał:

Dziewczyny, ja juz po. Wszystko się udało. Wypoczywam w hotelu. To był moj pierwszy w życiu i cała byłam rozdygotana  teraz nic nie czuję. Nic. 

Plastka-77 . matka - nie stresuj kropka 😉 teraz spokój i spacerek na ukrwienie macicy, a my trzymamy mega ✊✊✊✊ całymi ❤

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.