Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Maszeńkkaa

In vitro z komórką dawczyni cz. 2

Polecane posty

Gość Gosciowa

Believer a powiedz ile ty masz lat? I skad bierzesz sile na walke? Bo mowilas ze to tez twoj kolejny juz transfer. Podchodzisz do kd bo masz pof czy jakies inne schorzenia?

15 godzin temu, Moni napisał:

Cześć Nadzieja 😃 No wlasnie mam ogromny dylemat z tą na grypę szczepionką. Gdyby nie ciąża na pewno bym się nie zdecydowała. Czytam i czytam o tym. Ta położna mi wytłumaczyła, ze oni szczepią nie wszczepiając wirus grypy tylko jakąś sztuczną mieszankę? 
A co z tym krztuścem i polio? 

Wiesz, mam już malutki brzuszek. I jest piękny. I co chwilkę go głaszczemy ja i mąż. W pracy mi ostatnio powiedziała koleżanka, ze już widać. Ale ona wie, więc może dlatego.  

A ty już tuż tuż do transferu prawda? Jak wyszły Ci badania? Wszystko ok? 

Moni szczepi sie w Polsce na krztusiec od 2018 roku, ja sie szczepilam 🙂 na grype tez zalecaja ale ja bylam w okresie letnim wiec nie bylo aktualnej szczepionki. Ja bym sie bez zastanowienia ssczepila na Twoim miejscu 🙂 ale wiem ze szczepienia to kontrowersyjny temat wiec Twoja decyzja 🙂

• Like 1

14 godzin temu, Gość Gosciowa napisał:

Dziewczyny mnie sie niestety tez nie udalo. Beta <1.2 juz w 9dpt takze nie bylo nawet nagniezdzenia. Chwile odpoczniemy i zobaczymy co dalej ale podejrzewam ze zaczniemy od wizyty u dr Pasnika ale napewno jeszcze nie w tym ani nastepnym miesiecu. Musze zresetowac glowe. 

Bardzo mi przykro kochana. To było Wasze pierwsze podejście?

13 godzin temu, Alo77 napisał:

Dziewczyny, a jak to wygląda u Was, ja leczę się w invikcie, ale tam mnie nikt nie skierował na badania immunologiczne, przez przypadek znalazłam się u innego ginekologa który zlecił badania i wizytę u Paśnika. Czy Wy leczycie się immunologiczne na zalecenie swojego lekarza prowadzącego? 

Właśnie niektóre kliniki nie uznają immunologii, właściwie chyba nawet większość, a jak widać tutaj po forum, jednak ma to znaczenie...

11 godzin temu, believer napisał:

Gościowa bardzo mi przykro 😞 miałam nadzieję że chociaż u Ciebie wynik będzie pozytywny. no i szkoda że nie macie już zarodków na chociaż jedną próbę 😞 a planujecie zostać w Gyncentrum czy zmienić klinikę? jeśli byś chciała iść do dr Paśnika zbadać immunologię to zapisują teraz na koniec listopada to może się zapisz bo i tak się czeka. A dużo zarodków Wam padło w tej 4 dobie? bo powiem Ci że mi też padło 4 na 5 zarodków po 3 dobie i dzisiaj w Salve się tym zainteresowali, pani dr zleciła dodatkowe badania plemników - test HBA i chromatynę plemnikową i powiedziała że będzie trzeba magnetyczną selekcję plemników przeprowadzić. a u Was jakie parametry nasienia? bo ponoć po 3 dobie dobie decyduje czynnik męski.

A robiliście fragmentację? Jeszcze jest to badanie msome

11 godzin temu, Gość _Ika_ napisał:

believer mam do Ciebie pytanie , od jutra zaczynam brac estrofen , pierwszy podglad 2 pazdziernik (przy moim wiecznie grubym endometrium mysle ze jak ma byc to juz bedzie po tylu dniach) , czy moglabys mi napisac jak to wyglada w invimedzie po tej wizycie sprawdzajacej , czy nastepnego dnia juz rozmrazane sa komorki i zapladniaja ? i ile dni pozniej trzeba liczyc tranfer , bo probuje ogarnac mniej wiecej loty a wlasnie przed chwila sie dowiedzialam ze startujemy, zadzwonic moge dopiero jutro ...

Kiedy macie tą wizytę sprawdzającą? My jutro mamy pierwszą wizytę w invimedzie i już powoli zaczynam się stresować...

Gość Gosciowa

Maja12 tak pierwsze podejscie i w tej procedurze ostatnie bo nie mielismy mrozonych zarodkow. U nas wlasnie fragmentacja wychodzila na poziomie 30%.

2 godziny temu, pelne_szczescie napisał:

Moni szczepi sie w Polsce na krztusiec od 2018 roku, ja sie szczepilam 🙂 na grype tez zalecaja ale ja bylam w okresie letnim wiec nie bylo aktualnej szczepionki. Ja bym sie bez zastanowienia ssczepila na Twoim miejscu 🙂 ale wiem ze szczepienia to kontrowersyjny temat wiec Twoja decyzja 🙂

Dzięki Pelne_szczescie. Z krztuścem i polio nie mam żadnych wątpliwości i na pewno wezmę. Ale z tą grypową nie wiem. Na pewno bym nie wzięła tej szczepionki w normalnych okolicznościach. Ale w ciąży już sama nie wiem. Co czytam to zdania są podzielone. 
Mam nadzieję, ze wszystko u was ok? 😘

9 godzin temu, Gość Marysia 88 napisał:

Moni a kiedy planujesz iść na jakieś zwolnienie ciążowe? Czy raczej dłużej planujesz pracować?

moglabys dla mnie poszukać w swoich badaniach i sprawdzić ile mialas komórek nk? 

Buziaki 😊

Marysiu jeżeli będę się dobrze czuła (tak jak teraz) to planuje pracować jak najdłużej. Tak do 7 miesiąca. Zawsze byłam aktywna i naprawdę nie wyobrażam sobie siedzenia w domu. Ale oczywiście jeśli tylko coś będzie wskazywało na to, ze powinnam, to odejdę prędzej. Na pewno nie będę narażać dziecka. 

Komórki NK u mnie 13. Przy dwóch transferach dostałam intralipid. Przy ostatnim udanym nie dostałam go. Tylko sam accofil 

Pozdrawiam serdecznie 😘😘

Edytowano przez Moni

Gosciowa ja mam 32 lata. AMH nieoznaczalne poniżej 0,02 i jajniki w zaniku. Komórka dawczyni to moja jedyna szansa. A u Ciebie jaka przyczyną KD? Przepraszam jeśli pisałaś ale nie pamiętam.

Siłę biorę stąd ze widzę na końcu upragniony cel. Dużo mi pomaga to forum bo widzę ze to sie udaje tyle ze jednym szybciej a innym pozniej. Mialam nadzieje ze skoro mam problem z komorkami to jesli sie go wyeliminuje to sie uda juz bez dodatkowych problemow ale jednak nie. Widocznie to nie był jeszcze moj czas. Jestem po 2 procedurach, 4 transferach. Będę walczyć do konca. Cieszę się po wczorajszej wizycie ze Pani dr ma pomysł co zmienić aby efekt był lepszy. Myślę ze Twoja decyzja o klinice z Czech to dobry wybór, wielu dziewczynom sie tam udało np. Pelne_szczęście, Celli77. Moze sprobujcie jakiejś suplementacji zeby poprawić jakość nasienia to byscie mieli gwarancję 2 blastek, to chyba w Czechach standard a to już dużo. Też brałam ta opcję pod uwagę ale przeraża mnie trochę odległość. Chociaż w sumo do Katowic też miałam daleko.

Pozdrawiam Cię serdecznie 😊

Gość Gosciowa

Believer u mnie dokladnie ten sam problem co u ciebie. Moje amh 0.01 i czytajac Twoje przemyslenia mam wrazenia ze sama je napisalam! Mimo ze sie nie znamy to faktycznie wsparcie i wiedze to forum daje nieocenione. Tak tak, skonsultujemy wyniki z andrologiem i popracujemy nad wynikami napewno 🙂 wlasnie dla mnie odleglosc i czas poswiecony na dojazdy to wiekszy problem niz same procedury no ale tego sie nie przeskoczy niestety. 

Trzymam za ciebie kciuki! I za wszystkie nas rowniez 🙂 bede oczywiscie zdawala relacje z dalszych naszych poczynan. 

Moni odnośnie szczepienia na grypę to zaszczepiłam się raz i byłam później 2 tygodnie chora oczywiście skończyło się antybiotykiem. Nie wiem co mnie wtedy podkusilo bo oczywiście nigdy wcześniej nie chorowałam na grypę. Ja na twoim miejscu bym się nie grypę nie szczepiła. Pozdrawiam cię kochana i czekam na twoje USG prenatalne i płeć dzidziusia.

Beliver, Gościowa ja jestem zdania, że w końcu każdej z nas się uda. Tak jak piszecie tutaj forum daje ogromne wsparcie, ja jak tutaj przyszłam czytałam lata do tyłu i przeżywałam każdą historię, ale to też daje nam jakąś wiedze i doswiadczenie, bo dużo dowiedziałam się właśnie tutaj Was czytając :)

• Like 3

Gość Marysia 88

Powiem Wam Dziewczyny ze z jednej strony idę w przyszłym tyg na konsultacje żeby się dowiedzieć czy mam zrobić jakieś badania dodatkowe ale najchętniej to bym wzięła za słuchawkę i zadzwoniła do unicy żeby już szukali nowej dawczyni. Poprostu tak strasznie chciałabym być już w ciąży, cały czas o tym myśle, w ogóle się nie skupiam na pracy, myślami jestem gdzie indziej. Ale myśle sobie ze może jak już się uda to przez te trudności bedzie to bardzo słodko smakować 😊 oby tylko się w końcu udało 🥺

Opowiem Wam historie koleżanki która też podchodziła do invitro 4 razy i za 4 razem się udało, córcia 8 miesięcy a Ona zaszła w ciaze naturalna szok, niedowierzanie no i radość teraz jest w 4 miesiącu. Podsumowując Wszystkim nam się uda. 

Gość _Ika_

Maja ja mam na 3.10 wizyte 🙂 , powodzenia jutro 🙂 

Zaczelam brac leki dzis , ale jak to u mnie zawsze cos wyskoczy , robilam (przy okazji) morfologie ktora mam robic raz do roku kontrolna i sie okazalo ze ferrytyne mam 5 ! (norma jest od 15), co by wskazywalo na jakas anemie a juz na pewno na brak zelaza , dzis mam wizyte u lekarza , zobaczymy co mi powie .

Gość Gosciowa

Marysia 88, Maja12, Alo77 jestem dokladnie tego sama zdania co Wy. Na kazda z nas przyjdzie czas. Ja dlatego jeszcze zastanawiam sie czy robic immunologie bo to sa koszty a duzo innych czynnikow moglo zawiezc ale musze sobie to jeszcze poukladac w glowie i nie decydowac pod wplywem emocji tak jak do tej pory to robilam. Napewno skonsultujemy sie z jakims dobrym andrologiem zeby powalczyc o gwarancje 🙂 moj maz na nasze przyszle dziecko juz mowi "skarb" a ja sie smieje ze pieniadze to jeszcze ze swojego wesela bedzie nam oddawalo za te nerwy wszystkie 🙂

przy tych wszystkich badaniach, chorobach, jak ktokolwiek zachodzi wciazy??

Gość Marysia 88
9 minut temu, Gość Gosciowa napisał:

Marysia 88, Maja12, Alo77 jestem dokladnie tego sama zdania co Wy. Na kazda z nas przyjdzie czas. Ja dlatego jeszcze zastanawiam sie czy robic immunologie bo to sa koszty a duzo innych czynnikow moglo zawiezc ale musze sobie to jeszcze poukladac w glowie i nie decydowac pod wplywem emocji tak jak do tej pory to robilam. Napewno skonsultujemy sie z jakims dobrym andrologiem zeby powalczyc o gwarancje 🙂 moj maz na nasze przyszle dziecko juz mowi "skarb" a ja sie smieje ze pieniadze to jeszcze ze swojego wesela bedzie nam oddawalo za te nerwy wszystkie 🙂

Dokładnie, będziecie do niego mówić „mój drogi” 😃 albo „moja droga” 

Gość Gosciowa
7 minut temu, Anaknez napisał:

przy tych wszystkich badaniach, chorobach, jak ktokolwiek zachodzi wciazy??

Ja nie wiem jak, ale chetnie to przetestuje na sobie i wam opowiem 🙂

3 minuty temu, Gość Gosciowa napisał:

Ja nie wiem jak, ale chetnie to przetestuje na sobie i wam opowiem 🙂

Powodzenia!!

Cieszki temat to jest

Ilka nie dziękuję :) na razie staram się jeszcze nie mysleć o tej wizycie, bo sie stresuję :) 

A co do tego skarba to faktycznie :P to będą same królewny i królewicze :)

4 godziny temu, Moni napisał:

Dzięki Pelne_szczescie. Z krztuścem i polio nie mam żadnych wątpliwości i na pewno wezmę. Ale z tą grypową nie wiem. Na pewno bym nie wzięła tej szczepionki w normalnych okolicznościach. Ale w ciąży już sama nie wiem. Co czytam to zdania są podzielone. 
Mam nadzieję, ze wszystko u was ok? 😘

No z grypą to słyszałam tak jak u Jagody ze zdarza sie ze po szczepieniu sie choruje... nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo takiej reakcji na szczepienie a jakie jest prawdopodobieństwo ze zachorujesz bez szczepienia, trzebaby było to porównać 🙂 ja zawsze przeziebienia łapie a grypy grypy tez nie mialam od kilku dobrych lat, tak jak Ty 🙂 ale chyba bym sie zaszczepila w ciazy, mimo ze nie wiem jak moj organizm by zareagował.

U nas wszystko ok 🙂 chłopaki czasem daja popalic ale wszystko do przezycia 🙂 w piatek zostaje sama z chlopakmi na noc, maz wyjezdza na delegacje 😄 pierwsza nasza noc w trójkę, trzymjacie kciuki żebyśmy przezyli 😉

Gość Gość KD
21 godzin temu, Gość Nadzieja76 napisał:

Małgorzata- moje problemy imunologiczne to dodatnie ANA , rozjechane cytokiny, podwyższone NK, 2 choroby autoimunologiczne. Mam 14- miesięczną córkę z KD, wracam po ostatniego zarodka. Kirów nigdy nie miałam badanych, doc Paśnik zlecił mi teraz Ana profil, test IMK, flow cytometry cross- match. Wczesniej mialam 5 nieudanych transferów, dopiero po leczeniu imunologicznym zachodziłam w ciążę. 

I powiedz jak to jest już po urodzeniu? Mysli się o tym podświadomie że to dziecko jest podobne do kogoś innego?

Gość Gość KD
21 godzin temu, Gość _Ika_ napisał:

believer mam do Ciebie pytanie , od jutra zaczynam brac estrofen , pierwszy podglad 2 pazdziernik (przy moim wiecznie grubym endometrium mysle ze jak ma byc to juz bedzie po tylu dniach) , czy moglabys mi napisac jak to wyglada w invimedzie po tej wizycie sprawdzajacej , czy nastepnego dnia juz rozmrazane sa komorki i zapladniaja ? i ile dni pozniej trzeba liczyc tranfer , bo probuje ogarnac mniej wiecej loty a wlasnie przed chwila sie dowiedzialam ze startujemy, zadzwonic moge dopiero jutro ...

Mi dziś lekarz powiedział że lepiej grube endo niż cienkie bo to przeszkadza w zagnieżdżeniu - my też mamy je bardzo grube.

Gość Gość KD

My też już zaczynamy. Czekamy na okres i mamy brać estrogen 2 mg raz na dobę i encorton 10 mg też raz na dobę. Za tydzień kontrola i ustalenie daty transferu.

U Was też tak sprawnie to było? Myślałam Ze co drugi dzień będę musiała jeździć do kliniki. W sumie nie wiem czy to dobrze czy nie...

Gość Gosciowa

Gosc kd ja tez tak mialam, podglad mialam miec 10 dnia od brania lekow a ze to wypadala niedziele to mialam w sobote i pozniej w poniedzialek bo bylo zbyt cienkie takze glowa do gory. 

Dziewczyny z Unici, dlugo czekalyscie na dawczynie? Pelne szczescia bedzie latwiej niz myslisz 🙂 chlopcy stana na wysokosci zadania i dadza mamie fory 🙂 ile trwala cala procedura od pierwszej wizyty? Mialam troche odpoczac ale z dnia na dzien coraz bardziej mysle o tym zeby im szybciej jednak zaczac haha 🙂

Gość Gosciowa

Believer a w salve wiesz ile sie czeka na dawczynie i jaki jest koszt procedury? 

Gość Marysia 88
5 minut temu, Gość Gosciowa napisał:

Gosc kd ja tez tak mialam, podglad mialam miec 10 dnia od brania lekow a ze to wypadala niedziele to mialam w sobote i pozniej w poniedzialek bo bylo zbyt cienkie takze glowa do gory. 

Dziewczyny z Unici, dlugo czekalyscie na dawczynie? Pelne szczescia bedzie latwiej niz myslisz 🙂 chlopcy stana na wysokosci zadania i dadza mamie fory 🙂 ile trwala cala procedura od pierwszej wizyty? Mialam troche odpoczac ale z dnia na dzien coraz bardziej mysle o tym zeby im szybciej jednak zaczac haha 🙂

Nie długo, dawczyni jest w zasadzie od razu, ja miałam tak ze akurat poczekałam kilka dni dłużej bo koordynatorka pojechała  na urlop ale wcześniej zebrała ode mnie informacje jakie kryteria są dla mnie ważne i jak wróciła z urlopu to od razu były dla mnie 3 dawczynie do wyboru. Generalnie pierwsza wizytę tam miałam 6 maja a transfer 15 czerwca, wiec ekspresowo. 

Gość Izzy

W unice w zasadzie można zaczynać od razu. I tak najpierw jest cykl przygotowawczy i potem w kolejnym cyklu już synchronizacja z dawczynią. Tak przynajmniej było rok temu. 

Gość Marysia 88
18 minut temu, Gość Izzy napisał:

W unice w zasadzie można zaczynać od razu. I tak najpierw jest cykl przygotowawczy i potem w kolejnym cyklu już synchronizacja z dawczynią. Tak przynajmniej było rok temu. 

U mnie w tym roku tak samo

Gość Marysia 88
26 minut temu, Gość Izzy napisał:

Izzy a Tobie się udało?

Hej dziewczyny ja już po wizycie😊 zacznę od tego że transfer najprawdopodobniej będzie 9.10 😊 

Wyniki testu receptywności są u mnie okej- badanie ujawniło że moje endometrium" szybko się starzeje" jak powiedziała moja lekarka😊 Czyli w 5 dniu od podania progesteronu endometrium wygląda jak na 6 dzień, więc musimy wcześniej zacząć podawać luteinę. Są na wyniku jeszcze jakieś inne wartości, min marker CD56( to są chyba komórki NK?) u mnie w normie😊 

Mam nadzieję że tym razem się uda 😊

• Like 5

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się