Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MARTA 1111

Życie za granicą Szwecja

Polecane posty

Gość MARTA 1111

Witam. Mam 30 Lat mąż 31. Od 5 lat mąż wyjeżdża do Szwecji na kontrakt ciężko pracuje. Ja z synem( 9 lat) mieszkam w Polsce, czyli razem a jednak osobno. Rozważamy przeprowadzkę do męża. Niby wszystko mamy: mieszkanie itp. Mam tylko obawy co do dziecka. Ponieważ ani ja ani syn nie mówimy po szwedzka ani angielsku. Co ze szkołą jak to wszystko wygląda tam na miejscu? Czy moje dziecko musi chodzić do szkoły szwedzkiej? Czy może tylko do polskiej 3 razy w tygodniu?czy po powrocie będzie mógł kontynuować szkole w PL? Jak to wygląda za granicą. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagranica to pułapka. Brak rodziny, brak znajomych, brak podwórka. Zagranica daje tylko i wyłącznie coś o co biegamy w Polsce, a co za granicą nie daje nam szczęścia. PIENIĄDZE. Za granicą życie przelewa się pomiędzy palcami kiedy w ojczyźnie nabieramy je w dłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTA 1111
Szczęśliwa będę napewno jeśli będziemy razem. Mamy mieszkanie w Szwecji i nie pieniądze dla nas są ważne tylko bycie razem. Dziecko potrzebuje obojga rodziców. A w naszym przypadku ojca widzi raz na pół roku. Pytałam o szkole jak to tam wygląda. Nie ma możliwości żeby mąż zjechał do kraju. Związany jest kontraktem. A chcemy żyć razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat: "Szczęśliwa będę na pewno" To duża pomyłka. Mnie jakby to powiedział dziesięć lat temu też bym napisał, że głupi. Że razem... Tam nie masz nikogo. Mąż, żona, dziecko... to coś zawsze z błahego powodu milczy lub się buntuje. A TY nie masz do kogo się odezwać. Ale na cóż doświadczonemu doradzać niedoświadczonej. Doświadczony głupi, a niedoświadczona mądrzejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, znam bardzo dobry sposób na naukę czy też w Pani przypadku kontynuację języka polskiego za granicą. To platforma e-learningowa: https://polonijka.edu.pl Z pewnością z nią o wiele łatwiej Pani syn poradzi sobie z rozłąką z krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyjechalam z corka do niemiec jak corka miala 10 lat,wyjechalysmy w czerwcu i zaraz po wakacjach poszla do niemieckiej szkoly.nic nie umiala po niemiecku.dzieci bardzo szybko sie ucza.twoj syn napewno sobie poradzi.bledem by bylo dac go do polskiej szkoly.moja corka skonczyla korespondencje zagraniczna w niemczech i mowi biegle po Polsku,niemiecku,angielsku i francusku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×