Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość Izka

chcę zrobić babkę ziemniaczaną

Polecane posty

Gość gość Izka

W sobotę wraca moja mama, przez prawie 3 tygodnie przebywała u mojej chorej babci. Chciałabym zrobić jej niespodziankę, jakiś prosty posiłek a babkę ziemniaczaną mama lubi. Tatuś nie jest dobrym kucharzem, chociaż bardzo się stara ale karmi nas wiecej daniami mięsnymi. Szukałam w internecie, ale nie jestem pewna czy to dobre przepisy. Może któraś z Pań podzieli się swoim? Bardzo bym się ucieszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo proste. Trzesz ziemniaki tak jak na placki ziemniaczane, kroisz cebulę i czosnek , doprawiasz solą i pieprzem, ewentualnie wegetą. I do piekarnika na ok. dwie godziny na 200 stopni. Niektórzy dodają skwarek do ciasta ale ja nie lubię. Babka ziemniaczana to moja NAJ potrawa, uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez jajek i mąki? Też jestem ciekawa, nigdy nie robiłam a ziemniaki lubię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie tak .Ziemiaki surowe max 3kg - do sokowirówkI . Odlewam wode a ta skrobie taka mączka co na dnie sie zbiera czasami troszkę jej dodaje do tej masy dodaje podsmażony boczek w kawaleczkach i sole ale trzeba uważać bo boczek jest słony i oczywiście majeranek .Żadnej cebuli czy czosnku nie dodaje robie tak jak robiła moja babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadnych jaj i mąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię tak ze ziemniaki ścieram jak na placki ziemniaczane, dodaje 1-2 jajka, pieprz, do smaku (przyprawa do ziemniaków, lub vegete lub sól), mąka, dodaje jeszcze podsmazony boczek lub kielbaskę i cebulke razem z tłuszczykiem. Przelewam do formy w jakiej bede piec. Piekę na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Izka
Bardzo wszystkim Paniom dziękuję za przepisy. Jutro zdecyduję, jeszcze raz poczytam przepisy. Wszystkie produkty do babki mamy w domu, tata zrobił zakupy, chyba, że przyprawy jakiejś nie mamy. Serdeczne dzięki śle Wam Izka [12 lat] i jej brat Bartek[10 lat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×