Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość don diego w k***acie

Już 2x usłyszałem że nie zakłada się krawata do krótkiego rękawa.

Polecane posty

Gość don diego w k***acie

Już 2x usłyszałem że nie zakłada się krawata do krótkiego rękawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
Mimo chłodu za oknem mamy w pracy istną saunę. Jak co roku zresztą. Zdejmuję marynarkę i siedzę w koszuli z krótkim rękawem. Wtedy widok krawata ma mojej szyi zaczyna razić co poniektóre biurwy choć gdy mam na sobie marynarkę to siedzą cicho. Ich zdaniem tylko kierowca autobusu ma prawo tak być ubrany a nie urzędnik na takim stanowisku jak ja. Nie jestem tam żadnym kierownikiem ani nikim takim ale denerwuje mnie, że jakiejś babie upiertoli się we łbie jakaś moda i potem próbuję tę modę wymuszać na innych. Na mnie chociażby. Spytałem gdzie jest taki zapis, że do krótkiego rękawa nie można zakładać krawata. Żadna z biurw nie była w stanie udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Więc siedzę dalej. Tak mi wygodniej i mam w doopie co inni sądzą nt. mody. Wczoraj moda była taka, dziś jest siaka, a jutro będzie znowu jakaś inna. Nie zamierzam z tego powodu naginać się pod oczekiwania innych. Wypiertalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ dziewiendziesiont dwa dziś Na blogu Szarmant.pl napisał gościu x Napisać to se można dużo. A ja sobie napiszę, że koszule się właśnie zdejmuje i że można właśnie mieć krawat do krótkiego rękawa. Czy teraz, po fakcie napisania, jest to nagle obowiązująca modą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więc tak dla jasności nie znam na modzie męskiej wcale, ale kiedy pracowałam w ZUSie do to dostaliśmy w lecie na meila wytyczne co do ubioru i tam było napisane, że mężczyźni zawsze powinni nosić marynarkę , koszulę tylko z długim rękawem i krawat i skórzane buty. Wszystkie się z tego śmiałyśmy, bo było TAK GORĄCO, że gdyby się do tego stosować w 100% to chyba cały ZUS trafiłby do szpitala z przegrzania. Chyba tylko dyrektorzy się do tego stosowali, no ale oni mieli klimatyzację w swoich gabinetach więc im było łatwiej. Z ciekawostek to w tych wytycznych była wskazówka dla kobiet, że na takie upały świetna jest WEŁNA, super przewiewna i w ogóle. :D Także, przepisy przepisami, etykieta etykietą, ą życie toczy się swoimi torami. Co do zasad eleganckiego ubioru to raczej same kobiety tego nie wymyśliły, kształtowało się to na przestrzeni wieków i duży w tym mają mężczyźni z najwyższych klas społecznych, władcy i kreatorzy mody. A w pracy powiedz, że jak ci zapewnią ci porządna klimatyzację to wtedy będziesz przestrzegać zasad eleganckiego ubioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
Wygladam elegancko. Mam wyprasowaną czystą koszulę z krótkim rękawem, mam dopasowany do niej kolorystycznie krawat itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do koszuli z krótkim rękawem pod żadnym pozorem nie nosi się krawata (chyba że policjant, ochroniarz, kierowca autobusu. Zresztą do garnituru nie zakłada się koszuli z krótkim rękawem. Takie są światowe kanony męskiej mody, i nie ma od nich odstępstw. Tamte jak to piszesz "biurwy" znają się na rzeczy, dobrze że patrzą na ciebie krzywo, zamiast się dąsać poczytaj o męskiej elegancji bo inaczej będziesz traktowany jak ignorant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i dobrze, że wyglądasz elegancko, ale to nie zmienia dawno pisanych zasad, wciąż wymagany jest długi rękaw. I nie jest to wymysł twoich koleżanek z biura...tylko kogoś innego z innych czasów.Tak się przyjęło i tyle. Masz do wyboru albo to przyjąć, albo być małym rebeliantem w pracy i gwizdać na te zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i nie zakłada się i tyle. tak samo jak kobiety nie powinny chodzić do biura w krótkich spódniczkach, sandałach, japonkach czy bluzkach na ramiączkach, nic z tym nie zrobisz. taki jest przyjęty standard w naszej cywilizacji. jak się nie podoba to zostaje: zmienić kręg kulturowy, zmienić robotę na miejsce z luźniejszym dress code, założyć własną działalność wtedy ty będziesz dyktował pracownikom jak się mają ubierać do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś Do koszuli z krótkim rękawem pod żadnym pozorem nie nosi się krawata (Takie są światowe kanony męskiej mody, i nie ma od nich odstępstw. x Kto ustalił te kanony? Jakim w ogóle prawem jakiś ktoś, którego nawet nie znam, coś sobie dawno temu ustalił i teraz cały świat, w tym i ja, mamy się stosować do jego widzimisię. Przepraszam, to w takim razie ja ustalam, że od dziś krawat pasuje do krótkiego rękawa. No co? Skoro jemu było wolno sobie ustalić męską modę to mi też wolno. W końcu mamy demokrację i równouprawnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś No i dobrze, że wyglądasz elegancko, ale to nie zmienia dawno pisanych zasad, wciąż wymagany jest długi rękaw. x Jak to wymagany? Kto tego wymaga? Czy jest jakiś przepis prawny zobowiązujący mnie do stosowania tego wymogu? Bo jeśli nie ma to przepraszam bardzo - wolnoć Tomku w swoim domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś I nie jest to wymysł twoich koleżanek z biura...tylko kogoś innego z innych czasów. x Chwilunia chwilunia... Mam się stosować do czyjegoś prywatnego wymysłu? Do wymysłu kogoś z innych czasów, który już pewnie dawno kopnął w kalendarz i ktorego imienia ani nazwiska nikt już nie pamięta? A w życiu! Nie wiem kto to był ale niech spiertala ze swoimi wymysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś Masz do wyboru albo to przyjąć, albo być małym rebeliantem w pracy i gwizdać na te zasady. x Nie zmaierzam być żadnym rebeliantem. Jestem po prostu sobą. Jestem sobą czy to się komu podoba czy nie. I już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" wolnoć Tomku w swoim domku." - niekoniecznie, nie zawsze i nie wszędzie. Sporo zakładów pracy ma w swoich, regulaminach, statutach itp. zapis o zasadach stroju. Jak chcesz możesz sprawdzić jak to wygląda w twojej firmie. Pamiętam jak byłam małolatą na praktykach i przyszłam do pracy w bluzce ( wydawało mi się, że eleganckiej) z odkrytymi ramionami. Kierownik, starszy facet tak mi dał, popalić, zrugał mnie i upokorzył przy wszystkich pracownikach, którzy byli w tym samym pomieszczeniu, że wtedy naprawę go wtedy nienawidziłam. A do dzisiaj stosuje wszystkie zasady ubioru i nie pozwalam sobie na żadne odstępstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś założyć własną działalność wtedy ty będziesz dyktował pracownikom jak się mają ubierać do pracy. x Nie zamierzam nic nikomu dyktować. Jedyne czego bym wymagał to czystości (bo by nie capiło po oczach) i żeby nie kobiety nie nosiły intymnych krągłości na wierzchu. Reszta mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zagladaj koszuli z krotkim do krawata do krawata to sie zaklada podkoszulek biały sam bez rekawow jak nie masz to se kup bedzie git tylko pasek w szlufki podciagnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś " wolnoć Tomku w swoim domku." - niekoniecznie, nie zawsze i nie wszędzie. Sporo zakładów pracy ma w swoich, regulaminach, statutach itp. zapis o zasadach stroju. x Zgadza się. Koleżanka mi opowiadała, że jeszcze jak pracowała w hipermarkecie w Niemczech to nie wolno im było nosić obuwia odkrywającego palce u stóp. A wiesz dlaczego? Jeśli stoisz to lepiej usiądź zanim Ci/powiem dlaczego. lepiej usiądź i dobrze się trzymaj. Otóż dlatego, że robiący zakupy muzułmanie mogą się poczuć urażeni widokiem palców u stóp kobiety gdyż w ich prawo szariatu zakazuje kobietom odsłaniać intymne części ciała. Rozumież? Jakieś prymitywne islamuchy zrównały widok palców u stóp z widokiem gołych cycków więc dlatego Europejski nie mogą nosić normalnego obuwia tylko prawie gumowce. Przecież to chore :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że dwie osoby tak powiedziały, to nie znaczy że to wytyczna i masz się do tego stosować. Jest wiele instytucji, urzędów, czy firm gdzie wymagany jest elegancki ubiór w tym krawat, a jesli panują upały, czy nawet jest ogrzewane, to wtedy dopuszczalna jest koszula z krótkim, a do niej krawat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś To, że dwie osoby tak powiedziały, to nie znaczy że to wytyczna i masz się do tego stosować. x Dokładnie. Ale poczytaj powyższe komentarze. Ja przynajmniej znam te dwie osoby a tu mi ludzie odpisują, że powinienem się stosować do zaleceń kogoś kogo ani nie widziałem, ani nie znam i ktorego oni zapewne też nie znają. Czy to nie paranoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
don diego w dziś @ gość dziś To, że dwie osoby tak powiedziały, to nie znaczy że to wytyczna i masz się do tego stosować. x Dokładnie. Ale poczytaj powyższe komentarze.... xx Czytałam, każdy ma prawo wyrazić swoją opinie, a ja dalej podtrzymuje swoją wersje. 100% wymogi "umundurowania" to są np. w wojsku, a jeśli chodzi miejsce gdzie Ty pracujesz, to nie macie tam narzuconych "mundurków" więc podstawa, to czysto, schludnie i elegancko. Ludzie zawsze będą gadać i coś tam pod nosem buczeć, bo taką mają w większość i naturę, oceniać innych i "mądrować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessinthesky
Haha no tak ktoś już musiał do tego muzułmanów dojebać. Szkoda tylko że pudło zupełne bo wiele dziewczyn nosi klapki czy japonki do abaji czy stroju z hidżabem. Najwięcej o muzułmanach mają do powiedzenia ci z Pcimia dolnego którzy nigdy na oczy obcokrajowca nie widzieli. A co do autora pytania. Kanony nie tylko mody ale i stylu i dobrego wychowania jasno określają te rzeczy. Jeśli wolisz ubierać się jak kierowca autobusu to twoja sprawa, o ile nie masz dress codu w pracy. Z tym że nie wiem po co ci ten krawat w takim wypadku. Jeśli natomiast twoje stanowisko wymaga kontaktu z klientem to lepiej się ogarnij zanim szef zwróci uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co ty byś w sumie chciał żebyśmy ci powiedzieli przez internet? Nie my ustalamy zasady, nie my mamy na nie wpływ nawet jeśli są głupie. Jak nie chcesz to się do nich nie stosuj, przecież to twoje życie i twoja kariera jest. Przy okazji jak się ubierają inni mężczyźni w twojej firmie? Tylko tobie zwraca się uwagę na te krótkie rękawy? czy wszyscy się do tego stosują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessinthesky
Nie mówiąc o tym że idąc do meczetu zdejmuje się buty i idzie się właśnie boso. O zgrozo pokazując intymną część ciała kobiety - stopy!!! Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo. Każdy średnio rozgarniety facet wie że nie ma, a raczej nie powinno być, czegoś takiego jak elegancka koszula z krótkim rękawem. Ż krótkim rekawkiem to może być kolorowa koszula do krótkich spodenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otóż dlatego, że robiący zakupy muzułmanie mogą się poczuć urażeni widokiem palców u stóp kobiety gdyż w ich prawo szariatu zakazuje kobietom odsłaniać intymne części ciała. Rozumież? Jakieś prymitywne islamuchy XXXX i tu zaliczysz rozczarowanie, bo nie było problemu islamistów ani w Polsce ani w europie a w szanujących sie firmach na poziomie istniały zalecania ze buty zakrywały palce- dlaczego, dlatego ze to była praca, a nie plaża. Poza tym w firmach tych wymaga sie noszenia rajstop, a naprawdę żle wyglada szew, czy to pogrubienie na palcach jakie sa w rajtuzkach wystajace z buta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Prowo. Każdy średnio rozgarniety facet wie że nie ma, a raczej nie powinno być, czegoś t Ż krótkim rekawkiem to może być kolorowa koszula do krótkich spodenek. :D a ty powaznie masz taki ograniczony świat, czy teraz ładujesz prowo? nie ma czegoś takiego jak elegancka koszula z krótkim rękawem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwaga princessinthesky zawsze broni imigrantów ignorować lewaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ princessinthesky dziś Kanony nie tylko mody ale i stylu i dobrego wychowania jasno określają te rzeczy. x Przepraszam ale kto ustala te kanony? Nie przypominam sobie abym kogoś mianował nadwornym kanonowcem mającym prawo narzucać mi co powinienem uważać za ładne, a co za niemodne. Podejrzewam, że Ty też nie. Więc jakim prawem ktoś odgórnie ustala dla innych zasady piękna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś Nie my ustalamy zasady, nie my mamy na nie wpływ nawet jeśli są głupie. x Ależ macie wpływ. Wystarczy się nie stosować do głupot. To takie proste :) jakim prawem jakiś nieznany wam gościo dyktuje ludzkości zasady ubioru? Przecież to głupie. Wystarczy nie słuchać głupka i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość don diego w
@ gość dziś Prowo. Każdy średnio rozgarniety facet wie że nie ma, a raczej nie powinno być, czegoś takiego jak elegancka koszula z krótkim rękawem. x Więc wyobraź sobie, że właśnie nie prowo i że właśnie jest elegancka koszula z krótkim rękawem bo właśnie takową na sobie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×