Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy wasze dzieci mają w pokoju telewizor i komputer??

Polecane posty

Gość gość

Syn 8l. nie w pokoju telewizora i komputera. Duzy tv i komputer mamy w salonie, więc korzysta ze sprzętu w naszym pokoju. Ostatnio był u kolegi, który w pokoju miał i tv i laptopa, no i syn oczywiście zachwycony był pokojem kolegi, że tamten ma a on nie. Obawiam się dać mu do pokoju elektronikę, z której mógłby korzystać bez opamiętania. Ma już telefon z ograniczeniem na zabawę nim np. gry, 1 godz. dziennie. Jakby mógł to cały czas by siedział w telefonie :O Momentami jest nerwowy jak każemy mu odłożyć telefon, bo czas na zabawę nim już wykorzystał. Nie bawi się przy tym zabawkami w pokoju. Jak skończy grać to tylko smęci, że nudzi mu się. Teraz ma szlaban tydzień na telefon, bo przeskrobał, to nagle sobie przypomniał o zakurzonych zabawkach i grach planszowych. Wchodzę wczoraj do pokoju, jak pisałam ma szlaban na tel., a on się bawi sam zabawkami! Dlatego się tak zastanawiam nad tym tv i kompem w pokoju, bo boje się, że znów będzie tylko wpatrzony w elektronikę i będzie się uwsteczniał, zamiast bawić się zabawkami etc. Jak jest u was? Mają tv i komputer w pokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my nie mamy wcale telewizora w domu i zyjemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Nie ma syn (9l) tv i latopa w pokoju. Ma za fo teleskop,wielki regał z ksiązkami,keyboard. Nie uznaje elektroniki w pokoju dzieci,nie wiem jak by sie rodzice starali to dzieci i tak wybiorą laptop itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że zarówno syn, jak i córka mają swoje komputery. Swoje, to znaczy, tylko one korzystają z tego komputera. A każde dostało komputer jeszcze w przedszkolu. Potrafią ze sprzętu korzystać, wiedzą, że najpierw obowiązki, później ewentualnie rozrywka. Poza tym komputer przydaje się też do odrabiania lekcji. Tak na koniec, to ci powiem, że stawiając dziecku zakazy, uczymy dziecko poszukiwania metod, żeby te zasady złamać. Nie, nigdy niczego nie zabraniam dziecko, staram się do skutku wytłumaczyć dlaczego, czasem podsunąć inne rozwiązanie. Zawsze się udaje. W jaki sposób? Np: a bo myślałam, że się przejedziemy gdzieś wspólnie na rowerze. Z dzieckiem trzeba mieć kontakt, zakazy nauczą dziecko tylko oszukiwania nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie ma, i nie przewiduję żeby miał nawet jako nastolatek, bo uważam że nie ma potrzeby trzymania tv czy komputera w pokoju w którym się śpi, bawi i odpoczywa. Zresztą tv w ogóle nie mamy. Komputer stoi w pokoju do pracy, takim biurowym, dziecko ma dostęp na pół godziny dziennie- pewnie zwiększy się to z wiekiem, może też czasem wyszukać jakieś informacje które go interesują albo puścić muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.Syn 17 lat. Od trzech lat ma stacjonarny komp w pokoju i monitor z funkcją tv. Gdzieś od 10 r.ż do 14 r.ż miał w pokoju tylko tv,a laptop był udzielany. Tv oglądał ale tez bez przesady,pilnowaliśmy żeby nie siedział pół dnia. Miał u siebie bardziej po to żeby sobie obejrzeć np shreka jak my mielismy ochote na tytanica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 i 7 lat, nie nie mają. Oglądamy razem jakieś fajne filmy familijne czy przyrodnicze po 2 h (i to nie każdego dnia) i to wystarcza. To nie jest wiek na to, żeby się dziecko godzinami wgapiało w ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokoj to jest pokoj,tam sie spi,odpoczywa. W salonie wisi tv,w biurze mamy laptop,ale syn 8 l nie korzysta bo nie ma kiedy. Chodzi na rozne dodatkowe zajęcia(szachy,akordeon,harcerstwo,ktore pochlania mu bardzo duzo wolnego czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka ma tv 42 cale, jaki mieliśmy wcześniej w salonie, bo teraz kupiliśmy większy jej oddaliśmy mniejszy. Ogląda bajki ile chce, ma 8 też 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma ani komputera , ani telewizora, ani playstation, xboxa, telefonu. ma zbity tablet i mozliwosc grania na nim tylko w weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 4latka ma telewizor w pokoju. Od rana przedszkole,później zabawa,kąpiel i wieczorem jak już leży w łóżku ogląda bajkę. Ja wieczorem też chce coś obejrzeć. W dzień nie mam zupełnie na to czasu. Właśnie wracam z pracy,odbiore córkę,obiad,sprzątanie,kąpiel i film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój 8 latek nie ma ani tv, ani komputera, jedyna elektroniczna rzecz w jego pokoju to zegarek :) Tv i laptop jest w moim pokoju, tv najczęściej odłączone od prądu, czasem syn w weekendy z rana do mnie przychodzi się położyć, wtedy podłączam mu tv i ogląda sobie. Z laptopa czasem korzysta, ale nie jest to codziennością. Mój syn bardziej woli się bawić niż spędzać czas przed komputerem czy tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka (17lat) ma telewizor w pokoju. W sumie tylko zbiera kurz bo ogląda telewizję od wielkiego dzwonu. Od lat tam stoi, nigdy nie byla specjalnie zainteresowana. Woli spotkania z przyjaciółmi, książki i malowanie butelek. A ja już powoli szału dostaje z tym jej decoupagem bo cała chata zawalona tymi zasranymi butelkami... Już nie mówiąc, ile te jej akryle i serwetki kosztują. Chyba już bym wolała żeby TV pooglądałal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 latek ma 6 latek nie ma czasami bajki ogląda na telefonie który dał starszy brat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrhrhrh
Jednym z najważniejszych problemów w funkcjonowaniu każdej firmy jest jej reklama. Starania podejmowane w takim zakresie będą efektywne, jeżeli zleci się je agencji reklamowej Lublin. https://reklama-lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy Wy dajecie mu odpowiedni przykład w postaci odpoczywania przy książkach zamiast przed telewizorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3r33r
Agencja reklamowa Lublin zapewnia pomoc w wielu kluczowych obszarach funkcjonowania firmy. Prowadzone przez nią działania marketingowe to nieocenione wsparcie dla każdej działalności. https://reklama-lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tv komp i konsola- wszystko używane z rozsądkiem. Syn 9 lat. Ma też swoją komórkę i tablet - ale do szkoły nie pozwalam nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma komputer i telefon. Nie mamy tv, bo nie oglądamy telewizji od 10 lat. W salonie za to jest duży monitor i konsola. Tabletów nie mamy. Każde z nas ma PC, syn może swój dowolnie używać i grać ile chce. Od początku uczyłam Małego zdrowego korzystania z kompa. Po pracy i po szkole jest obiad, lekcje, obowiązki, a wieczorem wszyscy troje zasiadamy do kompów/konsoli i gramy/oglądamy film razem. Potem kolacja, mycie i spać. Ale to tylko w zimę, bo jak tylko się ciepło robi, to moi faceci siedzą na dworze :) Dziś ledwo 5 stopni, a oni na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn ma 5 lat i ma maly tv ale bez programow tylko do konsoli i gra raz dwa razy na miesiac. Jak chce oglądać bajki to w salonie, bo wtedy mam kontrolę nad czasem i treścią bajek.Corka koleżanki w tym samym wieku od 2 lat ma tv w pokoju i dekoder i bajki ogląda ile chce i kiedy chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko biedoki nie mają TV
Mam 13 lat, jestem facetem i mam w pokoju TV z kablówką, PlayStation 3 i komputer. Pokój nie jest z nikim wspóldzielony i wszystko jest MOJE :D I nikt mnie nie kontroluje. Do tego mam telefon i tablet, oczywiście mój WŁASNY☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn, 12 lat, od 2 lat ma wlasny komputer z monitorem naszym "starym" - mąż kupował nowy 34-calowy to syn dostał wtedy poprzedni monitor 30 cali i zlozylismy mu niedrogi ale calkiem porządny komupter. jako "dowód wdzięczności" odkurzałcale mieszkanie co sobotę - i podlogi i meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka 11lat, nie ma tv wpokoju. Ma komputer, ale korzysta tylko jesli potrzebuje. Ma pasje, ktore zaj.uja jej wieksza czesc dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn na szczęście nie ma, bo widzę po innych dzieciakach znajomych, że one nie potrafią same kontrolować czasu spędzanego przy laptopach, TV, telefonach, itp. Owszem syn się dopomina o swój komputer, ale jak na razie to nie on dyktuje warunki tylko my :) Ma za to obowiązki, też sprząta - odkurza meble, dywany, itp. ale nie poczuwam się do tego, aby przez sprzątanie okazywać mu jakieś "dowody wdzięczności" w postaci takich sprzętów. To zwykłe jego obowiązki, a nie coś extra. Teraz dzieci to lenie, od których rodzice nic nie wymagają. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma komputer i zbity tablet. Korzysta w weekendy. W tygodniu tylko szkola Ma 8 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cpra ma 12 lat od kilku lat w pokoju TV , czesto gra a ona siedzi i rysuj****awi sie ze zwierzakami, bez wiekszego zainteresowania co leci. Maz nie zdzierzyl by kreskowek , dlugich animacji , wiec by ogladnac jakiegos Shreka musi miec swoj. Komputera nie ma i nie przewiduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ma tv, laptopa, Xboksa, tel i tablet. Piszę niestety bo wszystko to dostał w prezentach (tylko na tel sam uzbieral) myślę że samo tv by mu wystarczylo. Na szczęście tylko w tel siedzi po lekcjach a przed spaniem a tak to tv i xboks sporadycznie może raz w tygodniu, z laptopa jeszcze rzadziej... Ma 12 lat, własny pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko biedoki nie mają TV wczoraj xx jak chcecie zeby wasze dziecko wyroslo na cos podobnego do tego buca-autora postu to dzieciakowi mu do pokoju cala elektronike jaka sobie zazyczy, sukces gwarantowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 8 lat i nie ma w swoim pokoju tv ani laptopa . JAk dla mnie dzieci powinny spędzać duzo czasu na dworze a nie przed tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Corka 9,5 roku, nie ma w pokoju ani TV ani komputera. TV oglada w salonie, ze wspolnego laptopa moze korzystac godzine dziennie (w weekendy wiecej). Ma tez konsole Nintendo 3D i Nintendo Switch, korzysta z nich ale zawsze pyta czy moze i jest to wliczone w ta godzine dziennie. Od jakiegos czasu prosi o wlasny komputer (niekoniecznie zeby uzywac go wiecej ale chce miec "wlasny"), ale mysle ze dostanie za 2 lata, jak pojdzie do gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×