Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Skóra problematyczna...

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny! Chciałabym prosić was o radę. Otóż jestem w wieku gdzie problemy skórne są na porządku dziennym. Ja jednak bardzo marzę o nieskazitelnej cerze. Na żuchwie moja twarz jest niemal, że bez skazy. Mój nos jest dość zaczerwieniony i występują na nim zaskórniki. Na czole mam pare pryszczy wokół których są zaczerwnienia. Policzki też mam nieco zaczerwienione. Na brodzie mam jakieś połaczenie kaszki z zaskornikami -_- tragiczne. Wokół ust czasem mam zaczerwnienia. Zauwazylam, ze gdy robilam sto roznego rodzaju maseczek to stan skory sie pogorszyl. Teraz myję twarz tylko mydłem (naturalnym) co poprawia jej stan, ale wysusza a kremu nie chce uzywac (uzywam juz jedynie pod oczy i na żuchwę). Moze uzyc miodu aby nawilzyc twarz? Do tego mimo ze twarz sie poprawia bo znikaja powoli tzw. grudki (kaszka) na czole) to nadal pozostają widoczne niedoskonalosci (pojedyncze krostki, zaczerwienia policzkow, wągry na brodzie) Czy znacie jakiś sprawdzony sposob? Chcialabym miec twarz taką bym nei musiala uzywac podkladu, równą powierzchnię oraz jednolity kolor pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A niby czemu masz nie używać kremu? Poczytaj od deski do deski blog Mademoiselle Eve, tam są tony info o pielęgnacji skóry problematycznej, problemach typu właśnie różne dermatozy, metodach oczyszczania, nawilżaniu (bo tego nie można pomijać - brak równowagi hydrolipidowej będzie powodował nadprodukcję sebum i problemy typu trądzik zaskórnikowy) etc. Miód niczego nie nawilży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytalam ze jakas dziewczyna przestała używać kremu i jej cera się polepszyla. Sama chciałam spróbować ale już po jednym dniu czuję że cera jest napięta i sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj A ja czytałam, że niektórzy się odżywiają promieniami słonca... :P Jak stosujesz źle dobrany, zapychający krem to owszem, po odstawieniu może być chwilowa poprawa. Tyle, że odbierając zapychanie odbierasz też jednocześnie nawilżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nachosy
Jest na to bardzo prosty sposób. W CZS Damian usuwają przebarwienia skóry oraz inne problemy skórne, sama korzystałam z ich usług bo miałam mnóstwo nieładnych przebarwień po których nie ma już śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypad z tym spamem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam od małego problem cieniami pod oczami, tak jakbym miała owsiki. Im byłam starsza tym więcej używałam pudru i fluidu... Kiedyś poszłam do apteki i farmaceutka poleciła mi na moje cienie krem Remescar, byłam sceptycznie nastawiona. Przyszłam do domu, nałożyłam go pod oczy i szok..cienie zeszły już po kilku minutach od aplikacji, teraz jest to mój numer jeden wśród kremów, mam go zawsze przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPERIDALAJ śsciero z tym spamem!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na taką problematyczną trzeba na prawdę bardzo uważać, nie jest łatwo. Ja sama mam skórę atopową i oczywiście łatwo nie jest, muszę używać specjalnych kosmetyków, które nie podrażniają mi skóry a więc tych z atopis.pl one łagodzą wszelkie zaczerwienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwazniejsze to miec dobrze dobrane kosmetyki do swojej skory, a nie jest larwo bo konsultantki w drogerii najczesciej doradzaja to z czego maja najlepsza premie. Powiem Wam co ja zrobilam, poszlam na konsultacje do gabinetu kosmetycznego, gdzie kosmetolog obejrzala moja skore i dopiero wtedy poradzila jakie kosmetyki mam uzywac. Dostalam probki kilka kremow, ktore przetestowalam w domu. Dwa z nich przypadly mi do gustu, wiec za kilka dni wrocilam do gabinetu i je kupilam. Pochwale sie, ze mam francuski krem Thalgo pod oczy i koreanski krem odmladzajacy Cell Fusion. Zaczelam tez uzywac peeling enzymatyczny w proszku, ktory bardzo polecam. Jestem tez zapisana na zabieg, ktory oczysci i odmlodzi moja twarz. Co do konsultacji to byla bezplatna, polecam bardzo gabinet www.beautypremium.pl w Poznaniu. Wg mnie to najlepsze rozwiazanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erinka044
Ja tez jakiś czas temu miałam bardzo problematyczną skórę. Wypryski, zaczerwienienia, ziemista cera to był standard. Ale w końcu zaczęłam o nią dbać nieco lepiej niż tylko codzienne stosowanie toniku i ewentualnie raz na jakiś czas kremu nawilżającego. Zaczęłam od nieco lepszych płynów do oczyszczania twarzy, potem padło na krem skinoren https://www.apteka-melissa.pl/produkt/skinoren-krem-30-g,736.html - ja nigdy wcześniej go nie spotkałam, ale to chyba jest produkt tylko dostępny w aptekach albo jakiś lepszych sklepach kosmetycznych. Stosuję go już miesiąc i muszę przyznać, że widzę efekty. Skóra nie jest już taka zaczerwieniona, tak łatwo nie ulega podrażnieniom no i skończyły się tak duże problemy z trądzikiem. Od czasu do czasu jeszcze pojawiają się jakieś wypryski, ale to chyba ze względu na to, że musi się ona jakoś oczyszczać, a to chyba właśnie najlepszy sposób :)) Ale jeśli te próby kosmetyczne nie przyniosłyby rezultatu, to oczywiście udałabym się do lekarza, bo to w końcu najbardziej słuszna droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka684
nie rozumiem czemu przestalas uzywac kremu?? moze odstaw maseczki, bo za duzo kosmetykow tez nie jest zbyt dobre dla cery. na twoim miejscu postawilabym na porzadne oczyszczanie- np.plyn micelarny facemed + z eveliny, taki oczyszczajacy. u mnie dobrze zmywa makijaz i ogolnie zanieczzyszcenia po calym dniu. a krem zdecydowanie powinnas nakladac- jakis lekki, np. sylveco ma fajne. albo poszukaj czegos do cery naczynkowej- piszesz o zaczerwieniach na nosie, policzkach, moze masz wrazliwa skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, kiedyś widziałam na jakiejś stronie, że na wągry dziewczyny stosują specjalne okłady. A jeśli chodzi ogólnie o skórę to warto przede wszystkim zadbać o dietę i stosować kosmetyki o naturalnym składzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko jak u mnie zaczęły się pojawiać worki pod oczami to też słyszałam że mam zmienić dietę, lepiej się odżywiać itp itd. tylko akurat u mnie to one się rodzinnie pojawiają. Na szczęście teraz są bardzo dobre kremy, które pomagają likwidować takie niedoskonałości, a mianowicie Remescar https://remescar.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak skóra problematyczna to warto o nią szczególnie zadbać. Ja mam atopowe zapalenie skóry i staram się bardzo dbać o wszystko. Używam fajnych kosmetyków z atopis.pl one spełniają potrzeby mojej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małagonia_
Myślę, że w przypadku takiej problematycznej cery domowa pielęgnacja może nie wystarczyć. Myślałaś o jakimś zabiegu w salonie? To chyba najlepszy sposób na oczyszczenie skóry. Teraz wybór jest ogromny. Są peelingi chemiczne, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja... Wszystkie wykonują w tym salonie http://www.galeriapieknakazimierz.pl/. Na miejscu na pewno doradzą, który zabieg będzie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie spamować i reklamować gabinety!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to jest kwestia także zanieczyszczeń, jeśli oddychamy brudnym powietrzem to mamy taki efekt jaki mamy. Najlepiej kupić sobie taką maskę: https://ozonemask.pl/ i będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem Ci tak - jesteś tym co jesz, to po pierwsze, ja jak zaczęłam się odchudzać i oczyszczać się od środka pozbyłam się trądziku różowetego, to dużo gorsze bydle niż trądzik natolatki, który zniknie prędzej lub później. Nie drap tego, nie zrywaj, nie rób sobie plam na buźce :) Od środka i na dietę to iqacai mi bardzo pomogło, to cudowny wyciąg z jagód acai, które mają milion dobrych właściwości od tych które powodują lepsze oddychanie skóry, przez detoks dla organizmu aż po przyśpieszone spalanie tłuszczyku, ale przede wszystkim wyeliminowałam ze swojej diety słodycze i słonycze, po dwóch miesiącach była już znacząca poprawa stanu skóry, po drugie ćwiczę 2-3 razy w tygodniu wypacam toksyny, piję dużo wody i naprawdę znika! No i najważniejsze nie przenoś bakterii na twarz, staraj się jej nie dotykać brudnymi rękami, są na nich bakterie! Unikaj kontaktu dłonie - policzki jak tylko możesz.. dokładnie zmywaj makijaż przed snem, używaj delikatnych nie perfumowanych kremów i powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno to co jesz ma duży wpływ na wygląd i w ogóle kondycję skóry. Ja na przykład muszę szczególnie dbać o skórę, mam ją atopową, ale mam fajne kosmetyki z atopis.pl, one dobzre dbają o skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam bardzo suchą skórę. Wystarczy, że pod prysznicem kropla mi spadnie na czoło, czy obok nosa i od razu mam czerwony placek. Używam wielu kremów naturalnych, ale największą wydajnością charakteryzuje się ten http://www.drduda.pl/pl/shop/kosmetyki-pl/buski-krem-siarczkowy/ . Standardowo ma 3 podobne kremy, żeby je wymiennie stosować i po prostu nie uzależnić organizmu od pewnych składników. Nie chcę osłabić działania. Po jednym dniu zawsze mi zaczerwienienie schodzi. Przydatna sprawa. Na weekend całą twarz idzie zregenerować tym kremem, a opakowanie niezwykle wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie Ty jedna masz problematyczną cerę :/ uwierz, że ja też należę niestety do tych osób które w młodości przechodziły przez trądzik i teraz niektóre ślady jeszcze się mnie trzymają. Ale teraz z tygodnia na tydzień coraz mniej ich widzę. A wiesz czemu? Bo sobie zakupiłam bardzo dobry dermokosmetyk od cetaphil - https://www.cetaphil.pl/117/cetaphil-ps-lipoaktywny/ . On naprawdę działa cuda, jeszcze kilak tygodni i żadne podkłady nie będą mi potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też miałam problemy z suchą i podrażnioną skórą. Ostatecznie zdecydowałam się na skorzystanie z oliwy ozonella i mogę powiedzieć że była to dobra decyzja. Oliwa ta ma bardzo dobry wpływ na skórę. Zajrzyjcie na stronę ozonella.pl, jeżeli jesteście zainteresowani tym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×