Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problem z kotem

Polecane posty

Gość gość

nie bardzo wiedziałam gdzie umieścić ten wątek, więc jeśli jest on w złym miejscu to z góry przepraszam. A więc mam problem ze sowim kotem. Wzięłam go ponad rok temu z fundacji, początki ciężkie, ale po czasie się zaaklimatyzował. Natomiast od jakiś 2 miesięcy problem w jego zachowaniu polega na tym, że w sposób "nienormalny" (dla mnie) korzysta z kuwety. Kiedyś robił to, gdy faktycznie miał potrzebę jak każdy kot. Natomiast teraz jest w stanie iść do kuwety kilkadziesiąt razy dziennie, kopiąc zaciekle i rozsypując przy okazji też dużo piasku. Moja mama załamana jest już stanem parkietu (mamy piasek silikonowy) i generalnie nie wie już co z nim robić. Kot jest wykastrowany- tzn. ma podwiązane nasieniowody. Myślałam może o zakupie kuwety w formie "domku" takiej co w wyglądzie przypomina trochę transporter. Czy któraś z Was drogie Panie wie czym takie zachowanie może być spowodowane? Może same zetknęłyście się z podobnym problemem u swoich pupili? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem dobrze byłoby pomyśleć o zmianie karmy. Czasami taka na pozór mała zmiana może mieć ogromny wpływ. Na przykład ta karma https://www.maxandmrau.pl/product-pol-383-Royal-Canin-Feline-indoor-Long-Hair-2-kg.html dzięki wysokiej zawartości wysokostrawnego białka powoduje, ze ilość oraz intensywość zapachu odchodów - jest zredukowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam kota a moj mial nerwice alr objawialo sie to skubaniem futra. Mam taka kuwete tzn ten domek i jestem bardzo zadowolona bo moj tez strasznie kopie wiec polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może być objaw zapalenia pęcherza. Kot czuje parcie, ale nie może się wysikać. Zabierz do weterynarza, zrób koniecznie badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×