Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów

Polecane posty

Gość gość

Ogląda ktoś ? Ja jestem rozczarowana. Gra aktorska na poziomie Trudnych Spraw i współczesny język jakim posługują się bohaterowie, nie pasujący do epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszmarny Wolę M jak miłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogladam nie sugeruje sie opiniami. zainteresowaly mnie czasy Kazimierza nawet szperam w Wikipedii by dowiedziec sie wiecej. To nasze korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z tego serialu za wiele się nie dowiesz. Poczytaj lepiej Polskę Piastów Jasienicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam Polskę Piastów serial tez oglądnę, chyba mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie żałuj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie interesuje mnie nie czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwielbiam historyczne kostiumowe seriale ale tego gniota nie da się oglądać, widać ze producent żałował kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książki o podróżach, co teraz się dzieje są ciekawsze od tych pierdół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oglądam i mi się podoba, podoba mi sie jako serial historyczny ale tez i fabuła filmu,film sie rozkreca, jest tu i historia ale i watki-zdrady, wredna tesciowa , dzieci z nieprawego łoza, , ogólnie mi sie serial podoba ogladam i bede ogladac, ogladam wraz z dziecmi, córka jest psajonatka histori i jakos narazie nieczytała ie dopatrzyła sie w serialu żadnych wpadek jak gdzieniegdzie piszą, -moze ktos polubił ten serial i bedzie z kim pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oglądam od pierwszego odcinka i po prostu zakochałam się w tym serialu, też oglądam z synami i im sie też podoba, ---aktor który gra kazimierza jest super przystojny i naprawde pasuje do tej roli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogladam bo ogromnie lubie filmy historyczne ale ten mnie zawiodl.Moze sie jeszcze rozkreci ale nie za bardzo to widze.Oni wszyscy jakos tak graja bez przekonania jakby nie potrafili wcielic sie w role...Poza tym kobiety zamezne bez czepkow?Z rozpuszczonymi wlosami? To bylo niedopuszczalne.Klimat dworu tez nie z adobrze oddany,wszystko jakies powierzchowne,byle zbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nosz kurde nie czepiajcie się , dajmy na to ze nie jest to film o naszej histori tylko zwykły film to byscie się tak nie czepiały tylko pewnie wam by się podobal, ja też uważam że film jest fajny, są watki jest fabuła a wy się czepiacie drobiazgow, mnie jakoś nie raża dwórki bez czepków, fakty historyczne sa zgodne z prawda, wiec o co wam chodzi, -jak komus się nie podoba to niech nie oglada , proste, mnie sie podoba i ogladam --------, najsmieśniejsze jest jak niektórzy w negatywach piszą np. na pudelku -miałem obejrzeć ale film jest kiepski głupi to nawet nie bedę zaczynać ogladać--no masakra i po co tak krytykować jak się nawet nie obejrzao odcinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba mi się, męczy mnie , przełączałam na inne filmy lubię francuskie, włoskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ci co krytykują z całą pewnością oglądają, bo skąd niby wiedzieliby, co się dzieje w serialu i wyłapał wpadki scenarzystów? To tak samo, jak z disco polo - ,,nie, ja nie słucham takiej muzyki'', a jak leci Jesteś szalona, Ona tańczy dla mnie, czy Przez Twe oczy zielone, to każdy dziwnym trafem zna melodię i tekst :D Albo z Klanem, czy Modą na sukces - niby wstyd się przyznać, że się ogląda te seriale, wyśmiewa się je, ale wszyscy znają głównych bohaterów i fabułę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogaladam i wlasnie dlatego widze niedociagniecia. Kostiumy sa straszne,wnetrza jak z kartonu a kobiety razaco niedopasowane. I nie-to nie jest male niedociagniecie,ze chodza bez czepkow i rozpuszczonymi wlosami a szczegolnie Anna.Caly dwor krola skalda sie z 5 osob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ogladam i bardzo bardzo mi sie podoba, i zamierzam ogladać , nie moge doczekać sie do poniedziałku, ogladaja nawet moi synowie , dziękuję panie Kurski za ten serial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okropne... Aktorzy sa dretwi nie czuja epoki.... Dialogi nudne....Brak akcji tempa napiecia skala emocji ta sama u aktorow, scenarzysta tez sie nie popisal. Czesc aktorów ma wade wymowy. Serial mierny w skali 0-10 ma zaledwie 3. Listy z Rosji to majstersztyk w stosunku do tego ci tu grają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy nie umieją robić scenariuszy i filmów i zwykle źle dobierają obsadę. Aktorzy zwykle bez charyzmy nie radzą sobie z rolą. Ten serial też to potwierdzil jak wiele polskich produkcji kinowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aktor grający Pełkę powiedział, że ten serial to klapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aktorka grająca Aldonę źle dobrana nie umie grać brak jej wymowy brak jej gestów krolowej tej dostojnosci nie skupia na sobie uwagi ani charyzmą gry ani urodą. Drażni wręcz na ekranie. Podobnie jak matka Jadwiga w teatrze tv listy z Rosji perfecto pasowała a tutaj zbyt mdło jej to wychodzi za monotonna jej postać za posagowa ale ma swietna dykcję. Oni wszyscy jakby nie czuli tej epoki. Lepiej brać aktorów z castingow. A ta piosenka do serialu? No comment wycie. A gdzie słowa a gdzie slowianska dusza w tym? Scenariusz tnie sceny tak ni z gruchy ni z pietruchy. Jakies napisy od 1 odcinka do 2 . Widac jskby mieli leciec przez epoki zamiadt skupic sie na konkretnym rodzie i parze. Są aktorki które jednym ruchem reki tak odgarna kosmyk wlosow na ekranie ze az dech zapiera.... Gdyby na jej miejscu byla Agnieszka Wagner... Charyzma... Tyle w tym dostojnosci w Aldonie tego nie ma Altorka ma warunki do gry w serialu wspolczesnym. Nie skupia na sobie uwagi. Dialogi zbyt nieudane...... Albo zbyt płytkie i nowoczesne albo zbyt sepleniace. Teraz powtorki lecą. Serial niedopracowany lub nie ci ludzie przy nim są. Scenariusz z brakiem spojnosci. Jakos serial czas honoru o tez yrudnym temacie sie udal. No i kiedyś lepiej aktorzy grali i odgrywa wali czasy historyczne: Czarne chmury. Pan Wolodyjowski Przylbice i kaptury i wiele by pisac Oko proroka itp. Szkoda. A tyle utalentowanych scenarzystow i aktorów w jest i zawsze Polacy sa gdzies z boku... Nigdy nie trafiają aby film byl majstersztykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aldonę mogla zagrać aktorka grajaca glowna role Miasto 44 ma wiecej charyzmy w mimice i w gestach a to jest dar. Scena gdy biegnac przez barykady siada za murem i dotyka palcem sukienki przez ktora przeszla przez sukienke. Lepsza dykcja i tembr glosu film to nie tylko obraz ale i barwy kolory i.... Glos. Rycetze i krol tez wiele pozostawiaja do zyczenia. Krola mogl zagrac dr Sambor z na dobre i zle. Oczy dykcja! Glos mimika suoer teraz ten aktor gra kaleke w m jak milosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedynie bislupowi i kucharce Aldony naleza sie brava za prace w dograniu roli. I obsadzie ze dobrze ich dobrali. W hollywood duza wage przyklada sie do tego czy aktor dobrze dobrany do roli. Aldona kompletnie nie dobrana mowi jakby recytowala na apelu szkolnym jak mowi do meza czule slowa. Kazimierz tez jakims kniaziem moglby byc uroda do krola owszem podobny ale charyzmy mniej moze musi pracowac bardziej - wczuwac sie tak naturalnie jak kucharce aldony to wychodzi. Sceny rozmow Aldony i Kazia sa mialkie a w serialu Tudorzy czy Biala krolowa pelne pasji werwy. Nawet jak oboje stali jak posagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Aktorka grająca Aldonę źle dobrana" (...) "Gdyby na jej miejscu była Agnieszka Wagner... " X Przecież Agnieszka Wagner ma już 47 lat, jest za stara do tej roli. Przecież Aldona Anna Giedyminówna nawet 30-tki nie dożyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Króla mógł zagrać dr Sambor z na dobre i złe" X Tylko że kategoria wieku nie ta - Władysław Łokietek w chwili śmierci miał już 72-73 lata, a Kazimierz Wielki (wtedy, w chwili śmierci ojca i objęcia tronu) - dopiero 23. Aktor kończy dopiero 46 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewszyscy są Polakami, następne pokolenia urodziły się w innych krajach, to nie są polskie korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Język jest współczesny, bo średniowiecznego byście głąby nie zrozumiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obejrzałam dwa odcinki i wydaje mi się strasznie drętwy. Nie wiem o co chodzi, ale chyba o dialogi i grę aktorską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bryła jest okropna,niewyraźnie mówi, brzydka, ruda, co za paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×