Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów

Polecane posty

Gość gość

Kazimierz podobno nienawidził Anny tak, że życzył jej śmierci (w serialu jest jednak wielka miłość).

Adelajda była brzydka i szpetna (w serialu jest ładną kobietą).

W tamtych czasach nie było w Polsce papryki, a jednak w jednym odcinku została ona użyta w kuchni.

Powiedzenie "rogacz" powstało później niż miało miejsce panowanie Kazimierza, więc też nie powinno być znane.

 

To tyle, jeśli chodzi o wpadki, jakie naliczyłam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 9.12.2018 o 13:25, Gość gość napisał:

Urodzony między 1309-1312 - zmarł 28 lipca 1368, czyli pod koniec 6-tej dekady życia.

mi jak w mode strzelil ze mial tak z 56 lat jak zmarl  a to nie jest koniec 60tki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

szósta dekada życia zaczyna się po 50-tce, czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 godzin temu, Gość gość napisał:

szósta dekada życia zaczyna się po 50-tce, czytaj ze zrozumieniem.

wyjmij kij z dupy , kto uzywa okreslen dekada , normalnie sie mowi ze zmarl po piedziesiatke , przed szesdziesiatka zyl okolo 30 lat , a nie dekady pancia wymysla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak ktoś ma braki językowe, to bardziej oczytanych obraża.

Do lekcji, dzieciaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Adelajdzie też podobno życzył śmierci nie tylko Aldonie. Wszyscy płakali za Aldoną ale tylko w serialu. W prawdziwym życiu miała ciężko na Wawelu - tak czytałam. W serialu niby kochał choć zdradzał. Z Adelajdą od początku postawili scenarzyści na znacznie chłodniejsze relacje od samego początku i to widać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dlaczego  Mela  jest  obłąkana?  Czy  brała  coś?

 

Napadnie  na  Gabiję  uciekając  z  lochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co Katarzyna i Spytek wyprawiają? 

Powinni się cieszyć a nie rozdzielać Jagnę i Karla. Obydwoje pasują do siebie, byliby szczęśliwi ze sobą. Karl jest  mądry, wykształcony i jest dobrym człowiekiem, a Jagna też mądra dziewczyna, lubi poznawać świat, czytać, pisać i rozwijać się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Akurat to, że Jagna lubi poznawać świat, pisać, czytać jest dla Katarzyny wielkim minusem. Sama powiedziała, że gdyby Jagna nie obnosiła się tak z łaciną i czytaniem to byłoby lepiej. Tam nie liczyło się uczucie. Tylko liczyły się herby, odpowiednie posiadłości, posagi, wiana i tym podobne. Szkoda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Adelajda  bardzo  się  męczy,  jest  zła  na  Boga,  że  nie  dał  dziecka,  biedaczka  zwariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czy im się imiona nie pomyliły? Jutta to jest ta jaśniejsza blondynka, a dziś została tak nazwana ta druga dwórka, co gra na tej mandolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kunegundę  ktoś  będzie  chciał  otruć,   truciznę  wypije  dwórka,  na  zamku  cały  czas  trzeba być  ostrożnym,  bo  ludzie  są  różni,  jeśli  chodzi  o  władzę  nie  ma  zmiłuj

 

Na  co  Mela  jest  chora?   Co  ją  tak  opętało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dwórka  przeżyje,  powie  kto  podał  jej  kielich,  wszyscy  żyją  w  strachu  przed  trucicielką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka korony królów

Co do egzekucji Meli, to nie było czasem tak że kat nie zabijał ani nie torturował członków rodziny. Wzywano w tym wypadku innego kata. Nie było czegoś takiego w tym odcinku o kacie w taka historia co jest w piątki? Nie jestem pewna może mi się tylko tak wydaje. Swoją drogą Jędrek szybo się pocieszył 🙂 Mela w lochu a ten figluje z inną 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kurcze, jednak kat musiał powiesić własną żonę, szkoda że tak to wymyślili. Adela modli się do kominka 🙂 chyba ją za bardzo ponosi już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Elżbieta  jest  w  ciąży,  Adelajda  jest  zazdrosna,    ludzie  będą  się  bać  wojny,    Kazimierz  ma  romans  z  jakąś   kobietą,   nie  podoba  się  to  Spytkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Elżbieta  jest  w  ciąży,  Adelajda  jest  zazdrosna,    ludzie  będą  się  bać  wojny,    Kazimierz  ma  romans  z  jakąś   kobietą,   nie  podoba  się  to  Spytkowi

Może to wątek z żydówką Esterką się zacznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do gościa 13 grudnia. Adelajda była piękna kobieta o niezwykłej urodzie- wiec nie pisz bzdur, ze była brzydka w rzeczywistości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Do gościa 13 grudnia. Adelajda była piękna kobieta o niezwykłej urodzie- wiec nie pisz bzdur, ze była brzydka w rzeczywistości .

Ładna? Niemka ładna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netfliksiarz

Polecam, do zgarnięcia darmowe konta NETFLIX :)
Więcej szczegółów na stronie www.netflix.wygrywamy.com.pl
Wystarczy tylko Twój adres email! Żadnych prywatnych danych!
Żadnych numerów telefonu! Wszystko to za darmo!
To nie ściema, nic nie tracisz, a możesz zyskać konto NETFLIX!
Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanan

bardzo lubie postac Agnieszki, żone  BOlka , widać ze bardzo kochą męża i jest bardzo mądrą i dobrą kobietą, Bolko tez jest mądry i dobry,

szkoda mi Idziego, ciekawe dlaczego zdradził, ale widać że tego nie chciał że go zmuszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cuda

Ludwik  będzie  rozpieszczał  Kunegundę  prezentami,     dostanie  małpkę,  jedwab

Gabija  będzie  z  wójtem,  razem  wyruszą  w świat,  ona  jest  pełna,że  będzie  szczęśliwa

Adelajda  przyłapie  Kazimierza  na  zdradzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czy  służąca  jest  w  ciąży  z  Guncelem?

Jolenta  też  wyjdzie  za mąż  jak  Helena

Dawno  nie  widziałam  Cudki  są  nowi  ludzie,  Ludwik  pokłóci  się  z  Kazimierzem,  krzyczy,  że  nie  będzie  żadnych  potomków

 

Adelajda chce  wiedzieć  kim  jest  kobieta  ,  z  którą  mąż  miał  romans,  ma  koszmarne  sny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanan

BIEDNY Guncel a Helena  JEST CHORA I SZALONA, TO ŻE SIE W MIARĘ NORMALNIE ZACHOWUJE NIE OZNACZA ZE JEST ZUPEŁNIE zdrowa na umysle, mogła sie spodziewac nocy poślubnej i jej konsekwencii, co ona sobie myslała?????, ciekawe czy Guncel wie ze ona jest obłąkana I BYŁA ZHAŃBIONA, JAK ONA SOBIE WYOBRAŻA TERAZ TO MAŁZEŃSTWO, a jej ojciec powinien byc szczęśliwy ze ktokolwiek ją chciał a on  ma takie mniemanie wysokie o swojej córce,

---nie wie czy tylko mi ale bardzo mi sie podoba Guncel, bardzo przystojny facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggg

Kazimierz to prze..., z następną babą w łożu... co za buhaj. W pałacu modlą się o niego a on harcuje ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ludwik  zostawi  Kunegundę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 9.01.2019 o 14:04, Gość nanan napisał:

 ciekawe czy Guncel wie ze ona jest obłąkana I BYŁA ZHAŃBIONA

Oczywiście że wie; podczas ostatniej ich rozmowy powiedział: "Przeszłość to Twój zły sen, Heleno. Czas się obudzić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej

Biskup  Grot    umrze,   pojawi  się  nowy,  Kazimierz  jest  zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzina

Elżbieta  urodzi  synka,  Kazimierz    został  dziadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basta

o co chodzi z tym Guncelem i dzieckiem, czy on jest w jakiejś sekcie, nie wiem czy ja coś przegapiłam, o co chodzi?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×