Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Korona królów

Polecane posty

Gość gość
Jak ojcem swojej siostry??? Coś mnie ominęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z cesarką to chyba przesadzili, gdzie w tamtych czasach taki postęp medycyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KAZIMIERZ miał podobno 2 synów z kochankami i jeden nazywał się Niemierza, jest o tym artykuł na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eliasz to ma już obsesję wszędzie widzi szatana, dlaczego nie pomyśli że może to bóg pomaga Karlowi ratować ludzi. Chyba Eliasz grzeszy zazdrością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cesarki na martwych kobietach robili juz w starożytności wiec jaki postęp ? Jakby ta babka przezywa to wtedy byłoby przegięcie ale tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adelajda mogłaby to dziecko adoptować:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby Karl podał żywej rodzącej laudanum na uśmierzenie bólu to wtedy byłby to grzech ("w bólu rodzić będziesz"), ale cesarka na martwej położnicy? Toż duszę chrześcijańską (tj. dziecka) trzeba ratować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że Jagna nie weźmie sobie do serca słów Eliasza. Fajnie by było, gdyby wzięła ślub z Karlem. X Kiedyś czytałam, że po ślubie z Adelajdą romans Cudki i Kazimierza dopiero się rozkręcił ciekawe czy zostanie to pokazane. I owszem, Cudka miała synów. I podobno były wątpliwości, czy nie są to dzieci króla. Szkoda Adelajdy. Dobra, troskliwa i poczciwa dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eliasz z odcinka na odcinek coraz bardziej mnie wnerwia, niby uczony a jednak niedouczony i taki ludzi leczy i jeszcze wtrąca nos w nie swoje sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eliasz jest duchownym a ten drugi (Karl, tak ? ) jest medykiem Wiadomo ze kosciol utrzymywal ludzi w glupocie , niewiedzy, zacofaniu i zastraszeniu , szatan , wszedzie szatan To kk skutecznie hamowal postep w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kler od zawsze byl zakala ludzkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda że tak wyjdzie z Gabiją powinna w końcu być szczęśliwa, a "zakochali" ją w żonatym wójcie i ciekawe co będzie z dzieckiem z cesarki? skoro ojciec je zostawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to dziwi jak on się zdołał z tym dzieckiem na zamek wkraść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyżby Eliasz chciał zabić dziecko a może podda je próbie jak kiedyś Egle ?Po jego zacofaniu można się tego spodziewać, Biedny Karl musi znosić tych niedouków wszystkich plotki o zielonej piersi itp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ogladałam poczatku, ktos wyjaśni czemu Gabija sie tak wkurzyła, czyżby wójt miał żonę, chyba tak z tego co czytam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tamtych czasach kościół głosił i nakazywał uznawać tylko swoją doktrynę ciemnogród panował 150 lat później kościół nie uznawał nauk teorii Kopernika to się dziwicie, dzisiaj jest podobnie kościół to średniowiecze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, że Karl z Jagną nie trafią na stos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbym była świadkiem tego co Jagna (tj. śmierci kobiety przy porodzie) to bym poprosiła ojca, żeby mi pozwolił pójść do klasztoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polubiłam Karla, fajnie mogliby rozwinąć jego wątek, np. jego i Jagny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagny do klasztoru szkoda nie każdy ma powołanie dziecko też na siłę wezmą do klasztoru ale przynajmniej nie będzie znało innego życia w przeciwieństwie do Jagny. Dobrze że choć darowali dziecku życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wnerwiają mnie te wszędobylskie służące. Łażą po tych korytarzach, głupkowato się śmieją, obgadują za plecami, nawet gdy obiekt kpin stoi niedaleko, a niekiedy są bezczelne prosto w twarz. Serio służące na dworach tak się zachowywały? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze o wyjaśnienie o co chodzi z wójtem i Gabija, oglądałm jak byli razem chyba nad rzeka co rozłożyli się na mrówkach i przegapiłam 1 odcinek, o co im poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okazało się, że wójt ma żonę, o której nie powiedział Gabiji, a ona dowiedziała się o tym od jakiejś kobiety na targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona wójta jest chora psychicznie (mózg jej chyba obumiera, bo go w ogóle nie poznaje i krzyczy na jego widok; dlatego przestał ją odwiedzać, przekazuje tylko jej rodzicom pieniądze na jej utrzymanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te biedne zaby ugotowane zywcem...aaaaaa fuuuuuu! Okropnosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żona wójta umrze, on się ucieszy z tej wiadomości, Gabija będzie oburzona, zniknie gdzieś, ludzie ją szukają, znajdą otumanioną, kto ją skrzywdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za późno wyemitowali ten odcinek nie wydawałabym pieniędzy na okulistę i okulary sproszkowałabym sobie żabę. Ja to mam pecha w życiu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gabija goła w chacie, co to za zielone paskudztwo miała na ciele:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×