Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

ADARING PIERŚCIEŃ ANTYKONCEPCYJNY

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoś stosował? kiedyś stosowałam nuvaring, dziś lekarz przepisał mi adaring zamiennik 20 zł tańszy. Podobno skład mają identyczny jednak opinii na temat tego leku w internecie nie moge znalazc. Czy któraś z Was stosowała/stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dopiero dziś zaczęłam i tez ciężko mi coś w necie znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dalej jestem na nuvaringu i póki co lekarz nie proponował mi zmiany, nawet nigdy nie słyszałam o adaring...ale sceptycznie podchodzę, nie mogę sobie teraz pozwolić na ciążę, a więc i na takie eksperymenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest nowy zamiennik, podejrzewam że dlatego nie ma jeszcze opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś w aptece dostałam właśnie adaring jako zamiennik. Za trzy krążki zapłaciłam 109 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rititi
również dostałam krążki,dopiero wykupie. Alternatywa dla tabletek po ktorych mialam okropne skutki uboczne jak wysokie skoki cisnienia. Szukam opinii w necie na ich temat ale nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto brać zamiennikow gorszych tylko dla tego ze wyjdzie taniej z 20zl zwlaszcza na antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowalam novarin i teraz od miesiaca uzywam adarin mi sie nie sprawdzi poniewaz delikatnie ni sie codziennie wysowa i zamierzam wrocic do nova ringa triche drozszy ale byl lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguss9200
Nie stosowałam wcześniej innej antykoncepcji niż adaring. Aplikacja nie należy do najprostszych, zwłaszcza dla kobiet które np. nie używają tamponów. Trzeba dość głęboko go umieścić. Wypaść nie wypada, ale podczas mocniejszego stosunku jest wyczuwalny, uwiera i się przemieszcza (partner nie czuł) natomiast dla mnie było to na początku dość nieprzyjemne póki organizm się nie przyzwyczaił. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie są systematyczne i nie chcą łykać pigułek. Dla mnie 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pestka08
Mam adaring 2 dobę Dziś czuję się fatalnie :/ helikopter w głowie, osłabienie, uczucie że będę wymiotować i to coś w środku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rownież niedawno zaczęłam używać, szukałam opinii w internecie, ale też nie znalazłam nic. Lekarz mi powiedział, że to dokładnie to samo co nuvaring, ale jest wygodniejsze, bo mozna przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, nie wysuwa się, więc na razie jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje adaring od 2 tygodni, jestem tydzień przed miesiączką i wczoraj wstąpiły u mnie bóle podbrzusza i krwawienie, wcześniej przez 3 lata stosowałam nuvaring i nie miałam takich problemów, nie wiem czy ten zamiennik jest warty tego, przy następnej wizycie u ginekologa wracam do nuvaring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8976
Witam Około 2 miesiące temu zmieniłam Nuva Ring na Ada Ring na polecenie ginekologa. Zauważyłam zmniejszenie libido, plamienie miedzy miesiączkami, nieprzyjemne miesiączki i jakiejś ogólnie gorsze samopoczucie co przy wcześniejszej antykoncepcji nigdy mi się nie zdarzyło. Zastanawiałam się czy to kwestia zmiany leku czy po prostu działanie. Zamierzam wrócić do Nuva Ring. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś poszłam do apteki z receptą na nuvaring i pani mi powiedziała,że nie ma w hurtowniach , został wycofany. Kupiłam Adaring i jakoś mam obawy,porównywalna skład z nuvaringiem te same hormony,ale w trochę innych ilościach.Po nuvaringu nie tyłam i dobrze się czułam,a teraz się boję,że to nie będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie właśnie lekarka chciała przepisać adaring, ale nie miała w spisie, więc dostałam receptę ba nuvaring. Czytałam, że adaring jest mniej elastyczny niż nuva, czy ktoś to może potwierdzić. Moja Pani Doktor zapewniała, że oprócz ceny, nie ma różnicy pomiędzy tymi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drugi raz użyłam adarin poniewaz rzekomo nuvarin soe kończy w hurtowniach i drugi raz mi wypadl w trakcie okresu pp 2-3dniu ,no załamana kasa poszla w pip i nie wiem czy zakladac po 8 godz pezerwybid wypadniecia czy znów czekac na nastepny okres, obecnie mam juz 3 w ciagu 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam adaring! Ciągle krwawienia między miseczkami i bóle brzucha, wróciłam do nuvaring, a aptece powiedziano mi że bardzo dużo osób z niego rezygnuje bo odczuwa skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam adaring już od kilku miesięcy i jestem bardzo z niego zadowolona. Pierwszy miesiąc miałam plamienia lecz ginekolog mnie o tym uprzedził i zapewnił, ze jest to normalne gdy stosujesz jakakolwiek antykoncepcję. Nie mam żadnych skutków ubocznych jedynie schudłam 4 kilo ale to chyba żadna kobieta tym nie pogardzi :) jeżeli chodzi o stosunek mój partner go niewyczuwa tak samo ja, gdy go zakładam (bardzo łatwo go wyjąc jak i włożyć) zapominam ze go mam w sobie :) jeżeli ktoś miałby pytania z chęcią odpowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy używałaś wcześniej nuvaringu? Czy adaring rzeczywiście jest mniej elastyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniej stosowałam tabletki lecz moim zdaniem adaring jest wystarczająco elastyczny i nie powoduje problemu z włożeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje nuvaring od 2 lat nigdy nie czułam się źle ani nie odczuwałam skutków ubocznych, w pierwszych miesiącach miałam krwawienia pomiędzy miesiączkami ale potem to ustało. Od niedzieli, czyli 3 dzień stosuje adaring które mi przepisał ginekolog, przepisał mi 3 opakowania wykupiłam trzy od razu wiec je już zużyje. Ale czuje się okropnie .. wróciła mi nawet choroba lokomocyjna i jak stoję w tramwaju bądź autobusie to mi nie dobrze :/ dodatkowo mam helikopter i zalewają mnie poty jak jestem w miejscach o mniejszym przepływie powietrza. Oby to ustało bo nie wiem jął wytrzymam te 3 miesiące. Potem napewno zmienię spowrotem na nuvaringi, mam nadzieje ze ich nie wycofają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak zacząć stosować krążek po połogu, czy muszę czekać na pierwszą miesiączke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od tego miesiąca używam adaring. Czyli mam go już ponad 2 tygodnie. Aplikacja moim zdaniem bez problemowa, ring mi się nie wysuwa, nie czuje go i partner podczas stosunku też nie czuł. Ze skutków ubocznych, to przez pierwsze 2 dni miałam lekkie huśtawki nastrojów. I zdażyło mi się ze 3 razy, że bolała mnie głowa, ale nie wiem czy to wina ringu. No i niestety cały czas mam krwawienie, ale czytałam, że wiele dziewczyn przy hormonach ma tak przez pierwszy miesiąc. Poza tym czuję się świetnie i nie zauważyłam żadnej różnicy w takim "codziennym" samopoczuciu, więc jestem zadowolona. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przy nuvaringu/adaringu krwawienie z odstąpienia przebiega tak samo jak przy pigułkach? Jutro mam wyjść pierwszy pierścień, a czuję się jakbym miała dostać okres. Przy tabletkach i plastrach zawsze zaczynałam krwawić czwartego dnia, wiem, że tutaj są mniejsze dawki hormonów, ale przy poprzednich metodach nie odczuwałam tego, aż tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wcześniej używałam nuva ale od dłuższego czasu nigdzie go nie było więc aptekarz dał zamiennik. Ada nawet lepsza. dużo bardziej elastyczna. nie mam żadnych skutków ubocznych. a do dziewczyny której wypadł to wiesz... można wypłukać i włożyć jeszcze raz. to nie prezerwatywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie Adaring jest taki sam jak novaring jeżeli chodzi o "elastycZność". Ginekolog zapewniala ze jest lepszy i mniejszy ale dla mnie roznicy nie ma. Po zmianie bole w podbrzuszu, plamienie i mdłości. Ale to jak przy każdej zmianie antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmieniłam tabletki na adaring ale to kompletna porażka jedyny plus to to że nie trzeba pamiętać żeby codziennie brać tabletki. W 2 dobie od założenia czułam ból swędzenie i pieczenie w środku spowodowane najprawdopodobniej alergia (jestem alergikiem) bo objawy ustały po przyjęciu tabletek antyalergicznych, pojawiły się zwiększone upławy, ciągle bóle głowy, po stosunku oczywiście ból i dyskomfort plamienia. Nie wiem jak to z tą elastycznością ale mój partner mimo że nie został uprzedzony że odstawiłam tabletki na rzecz krążka w trakcie stosunku wyczół krążek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kilku lat stosowałam nuvaring i było ok, ostatnio farmaceuta polecił mi zamiennik adaring- porażka, uczulenie, świąd, a niby ten sam skład. ( nie do końca z tym się zgodzę) nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×