Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Prośba o porade na sen niemowlaka

Polecane posty

Gość gość

Moje dziecko niestety bardzo często budzi się w nocy - zasypia Ok 19:00-19:30 śpi do 22:00-24:00 a potem w zasadzie budzi się już co godzinę do 5:30 rano i już więcej nie zasypia tylko chce wstawać...jestem wykończona bo nie dość ze cała noc nie śpię to jeszcze dziecko funduje mi pełne obroty już od 5 rano:/ nie ma znacZenia czy karmie go przed snem piersią, butlą z mm czy butlą z mm i kleikiem. Jest dokładnie tak samo. Nasz rytuał jest taki ze Ok 18:30 go kapiemy bo on już mega marudzi jest zmęczony i chce byc noszony na rekach, nie ma zabawy, przestaje być zainteresowany czymkolwiek tylko jęczy okropnie i popłakuje. Po kąpieli pakujemy go w śpiworek i maz podaje mi go do karmienia, mały już w takcie ubierania do snu zaczyna płakać jakby był zniecierpliwiony czymś, sapie, jest pobudzony okropnie tak ze ciężko mi go nakarmić jakkolwiek bo się krztusi i popłakuje. Jak w końcu się jakos trochę uspokoi i podje to zaczyna się przymulać do snu i tutaj już z górki bo zasypia dość szybko i odłożony do łóżeczka nawet jak się rzuca i wierci to raczej uśnie sam. Czy ja coś robię zle? Nie jestem w stanie przeciągnąć go dłużej jakos za specjalnie bo jeśli wstaje o 5 to analogicznie szybciej wieczorem chce iść już do lozka :( ostatnio go przeciagnelismy to była jazda wieczorem niezła a wstał raptem 30 min później rano i to oczywiście z nocnymi pobudkami bez zmian. Wiem ze coś kurczę pewnie robimy źle...tylko co? Może jakieś bardziej doświadczone mamy wspomogą radą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim wieku dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo tylko kp. Po ok dwóch godzinach córka budzi się i tak do rana, co kwadrans, godzinę, pół, różnie. W dzień śpi tyle co nic. Dwa razy po ok 40 min. Jestem wrakiem człowieka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko 5 miesięcy za kilka dni skończy:( ja tez karmie piersią ale powoli będę odstawiać po pół roku dlatego czasem daje mleko modyfikowane żeby nie było to odostawienie drastyczne i dla mnie i dla dziecka...ja tez już powoli jestem wrak człowieka. Wiem ze dzieci budzą się po nocach No ale on chce za kaZdym razem jeść oO co godzinę??a w nocy mleko tłustsze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma dziewięć miesięcy. Od urodzenia jej nie spałam "ciągiem" nawet trzech godzin w nocy. W dzień prawie wcale nie śpi. Też jestem zmęczona. Pociesz się, że to w końcu kiedyś :O minie. Moją też miałam odstawić od piersi, ale skubana nie chce się dać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kurczę nie strasz xD ja odstawię go choćby wołami, choć tez ciężki zawodnik i wie czego chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, u mnie zapowiada się, że będzie cycek do roku albo i dłużej :O mm córka wcale nie chce, jedynie kaszke da się jej wepchnąć. Po prostu pech, bo to moje drugie dziecko i starsze (choć od początku na mm) również dało mi popalić, budziło się, wstawało o nieludzkich porach :O i trwało to gdzieś do dwóch lat. Za to teraz starszego dobudzić nie można rano, ale nocny marek jest dalej. ;) Liczę, że z córką bedzie podobnie więc może za rok przespie choć kilka godzin :D Póki co ciągle funkcjonuję w trybie zombie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez sensu kurczę misi być jakiś sposób przecież te dzieci tez są zmęczone na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje mlodsze ma prawie 2,5 roku i dalej nie śpię po nocach, wstaje między 4 a 5 rano, do późnych godzin szaleje, w dzien nie spi i tez jestem wykończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niesamowite to co poszecie. Rozumiem niemowlak ze sie bjudzi po kilka razy w ciagu nocy ale 2,5 letnie dziecko to juz dosc dziwne. Moja corka tez sie czesto budzila jako niemowlak ogolnie byla jeczaca i placzaca. Wszystko sie zmienilo odkad nie ma drzemek w ciagu dnia czyli noce przespane odkad skonczyla 1,5 roku. Nie ma chyba zlotego srodka na to by niemowlak przesypial wieksza czesc nocy bez pobudek niektore tak maja i nic na to nie poradzimy trzeba to przetrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak miałam z córką, nie przespała nocy do trzech lat. Zdrowa, najedzona, z rytuałami przed zasypianiem. Teraz ma cztery lata i też czasem się budzi. Teraz już wiem w czym był problem. Za dużo bodźców w ciągu dnia. Za dużo zabawy, pokazywania świata, mówienia do niej. Fakt, że dzięki temu super się rozwijała, ale w nocy, czy nawet w czasie drzemki w dzień, jej umysł nie potrafił odpocząć i ciągle myślał o tym, co się działo. Widzę analogię do tego co jest teraz- jak przychodzi radosna z przedszkola, to spokojniej śpi i szybciej zasypia, jak miała intensywny dzień, to budzi się dwa, trzy razy. Może to też kwestia wrażliwości, że nie potrafi przyjąć wydarzeń ot tak, tylko musi je przetrawic w czasie snu, stąd te pobudki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie odnoszę wrażenie, ze jego boli brzuch kurczę w nocy. Dziś obudził się z krzykiem dosłownie płakał mocno z 5 minut bite ciągiem po czym się trochę uspokoił jak puścił małego bąka oO natomiast potem pobudka była już co chwile dosłownie minęło 15 minut młody się kręcił i stekal popiskiwał jakby chciał plakac znowu ale ja go przytulalam i się wyciszał na chwile i tak do 5 rano..nie wiem co temu dziecku się dzieje skoro wczensiej na pokarmy zle nie reagował i mleko a tez w dzień jest wszystko Ok i brzuch go nie dobija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ma po prostu skok rozwojowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź jeszcze pod lupę szczepienia bo pewnie szczepisz co 6 tygodni. Zwróć uwagę czy do 4 tygodni po każdym szczepieniu nie jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może po prostu twoje dziecko takie jest. Inne mamy też,wypowiadały się, że nie mają lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam szumisia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to kwestia w czym śpi? Mój maluch też kiedyś potrafił się budzić z płaczem, ja cała zmęczona byłam tym wstawaniem... wpadło mi jakoś pewnego razu artykuł, który mówił coś o nagłych *****ch rączkami i tym, że ułożenie dziecka po urodzeniu podczas snu dramatycznie się zmienia. https://4kidspoint.pl/otulacz-rozmiar-l-szaro-biale-paski-etap-2-swaddleme-82532 tutaj znalazłam otulacz, w który nie do końca wierzyłam, że zadziała, ale jak do tej pory wszystko sie zmieniło i śpimy aż miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×