Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Budowa domu kto mi powie co i jak mam dość

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny jak dajecie radę?? Czytam temat "zostać czy uciekać," jak wam się udało wybudować dom? Chociaż mały domek jakie to koszta? Mój facet pracuje za granicą mieszkamy z moją mamą w nienaszym domu bo nie było sprawy spadkowej i dom jest bo jest (mamy i jej 3 rodzeństwa) zrobiłam się z tym trochę bo włożyłam w to trochę kasy remont itd. Matka trochę się slizga (pracuje we Włoszech ale tu o tak jest więcej niz tam)i wychodzi na to że my robimy opłaty. Mówiąc jej ze ma się dołożyć drze się że i tak jej tu więcej nie ma że jak chcemy to mamy iść na wynajem i dopiero zobaczymy co to są opłaty. No ok ale dlaczego ja mam ja utrzymywać?? Ona ma dla siebie 6-7 tysięcy z jednego przyjazdu My na trzy osoby od 5-7/msc. Sama chcciala żebyśmy tu zamieszkali (pewnie bała się że się nie utrzyma) i opłaty miały być na pół. Teraz nawet nei wiadomo co dalej. Jak im się zachce spadku to pójdę na bruk z małym dzieckiem na to wychodzi. Ja tu mieszkam od urodzenia Ale do sedna. Jak wy sobie radzicie? Jakie macie zarobki i wasi mężowie że stac was na własny domek ile wychodzi miesięczna spłata kredytu??? Proszę powiedzcie nir mam się kogo poradzić. Jak się za to wszystko zabrać? Nie chce płacić za wynajem skoro chłopak zarabia dość dobrze i płacić komuś. Ile wasi mężowie zarabiają że wsyzdtko godzicie? Tyle ludzi jakoś ma a my tu ciągle topimy pieniądze nigdy nic nie odlozymy bo zawsze te cholerne opłaty w całości życie też kosztuje a nie ukrywam mieszkanie x matka nie jest fajne Zero prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam jak ty. Wypowiadam się w tamtym temacie zostać czy uciekać. Ja się wyprowadziłam z domu rodziców. Na wynajęte. Zaczęliśmy bidowe domu. Mąż za granicą zarabia 10 tys miesięcznie. Dobralismy kredyt mamy ratę 1.094zl na miesiac na 20 lat. Zostało 16 lat. Dom wybudowałam w dwa lata. Tak ja wybudowałam bo ja załatwiam papiery, pozwolenia, murarzy, tynkarzy. Swoje nerwów mnie te ekipy kosztowały, ale mniej niż mieszkanie u rodziców. Powiem Ci, że jak się już weźmiesz za temat, idzie łatwiej, niż człowiek się spodziewał. Ja pilnowałam wszystkiego sama, mając dwoje dzieci pod opieką. Teraz wiem że żyję. Wreszcie. Weź się w garść, zabierz się i krok po kroku dom będzie stał. Dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba właśnie Twoja wypowiedzią zainspirowałam się do założenia tego tematu Tylko mój facet zarabia różnie od pięciu do siedmiu tysięcy w zależności od godzin. Boję się że nie uciagniemy. :( cholera wynajem u nas w mieście to od tysiąca do półtora plus opłaty. Bardzo Ci zazdroszczę. Nie wiem jak to ugryźć wszystko Ja nie pracuje syn ma rok. A przepraszam czy mąż zarejestrowany jest e pl? Skąd macie kredyt? Mój facet jest zarejestrowany tam i meldunek też ma tam i nie wiem czy w pl dadzą nam kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż ma umowę niemiecką. Wystarczyła umowa o pracę przetłumaczona na pl. Ale to było 6 lat temu. Teraz kredyty mogą przyznawać na innych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co.autorko. Przeciez nawet nie musisz budowac wielkiego domu, gdybym nie miala zbutnio kasy, a jednak musialabym sie wyniesc na swoje to bodajby te 50 m kw bym postawila (najwyzej z możliwością rozbudowy), czyli tak jak dwu-trzy pokojowe mieszkanie w bloku. Serio, zdrowie psychiczne jest wazniejsze od wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie narzekaj na opłaty w całości, bo ci i tak wychodzi taniej niż w komunalce. Zdziwiona? Tak w komunalnym mieszkaniu. Rata na 200 tyś wzięte na 25 lat, to jakieś 1000zł. Macie 5-7 tys na 3 osoby, ja mam 4tys na 4 osoby i opłat wszystkich miesięcznie ponad 1400zł. Tyle opłat na pewno nie masz. Spokojnie 2-3 tys miesięcznie odłożysz, tylko trzeba chcieć. A to daje 25-30 tys rocznie. Jak masz działkę, to dom powinien wyjść jakieś 250 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.17 chyba stan surowy za te pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13.35 Nieprawda. Jeżeli dom mały przypuśćmy do 120m, własna działka, to jest szansa bez szaleństw w tej kwocie się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 13.17 chyba stan surowy za te pieniadze x Gwoli wyjaśnienia. ok 400-450 kosztuje dom od dewelopera w stanie surowym o metrażu ok 150m2. Nie doczytałaś, że autorce wystarczy nieduży domek, a ja podkreśliłam, że z działką tyle wyjdzie. Jak sobie wybudujesz coś co ma 80m2 to powinnaś się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem obecnie na etapie budowy stanu surowego i nie ma opcji zeby w 250 tys sie zmiescic (dom 140 m).Sam dach 70 tys wychodzi.Chyba ze zamierzacie budowac kurnik 60m.to moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie pojedziesz do męża?Co cię trzyma w miejscu,w którym teraz żyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.11 Jaki masz dach?dwuspadowy czy czterospadowy? Plus czy blachodowchowka czy dachówka? Poza tym sama piszesz dom 140 m. Parterowy czy piętrowy? Jak parterowy wiadomo że dach w takim domu jest większy. Bo to sa istotne różnice, które wpływają na cenę dachu. Można zrobić dach i za 100 tys. Można i za 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.11 a z czego ten dach, ze złota? Ja budowałam w zeszłym roku i dach na 110 m domu wyniósł 24 tys z robocizną, dachówka ceramiczna, nie żadna blacha. Pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 14.11 dach czterospadowy na domu parterowym.Dachowka ceramiczna niestety nie ze zlota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.20 Wiec widzisz. Sam ten dom robi Ci cenę tego dachu. Więc nie wypowiadaj się, że taniej nie można, bo można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeśli mogę zapytać to jakie województwo? Bo niesamowite że takie są rozbieżności w cenach, to ja od dachu za 24 tys z tym że ja mam dwuspadowy, woj małopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podkarpackie dach ma prawie 400 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.25 I stąd taka cena duża dachu, bo dach duży na domie parterowym.w domach piętrowych dachy są mniejsze. W dodatku masz czterospadowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mąż zarabia więcej niż Ty (w przeliczeniu na zł) to kredyt tylko w walucie w której zarabia. Jakaś rekomendacja sracja weszła. Ma to plusy (aktualnie niższe oprocentowanie dla euro, chyba zerowe nawet), ale frankowicze też mieli mieć fajnie. Z moimi rodzicami nie mieszkamy (też tam pisałam o mojej matce :D ), jego rodzice też upierdliwi (2mce wytrzymaliśmy - co nerwów straciliśmy to nasze). Mieszkanie na kupie to w większości wypadków głupi pomysł i tyle. Na razie na wynajmie staramy się odkładać, ale kupujemy mieszkanie. Tylko no u nas działki na dom to po 100 000 gdzieś na wiejskich zadupiach + koszta, to wyjdzie z 400 000tys (lepiej zaokrąglać w górę), a mieszkanie w mieście-sypialni to za 200 000-220 000 (i tu też zaokrąglam) z wszelkimi opłatami już kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te zadupia to mówię w perspektywie dojazdu ;) Im bliżej miasta to cena skacze do kwot, które mi się w łebku nie mieszczą nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom za 150 tyś, wrzuć to w google a YouTube poszukaj Łukasz budowlaniec. Facet buduje domy parterowe, poczytasz na jego stronie i dowiesz się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja dopiero dziś pisze. Ktoś napisał nie narzekaj na opłaty. Ok może i taniej i taniej niż za wynajem. Ale my utrzymujemy też matke. Czy to że opłaty nie są wysokie to znaczy że mam wziąć na utrzymanie polowe rodziny?? Ona ma kasę tylko się slizga całe życie najpierw na dziadka h tersx na nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam ten sam dylemat, nie mam działki, ale mam odłożone 150tys, dzialke za 50-60 kupię, mąż budowlaniec, potrzebna będzie ekipa tylko do wybudowania i do dachu, elektrykę mówi, ze da rade zrobić, hydraulikę mowi, ze z pomocą kolegi tez zrobi, reszte sam by zrobil. brakuje mi tego zapalnika, żeby kupic dzialke, wiem , ze to inwestycja bo mogę sprzedać jak cos pójdzie nie tak, ale strasznie się boje kredytu, zyjemy na kredycie co prawda już 7 lat, najpierw z rata 400zl żeby zrobić sobie kuchnie, lazienke u teściowej, potem drugi kredyt , rata 700zł żeby dobudowac i mieć osobne podwórko i wejście, teraz bylaby to rata 1000(więcej się boje) ale strasznie się boje tych lat, 20-25 lat to strasznie dużo, co się stanie jak mąż albo ja będziemy mieli wypadek , mamy dwoje malutkich dzieci. mąż jeździ na motorze i to jest głowny mój powód do strachu, już miał dwa wypadki, otarcia, ale co jak się kiedyś zabije? a ja sama z dziecmi z ratą i daleko od wszystkich. teraz mieszkam tu obok teściów, ale sytuacja jest tragiczna, zresztą można się domyslec , skoro włożone tyle pieniędzy a my chcemy uciekać... mnie tez pocieszcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam tylko odnośnie dachu, my z tesciowa tez zmienialiśmy dach, 2 spadowy bez zadnych jaskółek, goly dach plus okna dachowe 4 albo 5 , około 400m dachu, dom dlugi bardzo. koszt około 40tys ze wszystkim , okna, robocizna, blachodachówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo my jesteśmy z Pomorskiego i ceny nie są takie niskie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się ;c My z mężem postanowiliśmy na budowe domka +/- 100 metrów, parterówka, bo okazała się znacznie tańsza niż piętrowy. Znaleźliśmy firmę we Wrocławiu MSM materiały budowlane oni wszystko nam wycenili indywidualnie, pomogli dobrać wszystko adekwatnie do budżetu i finał taki, że faktycznie kredyt był brany, ale bez tego raczej ciężko. Mąż akurat z branży to ekipa też była w korzystnej cenie + te materiały, wszystko wyszło w bardzo atrakcyjnej cenie i na chwile obecną mam wrażenie, że poza kredytem to reszta opłat znacznie niższa niż jak wynajmowalismy mieszkanie w centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za dach 4 spadowy pokryty dachówką , 6 okien dachowych i więźba dachowa plus kominy zapłaciłam 60 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja mam małe pytanie. Czy znacie może jakieś miejsce, gdzie można niedrogo kupić maszyny budowlane? Zastanawiam się, czy te opcje są ok https://www.klaravik.pl/ Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×