Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pediatra mowi ze jest ok a mi sie wydaje ze moje dziecko 8 mcy jest opoznione

Polecane posty

Gość gość

Pediatra mowi ze ma jeszcze czas. Niedlugo skonczy 8 miesiecy. Nie usiedzi samodzielnie posadzony, chwieje sie na boki i przewraca. Przewraca sie z brzucha na plecy i odwrotnie. Lezac na brzuchu Opiera sie na dloniach ale rece nie sa super wyprostowane. Przekreca sie wokol wlasnej osi (tak jakby o 180 stopni) ale nie pelza jeszcze. Oczywiscie nie raczkuje. Lezac na plecach podnosi pupe i odpycha sie nogami przesuwajac sie w ten sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezuu kolejna nawiedzona. Moje dzieci usiadly same w wieku 9mcy. Corka raczkowala majac 11 ( syn 9.5), wstawala przy meblach 13mcy ( syn 9.5), sama chodzila bez trzymania czy podpory majac 15 mcy ( syn majac 12 chodzil sprawnie przy meblach, puszczac sam zaczal sie majac 13mcy). Zobacz jaka roznica. I jedno i drugie zdrowe. Oboje w wieku 8 mcy robili to samo, co Twoj syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no rzeczywiście jest opóźniony, bardzo, biegnij prędziutko do neurologów, a najlepiej od razu rehabilitacja i wyjazd na 2 tygodniowy turnus rehabilitacyjny, który szybko go do pionu postawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko spokojnie. Skoro lekarz mowi ze jest ok to raczej tak jest. Pamietaj ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie i moze dzis nie siedzi samo a jutro moze juz usiadzie:) a jak serio masz obawy to skonsultuj to z innym pediatra. Daj dziecku jeszcze troche czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka usiadla jak miala 9,5 mca. Teraz ma 12 miesiecy i 2 tygodnie i dopiero podejmuje probu wstawania. Caly czas raczkuje a ja jej na to pozwalam bo cwiczy miesnie tulowia ktore jej beda potrzebne zeby wstac. Jak dziecko bedzie gotowe to samo zrobi. Duzo dzieci chodzi na roczek ale do 18 miesiaca to jest norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widziałam Twojego dziecka i nie jestem lekarzem, więc diagnozy Ci nie postawię, bo tylko lekarz po dokładnym zbadaniu może ocenić, czy rozwój dziecka odbiega od normy, czy też nie. Jedyne co Ci mogę napisać, to że moja córka w wieku 8 miesięcy również nie siadała sama, nie raczkowała, nie potrafiła się również utrzymać w pozycji siedzącej, tylko leciała na boki albo do tyłu. Ale wszystkiego się nauczyła. Dałam jej czas i przestrzeń do ćwiczenia nowych umiejętności. Pilnowałam, żeby większość czasu spędzała na podłodze, a nie w łóżeczkach, bujaczkach, chodzikach i innych tego typu ustrojstwach. Wiele dzieci w wieku 8 miesięcy nie siedzi i nie raczkuje, a ich rozwój mieści się w normie. Z Twojego opisu nie wynika nic, co by wskazywało, że Twoje dziecko jest opóźnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to wszystko zależy od tego z jaką masą i długością się dziecko urodziło. Jak w danej chwili rośnie (czy bardziej na długość go przybywa, czy na wadze ;) ), długie i szczuplejsze dzieci muszą zbudować trochę masy, wzmocnić mięśnie. Zależy od zasobów organizmu w substancje odżywcze. Jak jest w danym momencie więcej białka, to buduje masę i wiele innych parametrów. Sama to obserwuję. Jeśli pediatra mówi, że wszystko jest dobrze, to wyluzuj. Popatrz tutaj mamy naprawdę są nieocenione i piszą jak zdobywały umiejętności ich dzieci. Niczego pewnie nie brakuje, a że nie siedzi już prosto jak dziecko koleżanki, to naprawdę nieważne, bo może właśnie lepiej mu idzie ćwiczenie ruchu szczypcowego, kombinuje jak tu włożyć klocka do garnuszka, albo po prostu podziwia świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedzi. To moje pierwsze dziecko i chyba za duzo naczytalam sie. Synek urodzil sie 3 kg i 52 cm. Teraz wazy 8.3 kg i ma jakies 72 cm. Jest raczej szczuply, nie jest na pewno kluseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×