Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pacia 97

Jestem w 12 tygodniu ciąży...

Polecane posty

Witam. Mam pytanie. Jestem w 12 tygodniu ciąży, mam umowę o pracę na okres próbny do końca maja. Mogłabym mojemu pracodawcy powiedzieć teraz, że jestem w ciąży czy dopiero jak zacznie mi się 14 tydzień (tj.4miesiąc)? Czy ma prawo teraz mnie zwolnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś chroniona prawem. Pracodawca nie może zwolnić kobiety w ciąży, ale jeśli kończy Ci się umowa może Ci jej nie przedłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem tyle, że zanim mi się skończy umowa to będę już w 4 miesiącu ciąży i nie będą mogli mnie wyrzucić. Ale chodzi o to, że u mnie w pracy już podejrzewają i boję się, że mnie wyrzuca zanim ten 4 miesiąc ciąży mi się zacznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro masz umowę do końca maja i nie byla na zastępstwo??? znaczy ze probny okres trwa dluzej niz miesiac wiec przedluża ci ja do porodu, a co z l4 ???nie mozesz isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy umowa na okres próbny była zawarta na okres dłuższy niż jeden miesiąc i uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, zostaje automatycznie przedłużona do dnia porodu. Przedłużenie umowy na okres próbny do dnia porodu nie dotyczy kobiet w ciąży, które zostały zatrudnione na umowę o zastępstwo w sytuacji usprawiedliwionej nieobecności pracownika. Wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, jeżeli umowa na okres próbny została zawarta na okres co najmniej 1 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to ze wyzej wymnienione przepisy czyli te ktore ciebie dotyczą nie mają zastosowania do osob zatrudnionych na zastępstwo jak i pracownikow tymczasowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umowa została podpisana 5 kwietnia do 31 maja, więc to jest dłużej niż jeden miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umowa jest podpisana od 5 kwietnia do 31 maja. Dzisiaj jest 24 kwietnia i już jestem w 3 miesiącu ciąży (tj.12tydzień+3dni). Mogę już powiedzieć że jestem w ciąży, czy mnie zwolnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana gość z 11:10 ci to fajnie wyjaśnił /a musi upłynąć 3 miesiac ciazy zebyś mogła im bez obaw powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj l4 na 2 tygodnie wedlug twoich wyliczeń wtedy bedzie 4 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli dopiero jak zacznie mi się 4 miesiąc ciąży mogę im powiedzieć, tak? Zaczyna mi się 6 maja a umowa jest do 31 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla ciebie najbezpieczniej byloby wlasnie tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okey. A to, że jestem osobą z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności coś zmienia? I pracuje jako sprzątaczka na magazynie, gdzie przyjmowali ludzi z orzeczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przypadku umowy niestety nie lepiej poczekać, nie mozesz pracować w porze nocnej i w warunkach szkodliwych raczej takie przepisy stosuje się do wiekszosci ciezarnych jedynie twoja liczba godzin pracy nie moze przekraczac 7 h i 35 h tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak byłam na rozmowie o pracę to wysłali mnie do lekarza. Zaznaczyła mi, że mogę pracować 8h mimo, że mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacia97
Jak byłam na rozmowie o pracę to wysłali mnie do lekarza. Zaznaczyła mi, że mogę pracować 8h mimo, że mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz pracować jesli się czujesz na silach ja tylko piszę jak stanowi kodeks pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czemu chcesz isc na zwolnienie? Nie lepiej pracowac normalnie, poczekać do przedłużenia umowy i dopiero powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×