Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćjasia

Jak ogarnąć chrzciny dla 15 osób za 200zl? Da radę?

Polecane posty

Gość gośćjasia
Jak wychodziłam za mąż to żyło nam się dobrze wszystko się posypało jak zaszłam w ciążę i przestałam pracować. No i teraz to auto nad dobill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yhym Przecież zachodząc w ciąże to chyba miałaś nadal świadczenia, skoro byłaś zatrudniona? Chorobowe w ciazy płatne 100%, potem zasiłek macierzyński? Piszesz, ze masz Kosiniakowe, czyli zaszlas w ciąże i sie zwolniłas?:O Dobrze sie żyło? Z dorastająca córka w kawalerce? Żyjecie na zasadzie "jakos to bedzie", to tak macie:O Niedługo będziesz kombinowała jak pociągnąć z publicznych pieniędzy, bo zeby w ścianę:O Pisałaś, ze były nie płaci na córkę? Jestes az taka nieporadna, ze nie wiesz o funduszu alimentacyjnym? Czy to jednak prowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Pracowałam bez umowy i nic mi się nie należało. Wiem sama jestem sobie winna ale czasu nie cofnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Co do alimentów to nie płaci dopiero od paru miesięcy u nie mam ż nim kontaktu bo jest gdzieś za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o bozie ,ona prosiła tylko o poradę jak zrobić tanie chrzciny a nie o to jak ma żyć :) Spam na całego ,a najzabawniejszy jest damulek które wyżej sr... niż du... mają :) Można zrobić bal i za parę tysięcy jak ktoś ma taką ochotę ,ale można i za 200 zł. i wcale nie znaczy że Ci co zjedza skromniej będa mniej najedzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup cwiartek z kurczaka ugotuj na nich rosol potem obtocz w jajku i bulce usmarz do tego ziemniaki z piekarnika i masz na pierszy po kosciele potem kawa i jakies tanie ciasto typu biszkopt z galaretka i zabierz ich na grila do ogrodu a tam wiadomo kielbasa kaszanka spokojnie dasz rade za 200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
09:39 tak, spam damulek?:O jestes głupia czy udajesz? To, ze ktos ma normalne warunki, mierzy siły na zamiary i mysli o dzieciach (normalnej warunki plus myślenie o ich przyszłości), to jest cos nienormalnego?:O Lepiej kisić sie w kawalerce, pracowac na czarno, zajść w ciąże, a potem pytac jak za grosze zorganizować chrzest?:O Przeciez ona pisze, ze kwotę 70-100 zł, pożyczona od kuzynki, musiałaby w ratach oddać, toz to jakas skrajna bieda:O Ale chrzciny musza byc, ja bym sobie dała siana i zrobiła pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ja mówiłam o moich rodzicach to wypluje, dali mi na start kasę na medycynę 180 000, auto za 40 000 i dołożyli do budowy domu, a przez pewien czas myśllałem, że wszyscy naokoło mają więcej.... A tu proszę, co Ty dasz swoim dzieciom na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Ja bym wolała zrobić grilla na dworze dlatego że w mieszkaniu nie bardzo jest miejsca dla tyłu ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha no raczej A mało miejsca:D juz dla 2 osob to jest za mało, a co dopiero Dla rodziny:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kvrwa chrzest o 18, wiec do domu wrócicie na 19. Kawa plus ciasto i juz zrobi się 20 albo później. Zanim wyjdziecie z domu na grilla, to będzie już ciemno. Normalna jesteś? Chrzest to raczej uroczystość innego typu niż urodziny lub jakaś luźna impra przy grillu. Poza tym, masz małe dziecko i tez je zabierzesz o tej godzinie na grilla? Nie będzie musiało być wykąpane i położone spać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Chrzest trwa 15-20 min a nie godzinę w domu będziemy ok 18.30 na dworze podam kawę i placek a w tym czasie mąż rozpalić grilla i zaraz po kawie będą kiełbaski. Do 21 można spokojnie siedzuec przy takiej pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogole po cĥùj chrzcic dziecko? Tylko kase stracisz, nic mu to nie pomoze bo bog nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzest trwa 15 minut? Chyba cie pojepało. Chcesz pisać Śląską z grilla ba chrzcie? Ja prdl, ale wiocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bigos na kielbasie, kapusta jest tania, kiełbasę możesz lepszą kupić, sałatka jarzynowa z majonezem tradycyjna, do tego chleb i pokrojone pomidory, ogórki na polmiskach ze szczypiorem jak na kanapki. Do tego duża blacha skubanca z owocami. Ja robie na maśle ale na margarynie spokojnie możesz zrobić. Zrób na tej oryginalnej blaszce co jest w piekarniku taka szeroka. Możesz zrobić np dwie takie blachy, bo zazwyczaj są dwie bliscy w komplecie. jedną z jabłkami a drugą z innymi niedrogim owocami a nawet z dżemem, a ciasto Możesz zabarwic dosypujac kakao żeby te dwa ciasta się nieco różniły, bo ja też tak już robiłam :P Do picia kawa i herbata oraz woda mineralna. Nie muszą być napoje. Nikt nie umrze. Ewentualnie przygotuj w dzbankach owocowa herbatę, posłódź i przestudź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grill jakoś mi nie pasuje do chrztu ,ale rób jak uważasz . Ja pierwsze dziecko chrzciłam też skromnie ,ale do głowy mi nie przyszło by robić grill .Zrobiłam obiad ,ciasto i do tego sama ,więc taniej .Praktycznie wszystko było gotowe dzień przed ,a później odgrzewałam .Uroczystość była też pod chmurką ,latem .Co za różnica rozstawić stół i krzesła do normalnego obiadu lub do grilla. Przecież tę kiełbachę z grilla na stojącą nie podasz ..no chyba że usiąda na trawce z papierowymi talerzykami z plastikowymi sztućcami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup wodki za 100 zl a za reszte chipsy i paluszki .A i koniecznie gril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grill na chrzest.... masakra.... Jesli nie masz innej opcji niz 200 zl i 15 osob to zrob cos na cieplo i potem kawa i ciasto. Tort mozesz zrobic sama. Np z kremem budyniowym nie wyjdzie drogo. Moze jakies udka pieczone? golabki? Kotlety schabowe? Ciasto np kruche z owocami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Teraz mi namoeszalyscie w głowie Musi być na dworze bo w mieszkaniu się nie zmieści tyle ludzi. A ciężko tak daleko nosić ziemniaki mięso surówki itp gorące. Bo ogrodem ne jest zaraz pod drzwiami tylko kawałek trzeba przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie starczy na alkohol :O :O chyba ze osobno kase masz na to odłożoną? teraz żubrówka w promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 00
Niestety są ludzie w takich sytuacjach, nie zrozumieją tego bogacze.Jak się kochacie i jesteście uczciwi wobec siebie dacie radę. Można skromniej zrobić. Ktoś napisał że dostał na start jakieś auto i dużo kasy, ciekawe czy taki doceni starania rodziców i na ich starość się odwdzięczy. To jest temat rzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkohol na Chrzcie dziecka? :-o po co jak cie nie stać? To bedzie wieczor. Postaw jakąś sałatke, bigos, lecze, lub potrawke z kurczaka do tego pieczywo, jakies 4 napojePotem kawa i ciasto i tyle. Z czym ty masz kobieto problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 osob jak cie nie stac? Na koperty liczysz? Ja mialam tylko Chrzestnych z 2 dzieci i moja siostre z corka i to nie z braku kasy. Byly galaretki do wyboru, salatki dwa rodzaje, tort, kawa, napoje, bez alkoholu, i mieso mialam upieczone. I nikt nie narzekał. Tez mialam Chrzest poznym popoludniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja powiem tak. Mimo ze stac mnie na wyprawienie chrzcin w restauracji i ze mam bardzo dobre relacje z rodzina to na chrzcie naszego dziecka bedziemy tylko my czyli rodzice i chrzestni. Dla nas liczy sie ochrzczenie dziecka a nie impreza. Tak jak ktos wczesniej napisal komunia czy urodziny to inna sprawa. Tutaj dziecko nie rozumie co sie dzieje ze to jego uroczystosc. Zaraz mnie pewnie zajedziecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup w garmazeri troche surowek, pierogi, jakies kotlety i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba jakiś marny żart- 200 zl na imprezę 15-osobową? Zamierzasz podać gościom po bułce i parowce? No kompromituj się i albo zrób tylko kolację dla chrzestnych albo przełóż chrzest i dozbieraj na przyjęcie. Btw. Chrzest nie trwa 15 min, bo z mszą to około 40-45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjasia
Chrzest trwa 15 minut. Nie będziemy na całej mszy tylko przed albo po ksiądz ochrzci dziec ko. Tak ciężko wam to zrozumieć?? Dziękuję za wszystkie sensowne rady. Zadzwoniłam do księdza i xsklepalam termin na sobotę 12 maja przed mszą o 18 czyli ok. 17.40 zadzwoniłam do teściowej za namową męża i powiedziałam jaką sytuacja .powiedziała że dołoży nam 100zl i mogę to już liczyć jako prezent. Więc za 300zl spokojnie dam radę x grillem najwyżej pożyczę od kuzynki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sernik za 25zł? jak kostka sera to 5 zł to cena za sam ser a gdzie jajka? 80gr sztuka, mąka cukier? Jakbym miała 200zł to bym podała kawe i tort czy ciasto a nie wymyślałabym jakieś taniego gniotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle od razu to powiedz wszystkim jaka sytuacja to każdy przyniesie sobie żarcie i będzie impreza składkowa :D. Nikt Cię nie rozumie, bo możesz imprezę przełożyć albo wziąć samych chrzestnych. Twój wybór jest taki, ze zależy Ci na kopertach i chcesz zarobić na dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×