Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przebarwienia na zębach u dziecka czy ktoś miał?

Polecane posty

Gość gość

U mojego 3 latka pojawiły się przebarwienia na zębach. W sumie to już od pół roku widzę te przebarwienia. Sprawa tyczy się górnych jedynek. Są jakby trochę ciemniejsze. Byliśmy u kilku stomatologów. Stwierdzili, że to nie jest próchnica. Tylko przebarwienia nie wiadomego pochodzenia. Może taka struktura zębów. Ale od początku takie nie były. Dokładnie myjemy zęby i dbamy. Byliśmy ostatnio na wizycie u stomatolog zbadała bardzo dokładnie zęby i stwierdziła, że zęby są zdrowe, szkliwo jest twarde bez żadnych zmian. Powiedziała, że dawno nie widziała takich ładnych zębów. Co do przebarwień - powiedziała, że nie ma czego się przyczepić. A zęby mają "różne" kolory, przebarwienia i to nie oznacza, że ich kondycja jest zła. Szukam porady, może któraś z mam miała podobny problem z zębami dziecka? Może te przebarwienia są od niektórego pożywienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziecko przypadkiem nie brało ostatnio antybiotyku? U nas zawsze są przebarwienia po antybiotyku, które utrzymują się przez dość długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalacje tez przebarwiają zęby, szczególnie berodual, nebbud itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze dajesz mu do picia np czystek? u mnie po ziolach pojawily sie przebarwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 3,5 latek od roku ma przebarwienia po antybiotyku. Tez na gornych jedynkach. Byliśmy kilka razy u dentysty. Ostatni raz miesiąc temu i nadal twierdza ze to nie jest prochnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektore leki daja taki efekt, glownie antybiotyki i czesc sterydow. Nic nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dziękuję za odzew. Tak naprawdę to chyba chcę się upewnić, że to przebarwienia i inne dzieci też je mają. Nie martwią mnie przebarwione zęby dopóki są zdrowe. Chociaż szukam powodu dlaczego są przebarwione. Antybiotyków nigdy nie brał. Maść sterydowa owszem była ale przez krótki. Antybiotyki ja brałam w ciąży niestety, ale nie wiem czy to można powiązać. Szukam bardziej w jedzeniu, może to przez soki np. jabłkowy. Lubi i często pije, ale moim zdaniem pojawiły się wcześniej niż większe ilości soku. Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój trzylatek też ma ciemniejsze i też jedynki. Zęby są zdrowe. U dentystki udało sie zczyscić odrobinę - odrobinę bo mały się bał i zaczął sie wyrywać, więc go nie męczyłam. W zaciszu domowym, na spokojnie czyściłam mu dwa razy szczotką elektryczną i zwykłą sodą spożywczą. Efekt był bardzo wyraźny. Teraz widzę, że znowu nabierają ciemniejszego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Dzięki za wypowiedzi. Co konkretnie robił stomatolog? Jak czyścił? Może to głupie pytanie, ale czy soda nie niszczy szkliwa? Od prawie roku myjemy szczoteczką elektryczną ale te przebarwienia nadal są i samo mycie nie pomaga. Próbowałam różnych past. Czy używacie czegoś dodatkowego prócz zwykła pasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soda niszczy dziasla i narusza szyjki zebowe moja corka tez tak ma wlasnie na jedynkach na zebach stalych dentystka powiedziala ze nic sie z tym nie da zrobic bo to odminarelizowane szkliwo chyba tak mi to powiedziala ale zeby zdrowe to bylo dawno bo jest juz dzisiaj dorosla dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soda nie niszczy żadnych powierzchni. Ja myję zęby sodą i wodą utlenioną jak chcę zmyć osady od kawy czy herbaty. Do Autorki, dentystka czyściła mojemu synkowi taką nasadką - szczoteczką i jakąś różową pastą, tak jak ostatni etap przy oczyszczaniu zębów z kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezu oczywiscie ze soda niszczy szkliwo !! zwłaszcza na mlecznych ząbkach które maja bardzo cieńka warstwe szkliwa a jak sie zetrze szkliwo to próchnica pojdzie błyskawicznie. Autorko w gabinecie mamy specjalne pasty które maja drobinki scierajace przebarwienia, spróbuj takiego czyszczenia, jesli to nie pomoze to daj spokój. Jesli to nie próchnica, a ząbki nigdy nie uległy urazowi i zmiana koloru nie swiadczy o tym że ząbki sa martwe to daj spokój :) i pamietaj zę pierwsze stałe zabki to nie 1a 6 ;) pozdrawiam Higienistka stomatologiczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi. Żaden stomatolog nie zalecił "czyszczenia". Nie ma do czego się przyczepić to ich słowa. Przechodzi mi przez głowę czasami, że to jednak początek próchnicy. Ale pilnuję myjemy zęby bardzo dokładnie. Jakby to były stałe zęby to nie martwiłabym się przebarwieniami jakby były zdrowe. Tu są mleczaki i wiem jak łatwo o próchnicę. Niestety napatrzyłam się w żłobku i przedszkolu dziecka. Macie jakieś sprawdzone sposoby na wzmocnienie zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wierzę że soda nie niszczy szkliwa :) w większości past w składzie jest soda. Ale spoko, każdy ma prawo do swojej prawdy i ja to szanuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
Czy dziecko przyjmowało jakieś witaminy, w których było żelazo? Jaka pastę stosujecie- jeśli z fluorem to właśnie on powoduje plamki na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soda niszczy dziasla i narusza szyjki co za tem idzie zeby psuja sie od szyjek leczenie jest bolesne a zeby bardzo reaguja tylko pasta elmex zielona itp zele mam tak od 18 lat a wlasnie po sodzie tak sobie dorobilam pasty wybielajace calkowicie zakazane a o mojej corce pisalam o 01: 03 teraz ma 28 lat i zeby zdrowe u niej to tak wygladalo jakby nie doczyscila zebow po zjedzeniu bialego sera z poczatku wysylalam ja drugi raz do umycia zebow poszlysmy do dentysty i powiedziala to co napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×