Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wolicie płacić kartą, czy gotówką i dlaczego ?

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie . Ja mimo tej całej nowoczesności to jednak preferuję gotówkę. Jakoś tak się nauczyłam i lepiej mi gospodarować "żywą" gotówką niż 'plastkiem". Kiedyś jak pracowałam w dużej firmie , to przelewali nam pobory na konto, a ja i tak po wypłacie szłam do bankomatu i wybierałam kasę , na koncie zostawiałam jakąś małą rezerwę na tzw. "wszelki wypadek". No i jak idę na zakupy, wiem mniej więcej ile zabrać kasy, żeby z zakupami "nie popłynąć". Jak muszę wydać gotówkę, to widzę jak jej ubywa, a w przypadku płatności kartą , łatwo przeholować, bo nie widzę fizycznie jak ubywa kasy... A jak to jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kartą. Zawsze jak robię zakupy i płacę gotówką, panie w Biedrze są maksymalnie skrzywione i nie mają wydać, obojętnie czy to 10, 20 czy 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę kartą niż got bo tak się już przyzwyczaiłam. Ale jakbym miała kaskę w portfelu to oczywiście się nie obrażę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie kartą. Zgadzam się z przedmówczynią, zawsze, gdzie nie pójdę mają problem, aby wydać. Przynajmniej robię im przysługę i nie muszę słuchać ich sapania pod nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gotówką. Nie interesuje mnie, czy w sklepach mają wydać, czy nie, to ich obowiązek. Po pierwsze, operując gotówką mam większą świadomość ilości i racjonalności wydatków. Po drugie, moje transakcje nie są odgórnie monitorowane (nie życzę sobie być pieskiem na smyczy, a zbierane dane o obywatelach są wykorzystywane do manipulacji społeczeństwem i szeroko pojętych działań dla niego niekorzystnych). Po trzecie, nie przechowuję gotówki w banku. Inwestuję w złoto, które trzymam bezpiecznie u siebie. A pieniądze na codzienne wydatki mieszczą się w moim portfelu. Trzymanie ich przy sobie umożliwia mi też pomoc biednym czy osobom w nagłej potrzebie, jeśli poproszą, czy zrzutkę dla ulicznego grajka. Także dla mnie gotówka to same zalety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty chyba żartujesz. Ostatnio miałam sześćset zł w portfelu i jestem załamana bo nie wiem kiedy się rozeszły i na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh, ja mam taką samą kontrolę nad wydatkami na karcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gotówką, bo lubię widzieć pieniadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Instytucje państwa polskiego powoli chylą się ku upadkowi, nie wspominając o bliskim zagrożeniu wojną, a prawo przewiduje odebranie obywatelom części majątku znajdującego się w bankach. Bez zapowiedzi, bez zgody. Jeśli masz spore oszczędności, na Twoim miejscu wsadziłabym je w poszewkę od poduszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staram sie zapanowac nad niepotrzebnymi wydatkami. Chodze z lista zakupow,oraz okreslona kwota pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokea

kartą, często nie mam przy sobie gotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłek

kartą , kartą bo gotówką mi się ręce trzęsą):

Bierzecie potwierdzenie transakcji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erni30

Widzę, że większość ludzi woli płacić kartą, mam małą gastronomię i właśnie chyba wprowadzę takie płatności, polskie e płatności proponują fajne terminale więc czas chyba iść z duchem czasu i nie tracić klientów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zdecydowanie gotówką. Mam kartę, ale korzystam z niej w momentach awaryjnych ( wpadam do piekarni po kilka bułek, lub pani w kasie naprawdę nie ma jak wydać). Płacenie gotówką pozwala mi trzymać budżet w ryzach, pod koniec miesiąca nawet parę złotych mi zostaje. Karta to murowany sposób na przekraczanie budżetu, a potem pani w banku proponuje tzw.kredyt odnawialny, który ciężko jest wyzerować. O nie, nie, już to przerobiłam. Tylko gotówka. Do sklepu idę z listą zakupów, i pobieżnie przeliczoną sumą, plus minus 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasnati

Widzę, że większość ludzi wybiera jednak płatności bezgotówkowe. Też mam od jakiegoś czasu w swoim sklepie terminal od Polskie e-płatności i jestem zadowolona. Tym bardziej, że dzięki możliwości opłacania rachunków na miejscu, mam też więcej klientów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Only Gotówką z karta różnie bywa terminal uszkodzony itp Zresztą wiem i widzę ile mam środków w portfelu Jak by nie było zasilania w mieście jak z karty wypłacić $€€€?  Nie da rady Gotówką jak jest w kieszeni mogę wszystko a z karta różnie może być Zresztą zbizeniowo są cwaniacy jak mogą do 50zl sciagac ludziom forsę i nawet nie będą wiedzieli kiedy W sieci pisali o tym Są specjalne zabezpieczenia etui do kart pozdrawiam  Nostradamus 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię gotówkę. Kiedyś Cejrowski napisał, że jak komuś płacisz gotówką, to on cie podświadomie kocha :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×