Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zafarbowac wlosy na jednolity blond po balejazu?

Polecane posty

Gość gość

Od pewnego czasu probuje dojsc do blondu, niestety trzeba bylo uzyc rozjasniacza, bo moje wlosy bardzo chlona pigment i kolor wychodzil mi o wiele ciemniejszy niz na probnikach (przykladowo 7.1 wychodzilo mi jak bardzo ciemny braz, a nie sredni popielaty blond i zmywal sie do odcienia takiego rudawego). Fryzjerka postanowila mi zrobic najpoerw refleksy, potem dodawala refleksow az w koncu zrobila balejaz. Z tym, ze ten balejaz nie do konca mi sie podoba, przy skorze mam jasniejsze wlosy niz koncowki, za duzo odcieni na glowie no i przesuszone wlosy po rozjasniaczu (ale nie jakos bardzo). Chcialabym teraz zafarbowac normalnie farba blond, ale zostawic ciemniejszy odrost, cos jak ma Agnieszka Hyzy albo Paulina Sykut. No i jak to zrobic? Rozmawialam juz na ten temat z moja fryzjerka, ale raczej w jej rece sie juz nie oddam, ona chciala mi uzyc na gore 7.1, a koncowki rozjasnic (zrozumialam, ze znowu rozjasniacza chciala uzyc!) Jak zwrocilam uwage, ze przeciez to jest popielaty kolor i jesli nalozy mi na te blond, ktore mi pozolkly w niektorych miejscach to przeciez wyjdzie zielenina. A ona, ze no tak wiec wymiesza z natura. Na nic moje sugestie, ze przeciez 7.1 mialam i nie bylam z niego zadowolona, bo najpierw mi wychodzil za ciemny, a potem wyplukiwal sie do brzydkiego rudawego odcienia. W necie z kolei czytalam, ze popielate odcienie sa w tym wypadku nie wskazane i trzeba uzyc natury i jakiegos zlocistego. Ma ktos doswiadczenie z wychodzenia z balejazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darittajjj
po pierwsze nie napisalas czy ten balejage to na wlosach naturalnych czy farbowanych, bo farba farby nie rozjasni. Jesli na naturalnych to nie napisalas na jakiej wysokosci tonu sa twoje naturalne wlosy, jesli na farbowanych to to samo. Co do przypadku gdy balejage byl na wlosach naturalnych - mozna na calosc polozyc farbe - jaki numer zalezy od koloru wyjsciowego i tego jaki chcesz uzyskac(sa tez farby mocno rozjasniajace - super blony). Zasada jest ze wlosy zolte + farba nr jakis tam x.01=zielone, trzeba polozyc x.02, bo refleks 2(opal) neutralizuje zolte,nie mozna trzymac za dlugo bo wyjdzie rozowy, potem fiolet. Jesli mialas wczesniej wlosy farbowane i chcesz miec blond na calosci to tylko dekolorryzacja na calosc +potem odpowiedni toner, ale to mega zniszczy ci wlosy.Plus te pasma juz wczesniej rozjasnione wyjda jasniejsze. Co do rozjasniania wlosow naturalnych to gdy rozasniasz je farba to nigdy nie beda tak jasne jak po rozjasniaczu, raczej bedzie efekt rudosci, zoltka (zalezy od koloru wlosow naturalnych),no chyba ze swoje masz jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam farbowane cale na 7.1 ale tak jak napisalam kolor najpierw wyszedl bardzo ciemny, a pozniej sie wyplukal do niezbyt ladnego odcienia rudosci mimo, ze to popielaty odcien wiec nie powinien. Dekoloryzacji na pewno sie nie poddam, bo nie chce tak niszczyc wlosow. Czy ten odcien x.02 mieszac z natura? Myslalam o 9, ale zastanawiam sie czy 9 mi sie ie wyplucze zbyt szybko i znow bede miala bardzo jasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba żadnej dekoloryzacji. Też po balejazu farbowałam włosy na jednolity kolor i to sama, bo fryzjerki nie umiały się za to zabrać i też straszyły, a to zielenina, a to cos tam i w sumie powiedziały, że jedynym wyjściem jest farbowanie na ciemny kolor i to taki z domieszką czerwieni! Ja powiedziałam, że w życiu! Zmieszalam 8.0 z 8.2 i wydaje mi się, że też powinnaś 8 użyć, bo 9 faktycznie Ci się szybko wymyje w tych miejscach gdzie masz rozjasniacz. Mi 8 się dosyć szybko wymyła i były jaśniejsze prześwity w tych miejscach gdzie był rozjasniacz, ale po 2 następnych koloryzacjach kolor już był jednolity. Minusem jest niestety to, że przy tych odcieniach był rudy odrost u mnie, ale z czasem przeszłam na popielaty odcień więc było ok. Teraz mam sombre i jestem mega zadowolona, może też pomysł o sombre? Będzie łatwiej niż z farbowaniem całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wedlug mnie tez lepiej zebys zrobila sombre. Jednolitego blondu na bank nie uzyskasz za pierwszym razem, a byc moze dopiero gdzies za 3. Jesli juz zdecydujesz sie na sombre to na pewno nie cuduj sama tylko idz do fryzjera, ale na pewno nie zgadzaj sie na polozenie na gore koloru opalizujacego, bo rudosc masz murowana. Wedlug mnie na gore powinnas miec polozone 7.1 z natura, po wymieszaniu 7.1 z natura nie powinna Ci wyjsc zielenina, ale tak naprawde to duzo od wlosa zalezy, ale takie rzeczy tez da sie poprawic. Z 8 a juz tym bardziej 9 zrezygnuj, bo w moment Ci sie wyplucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×