Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy zwracacie uwagę dzieciom koleżanek?

Polecane posty

Gość gość

Mi jest strasznie niezręcznie to robić bo mojemu dziecku żadna moja koleżanka uwagi nie zwraca. Ale może to dlatego, że zawsze gdy jestem w gościach z moją dwulatka to nie spuszczam jej z oka, zawsze reaguje gdy coś psoci i uwierzcie, że wracam nie raz bardziej umęczona z takich wizyt niż gdybym siedziała z nią w domu. Tymczasem mam taką koleżankę, bardzo ją lubię, która gdy przychodzi do mnie z dziećmi to ma urlop. Jej dzieci znikają zachwycone naszymi zabawkami (wiadomo, że każde dziecko jest bardziej zainteresowane cudzymi zabawkami niż swoimi których ma przesyt). Dzieciaki mają 2 i 5 lat i czasem mi się włos na głowie jeży gdy widzę jak się bawią. Moja córka zabawki dostaje rzadko, tylko gdy jest jakaś okazja ale wtedy nie szkoda mi wydać 200 zł na LEGO czy coś w tym stylu bo wiem, że ona zabawki szanuję i są w idealnym stanie mimo wielu godzin zabaw. Tymczasem te dzieci zachowują się u nas jak wypuszczone z klatki... Wszystko rozbierają na części, rozrzucają, wynoszą na zewnątrz, nagle jakaś elektroniczna zabawka ląduje w piasku albo bez celu trzaskają dziesiątki razy okiennicami w ogrodowym domku a mama zdaje się tego nie widzieć i nie słyszeć. I ja zwracam wtedy uwagę ale czuję się jak ostatnia jędza, serio. A co Wy robicie gdy inne dziecko nie szanuje zabawek waszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwróć delikatnie uwagę np. W naszym domu zabawki się szanuje i odkłada na polke, albo zabawek nie wynosimy do piaskownicy bo się zepsują tylko bawimy sie nimi w domu. W ten sposób stawiasz granice ale nie robisz nikomu przykrości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×