Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama bobasa

Karmienie piersią tylko w nocy

Polecane posty

Gość Mama bobasa

Czy są tu jakieś mamy, które karmią swoje niemowlaki piersią tylko w nocy? Mój 4 miesięczny bobas w dzień właściwie chce tylko butelkę, a pierś ssie sporadycznie raczej popija na deser.. W nocy zaś tylko pierś. Jak długo tak pociagnelyscie? Zastanawiam się jak tu odstawić całkowicie od piersi chociaż nie powiem, to wygoda, bo nie muszę wstawać i robić butelki nocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 6,5 mc, mleko zaniklo. Mlody mial alergie pokarmowa i z mojego mleka w zasadzie niewiele, bo bylam na diecie, od samego poczatku dokarmialam, nie udalo sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tez od poczatku karmienie mieszane, chociaz w dzien tez podawalam piers. Teraz 10 miesiecy i piers juz praktycznie tylko w nocy, ciagne dalej, bo to duza wygoda, jak dziecko sie w nocy czy nad ranem przebudzi, troche pociagnie i spi dalej i ja jestem wyspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bobasa
Tu autorka, a mam pytanie czy nie macie wtedy problemu z piersiami w ciągu dnia w sensie nie robią się twarde? Bo mi się czasem zastoje robią i nawet jeśli nie chcę to muszę przystawic małego, żeby się pozbyć tej grudy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bobasa
Do gościa z 14,23 Bez przesady, nie ekscytujące się tak tym mlekiem naturalnyn, bo to nie złoto Alaski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" I tak jesteś na koncówce bo zawsze dokarmianie mm oznacza początek konca kp" No niekoniecznie, czasem karmi się i piersią i mm przez cały rok, więc nie przesadzaj, poza tym kiedyś kp się i tak skoczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo bobasa, przeprowadzono setki tysięcy badań na całym świecie i każde potwierdziło, że mleko matki ma właściwości i składniki niemożliwe do podrobienia oraz nieporównywalne z jakimkolwiek mlekiem modyfikowanym (na korzyść mleka matki). Karmienie piersią zapobiega w przyszłości otyłości, cukrzycy i wielu innym chorobom. Są to niepodważalne fakty. Nie rozumiem dlaczego atakujesz kobiety, które mając do wyboru dać swojemu dziecku coś dobrego a coś idealnego dla niego - wybiorą to drugie. Ty też masz ten wybór, ale wybierasz źle - stąd pewnie Twoja agresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bobasa
A gdzie ja kogokolwiek atakuję? Chyba jesteś przewrazliwiona.. Nikomu się nie wtracam do karmienia, ani mi to w głowie, niech każda sobie karmi jak chce, zresztą założyłam topik tylko w kwestii nocnego karmienia i tylko tyle chce się dowiedzieć od innych mam, a Ty tu wtrącasz wywody na temat mleka matki zupełnie niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz sobie, co napisałaś o 14:04 do dziewczyny, która powiedziała Ci, że mleko matki ma większą wartość dla dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bobasa
No widzę co napisałam i nie uważam tego za atak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pociagniesz dlugo karmienia tylko w nocy, szczegolnie, ze karmisz dziecko nieregularnie, sama piszesz, ze masz zastoje, a ból i nieprzyjemne uczucie nie zacheca do tego. A nieoprozniane piersi z czasem beda produkowac mniej mleka. Zalezy czego chcesz sama, jesli karmic piersią to zasada dokarmiania, najpierw piers pozniej butelka ( jesli jest taka koniecznosc). No i w ciagu dnia gdy nie chce pic mleka z piersi to odciagac i podawac butelka. Wtedy bedziesz mogła karmic nocą piersią i w ciagu dnia butelka, bez zastojów. Jesli nie chcesz, to powoli laktacja bedzie spadac, az ustanie. Nikt nie da Ci złotej rady i nie powie ile bedziesz mogla karmic tylko nocą, bo u kazdej wygladałoby to inaczej, tak jak z pojawieniem sie okresu po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolezanka karmi syna w nocy ktory ma 3,5 roku..... dla mnie to niefajne,ale mleko ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bobasa
Słyszałam, że można tak ustawić laktację, że mleko będzie tylko w nocy, na tym mogłabym poprzestać, aż dziecko przestanie się budzić w nocy hmm chociaż póki co nie wiem czy to możliwe w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to jest co innego karmienie tylko w nocy tak duzego dziecka, bo laktacja jest ustabilizowana i powoli z czasem mleko bylo zastepowane innymi pokarmami. Naturalna kolej rzeczy. W przypadku dziecka ponizej 6 m czyli takiego wylacznie na mleku raczej sie nie uda tylko karmienie nocne. Juz wolalabym butle bo dla mnoe wlasnoe te pobudki co chwila sa masakrą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bobasa
Jeszcze daję pierś w ciągu dnia, a potem dokarmiam butelką, ale jak długo tak pociagnę to nie wiem..przynajmniej do 6 miesiąca, a potem może będzie łatwiej jak dieta będzie rozszerzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzosiemartwie
Mam bardzo podobny problem:/ moje dziecko chce jeść z piersi tylko nocą, a w ciągu dnia jest bardzo niespokojne przy piersi:/ jak sądzicie co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozprasza się czymś. Tu być może jesteś w głębi duszy niespokojnw, a nocą spokojniejsza, bo senna, po prostu przytulasz i karmisz. W dzień myślisz o wszystkim, a przede wszystkim o tym, że dziecko będzie niespokojne, ono to wyczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmie wieczor-raz w nocy- nad ranem. dziecko zaczelo 10 miesiac. myslicie ze laktacja mi zaniknie? chcialabym tak karmic do roku a potem odstawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzosiemartwie
właśnie jeszcze kilka tygodni temu dziecko jadło w miarę normalnie:/ mam wrażenie, jakbym miała za mało pokarmu.... a też chcę karmić do roku:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateczkapolka
A byłaś u lekarza z tym problemem? ja karmię raz, lub dwa razy w nocy i miały się najada. A podobnie jak Ty także miałam problemy z laktacją:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do poradni laktacyjnej idz leniwa babo a nie na kafe pytasz Leniwa baba bo jej sie karmic nie chce Przeczytaj sobie slad mieszanki i przemysl jak karmic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama 2latka wiesz co budzi sie nadal teraz odstawiam nocne kp z nadzieja ze przestanie. Wiele osob mowi ze dopoki nie odstawily nocy to dziecko sie budzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlamamyizosi
Ja miałam też taki plan, ale okazało się, że mój syn jest niespokojny, bo miałam za mało pokarmu:/więc może to problemy z laktacją sprawiają, że dziecko potrzebuje tak często jeść. Jak poprawiłam laktację, to mały nawet przesypiał całe noce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatujestemdzis
A w jaki sposób poprawiłaś laktację? Słyszałam, że są jakieś sposób na rozkręcenie laktacji, dzięki czemu dziecko chętniej je w dzień mleko z piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlamamyizosi
Częściej przystawiałam dziecko do piersi, zaczęłam też korzystać z laktatora i zaczęłam brać suplementy na laktację (prolaktan). I zmieniłam dietę na zdrowszą, ale nie wiem, czy to miało jakiś znaczący wpływ na laktację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelkaczypiers
A ja mam takie pytanie, czy po ściągnięciu pokarmu przechowujecie go w lodówce i karmicie nim w nocy, czy też karmicie nocą piersią? Karmienie córki w nocy piersią trwa bardzo długo i tak się zastanawiam, czy nie przerzucić się w nocy na butelkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlamamyizosi
Ja przechowuję w lodówce, tak do kilku dni. Ale zanim zdecydowałam się na odciąganie pokarmu, to musiałam poprawić sobie laktację, inaczej prawie nic nie ściągałam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolimniewszystko
Dziewczyny mam wielki problem! Karmię częściej nocą, niż w dzień i dziś rano poczułam dość duży ból w piersi. Jak sądzicie, to że mam tak nieregularne karmienia wpływa na zapalenie piersi?A może to coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamtosama
Może wpłynąć. Kiedyś miałam taką sytuację, że podczas nieregularnego karmienia pojawiło się zapalenie. Dobrym pomysłem jest uregulowanie karmienia piersią i poprawa laktacji. A jak jest teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×