Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćmamanagrudzien

Wysokie cisnienie w ciazy

Polecane posty

Gość gośćmamanagrudzien

Witam jestem w 25 tygodniu ciazy Mam nadcisnienie tetnicze 140/90 Wykryto u mnie ****ardzo wczesnie juz w 12 tygodnie W zeszylm tygodniu bylam w szpitalu bo dopegyt na mnie nie dziala a brala po 2 tabletki 3 razy dziennie Teraz mam brac metocard ran jedna tabletke i dopegyt wieczorem dwie. Mam pytanie czy ktoras z was brala takie dawki lekow Boje sie o malenstwo zeby byl zdrowe Prosze o dopowiedz ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamanagrudzien
Nikt nie mial cisnienia w ciazy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam. Brałam leki. Codziennie mierzylam. Gdyby sie utrzymywalo wysokie od razu do szpitala. Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla płodu. Grozi niedotlenieniem. Urodziłam wcześniaków ale wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leki bierz jak zaleca lekarz. Bardziej niebezpieczne jest wysokie ciśnienie czy poród w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamanagrudzien
Biore leki nie bede ryzykowac takiego wysokiego cisnienia Ale sie naczytalam o tym metocardzie i sie troche wystraszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam.Lezalam miesiąc na patologi ciąży,cały czas na lekach,codziennie badanie krwi i moczu.Przeciez lekarze wiedzą co można podawać a co nie.I zgadzam się,że nadciśnienie jest bardziej niebezpieczne.Ja miałam cesarskie cięcie w 36 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze dodam,że twoje ciśnienie w porównaniu z moim to jest niskie.Ja miałam najniższe 154/110 a najwyższe dochodziło do prawie 200/140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metocard 23.75 mg? Też go biorę i dobrze się czuje w ciąży nie jestem i chyba nie będe.Wszystkiego mieć nie można :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieczorem też tabletka! ?? Biorę tylko Metocard, nic więcej Ile masz lat? Ja 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamanagrudzien
Mam 26 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie jest jeszcze nadcisnienie, to sa wartosci graniczne, ale jeszce w normie. A byc moze , jak wiekszośc pozczas mierzenia u lekarza masz troche wyzsze niz normalnie, Zmierz sobi esama w domupare razy, sparwdz, czy muisz sie truć lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamanagrudzien
W domu przed braniem lekow miala 160/90 Potem mi spadlo miala spokoj jakis czas I znow mi skoczyl dopyget mi nie pomagal cisnienie zaczelo mi walic 140/90 I dolozyli mi metocard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie brałam metocardu, bo pomagał mi dopegyt. Chciałam tylko zapytać czy lekarz ci mówił że nadciśnienie jest wskazaniem do wcześniejszego rozwiązania ciąży? Mi rozwiązywali w 38tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko bierz leki, jak ktoś wcześniej napisał gorsze jest nadciśnienie dla dziecka i Ciebie też!!! Dopegyt jest brany przez kobiety w ciąży od bardzo dawna, a metocard o wiele krócej (mi kardiolog powiedział, że jest to dobry lek, tylko właśnie lekarze go się"boją" bo jest krócej na rynku, a podobny skład mają). Życzę Ci dużo zdrówka, bo wiem jak wygląda ciąża z nadciśnienie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 37 TC ,nadciśnienie mam jeszcze z przed ciąży.Cala ciążę biorę leki bo moje ciśnienie rzadko spada poniżej 140/90.Do końca ósmego miesiąca ciąży brałam beto ZK i 3 razy dopegyt.Teraz 4 razy sam dopegyt czasem 5 bo ciśnienie pod koniec wzrasta.Bylam pod kontrolą kardiologa i mówił że beta blokery takie jak metokard czy beto są bezpieczne ale trzeba przed porodem odstawić i zostaje dopegyt.Na pewno jeśli musisz to lepiej brać bo nadciśnienie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla dziecka niż leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamanagrudzien
Nie nic mi na ten temat nie wiadomo o wczesniejszym rozwoizaniu ciazy Dziekuje wam za odpowiedz jestem o wiele spokojniejsza teraz Bo dzis miala straszne nerwy przez to I tylko maluch na tym cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierz leki, to konieczne, lekarze wiedzą, co robią. U mnie nadciśnienie zaczęło się ok. 18 tc, dopegyt nie pomagał. Brałam masę innych leków, dopegyt był najlżwjszy z nich. Leżałam w szpitalu 2,5 miesiąca, doszła hipotrofia, złe przepływy i niestety... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I mnie ciśnienie skakalo, to podobno gorzej niż stale wysokie, ostatecznie rozwiazano ciążę w 34 tc, na szczęście dziecko zdrowe a ciśnienie znowu niskie, nawet 90/50. W ciąży skakalo z takiego niskiego do 150/100-110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie bierzcie leki i kontrolujcie cisnienie, po 20 min. spoczynku, np. jak siedzicie ogladajac film, rano po przebudzeniu. Warto prowadzic sobie zeszyt z zapisami cisnienia 3x dziennie zeby sprawdzac, czy leki sa prawidlowo dobrane. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×