Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czym smarować żeby rana szybciej się zagoiła na twarzy

Polecane posty

Gość gość

Syn przewrócił się wczoraj. Otarcie jest między okiem a policzkiem. Przyłożyłam lód i miód i siniaka nie ma. Oko po nocy w dolnej części jest lekko opuchnięte, ale nie boli. Zostało tylko to otarcie, zrobił się strup. Zostawić to niech samo się zgoi? Czy smarować czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niczym samo się zagoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stolczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tribiotic najlepszy na rany i nie zostają blizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niczym. Samo sie zagoi. Nie wiem po jakiego grzyba ktos tu radzi antybiotyk aplikowac jak rana nie jest zainfekowana... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Homeoplasimine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moczem. Jego własnym oczywiście. Albo zostawić i dać czas. Nasze ciała są doskonałe i potrafią przecież same się regenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tribiotic jest dla starszych dzieci chyba po 12 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cicaplast albo cicabio. Mają lekkie działanie antybakteryjne, ale nie są antybiotykami i tworzą naturalny lekki opatrunek. Nic więcej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Jeśli rana jest drobna to raczej niczym. W większości przypadków drobne zadrapania same się goją. Jeśli sprawa wygląda gorzej można po zdezynfekowaniu zastosować help4skin, przyspieszający gojenie się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajtłapa

Temat stary, rana dawno się zagoila, ale polecę innym masc arnikowa. Miałam na policzku brzydka ranę (wywrocilam się i przejechalam po złamanej gałęzi, jestem ciamajda) i smarowalam codziennie gruba warstwa. Jest to raczej masc na siniaki, mama mi poradziła na ranę. Nie ma nawet cienia blizny na szczęście, a rana była brzydka naprawdę, poszarpana po bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balize

Miałam help4skin, co prawda używałam akurat na ramieniu, ponieważ tam miałam paskudą ranę. Chciałam ją dobrze zabezpieczyć, żeby nie ropiała i żeby później nie było w tym miejscu blizny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×