Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

brudne dywany jak sobie radzicie

Polecane posty

Gość gość

witam, mam w domu 3 dywany, raz na rok oddaje do prania ale juz mam taki brudny ,że pora go wyczyścić ,najgorzej w pokoju u dzieci czasem tam jedzą, wiadomo że coś sie wysypie wyleje, ja mieszkam na górze teściowa na dole, jak przychodzi do nas nigdy nie sciaga butów, zaraz mnie zjecie ale ten dywan to taki brudny wiecznie przez tesciowa, dywan jest gruby wełniany, nie mam już siły trzeć go na mokro , nawet jak kupię nowy to zawsze będzie to samo,może macie jakies sprawdzone sposoby a przy których nie trzeba się namęczyc, znalazłam taki sposób wydaje sie dobry ale proszę powiedzcie mi co to ma byc za olejek czy bez tego olejku tez będa efekty: === Aby przygotować kolejną recepturę potrzebujesz: 1 szklanki octu, 2 szklanki wody, 2 łyżki soli, 15 kropel olejku oraz butelki ze sprayem. Ocet i wodę wlej do butelki, dodaj sól, olejek. Mocno potrząśnij butelką, by sól się rozpuściła. Mieszaninę rozpyl na dywanie i pozostaw do wyschnięcia. Gdy wyschnie, odkurz dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrzuć dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oddawaj do czyszczenia 2 razy w roku. Po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyrzucę bo mam małe dzieci i ja lubię mieć dywany, -po praniu jak mi oddają dywan to jest czysty i wygada jak nowy, i mimo ze oddałabym 2 razy do roku to i tak co miesiąc przydałaby sie go lekko odświerzyć, nie daje rady trzeć po dywanie bolą mnie rece, kłopoty ze stawami, więc pytam o rade odnośnie czyszczenia, uprzedzając nie jestem brudasem , często odkurzam ale te dywany tam szybko sie brudzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a odnośnie tego olejku , wie któraś o jaki olejek chodzi i co daje taki olejek w czyszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vanish do prania dywanów i tapicerek. W rossmannie też jest coś takiego z domola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypożycz sobie odkurzacz piorący. Sporo prywatnych osób ogłasza się w Internecie. Ja ostatnio wzięłam od gościa na 24 godziny. Koszt 50zl plus kaucja 250 (oddaje oczywiście przy zwrocie odkurzacza). W jeden dzień wyprałam tapicerkę w aucie, w domu kanapę, dywan i siedziska krzeseł. Wszystko jest jak nowe, a jaka satysfakcja kiedy odsysasz i widzisz jaki brud wyciąga :D. Raz na miesiąc czy dwa, idealna opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zlikwidowałam dywan w dziecięcym pokoju, bo też był wiecznie brudny, a to soczek, a to plastelina. Teraz mam małe dywaniki, które mogę uprać w wannie. Teściową grzecznie i z usmiechem, poproś, żeby zdejmowała buty, bo masz wyprany dywan, bawią sie na nim dzieci i u Was w domu jest taka zasada, że się w butach po dywanach nie chodzi. nie umiesz komuś zwócić uwagi grzecznie? i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze ktos radzi : pioracy odkurzacz moze ci troche pomoc, autorko. Osobiscie cierpie dywanow i ich po prostu nie mam :P W poprzednim mieszkniu mielismy wykladzine dywanowa w sypialniach, na szczesie teraz mam wszedzie parkiety i w zyciu juz od wykladzin/dywanow nie wroce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie możesz po prostu teściowej powiedziec aby zdejmowała buty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dywany to zrodlo bakterii roztoczy i innego swinstwa, nawet nie zdajesz sobie sprawe ile masz lokatorow w domu, lkaz im sie do czynszu dzucic , albo won! Jezeli twoje dziecko czesto ma katar, abo łapie przeziebienie to moe byc wina dywanow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku powiedz teściowej żeby nie wchodziła w butach na dywan dzieci. Bo ...I tu to bym jej powiedziała jak napisałaś że nie masz siły go ciągle prać. ...Co wy tak się tych teściowych boicie. Chyba zwrowie dzieci ważniejsze czy się brudas jakiś flejtuch obrazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raz zwróciłam jej uwage to pedeszła do tego pogardliwie, zartowała ze mnie i na drugi raz też weszła w butach, raczej sie nie kłócimy i nie chce tego zepsuc, bo mieszkamy razem i ona czasem jak zostanie z dziećmi to i tak pewnie wejdzie w butach i nawet nie będę o tym wiedzieć,więc nie bede zwracać uwagi ale już sama z siebie jej nie zapraszam, ale dzieci też brudzą tylko na zasadzie plam a po butach zawsze jest dywan szary i buty nieraz odbite , teściowa tez u siebie chodzi w butach ale oni nie maja dywanów, ona jest jak burza raz jest w domu a za sekundę już na dworze i juz 3 raz z rzedu była w sklepie, tak że ona butów nie sciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja podnoszę temat i też bym skorzystała z tego przepisu w 1 poście , ale też nie wiem jaki olejek będzie potrzebny , czyżby rycynowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze raz autorka, teściowa jak do mnie przyjdzie nawet tylko coś powiedzieć to i tak musi zajrzeć do każdego pokoju, to że chodzi po domu to mi nie przeszkadza tylko strasznie mnie wkurfia to łażenie w butach, i ajak dzieci przy niej przyjdą z podwórka to mówi wchodzcie wchodzcie nie sciągajcie butów bo zimno na boso, ja od razu dzieci w kapcie, ona chyba widzi że sie denerwuje i taki ma charakter że butów nie zdejmie, ona ze wszystkiego żartuje i nieraz też ze sciagania butów sobie zartowała,nie jest zła tylko lekko podchodzi do życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olej rycynowy to tesciowej do herbatki , jak przyjdzie:D nie bedzie przynajmniej deptac po dywanach, no chyba ze w klopie tez dywan macie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha, sama skorzystam z prostego sposobu na czyszczenie dywanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi olejkami to lipa daj se spokój. Jak już to wetrzyj miotłą proszek wanish.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam zainwestowała po prostu w droższy odkurzacz, electrolux pure f9. Może i nie jest to tania zabawka, ale wszystko wyczyszczone dokładnie i nic nie śmierdzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie! porządny odkurzacz załatwia sprawę. A ten pur f9 podobno jest dobry też dla alergików no i po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, więc w końcu nie trzeba się potykac o sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do kiedy możńa testować tego Pure F9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wzięłam się na sposób i pozmieniałam wszystkie dywany w domu na takie które można prać w pralce. fajne propozycje mają jarmarkeurope.pl/22-dywany-do-prania-w-pralce Polecam bo warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×