Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny z reka na sercu, czy wasze niemowiace dzieci ogladaja czasem TV?

Polecane posty

Gość gość

Czytalam ostatnio, ze dzieci ktore jeszcze nie mowia w ogole nie powinny ogladac TV, ze media w ich umyslach robia wrecz spustoszenie. Kurcze, ja mam syna 16 m-cy i strasze corki, ktore wieczorem ogladaja swoj***ajki i syn sila rzeczy tez. TV nie jest wlaczona non stop, ale te 40 min dziennie na pewno oglada. Czy to faktycznie az takie zlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam tylko ze ogladamy raczej spokojne bajki, bez przemocy, synek np. Cos mi pokazuje w bajce reka a ja mu wtedy objasniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój nie oglądał a i tak rozgadał się po skonczeniu 2.5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas TV gdy jest maz, gra caly czas, jakies Discavery albo inne popularno - naukowe. Nie ogldamy trudnych spraw i tego typu rzeczy, film leci sporadycznie! Jedyny skutek uboczny tego, to ze corka wie rzeczy o ktorych zwyczajny dzieciak , a czasem i dorosly w zyciu nie slyszal. Syn ma 9 miesiecy, czy oglada , nie wiem, chociaz ostatnio zaczal - reklamy. Chociaz TV gra niemal caly czas, wiec sie przyzwyczail,ze cos tam buczy, ale nie sadzam go przed bajkami. Wyjatek to inhalacje bo inaczej nie usiedzi i sa to teledyski z YT z piosenkami Smoka Edzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy. Nie ma znaczenia co akurat leci, chodzi o nadmierną stymulacje prawej półkuli mózgu, co nie powinno mieć miejsca w pierwszych 3 latach życia. Problemy z tego wynikające nie dotyczą tylko rozwoju mowy, ale również psychiki i zachowań społecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dotyczy to tak samo "grania w tle"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Edzio wymiata :) i Super Simple Song :) Moja ma rok i już co prawda trochę mówi, ale zazwyczaj wszystko splatamy ze sobą i jak się bawimy, a są jakieś zwierzęta, przedmioty, czynności, to zaczynam śpiewać piosenkę i ona pokazuje, mówi co to, sprawdzam czy rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:14 no wlasnie o tym byl ten artykol, chodzilo nawet o to jak cos tam gra w tle, nawet dziecko nie musi ogladac.....ze powiduje to zachowania paraautystyczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A radio buczec może w.tle czy nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, radio nie, piosenki tez nie, bo stymulacja prawej polkuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja cora ogladala bardzo duzo TV bo siedziala z babcia a tam telewizor non stop i gadala jak najeta w wieku 2 lat. Uwazam ze zdrowych dzieci to nie dotyczy. Moze tylko jakies z trudnosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starsze dzieci chcą oglądać bajki i na pewno będą rozżalone, jeśli im tego zabronisz ze względu na młodsze dziecko. Ustal z nimi konkretne godziny, w których mogą oglądać (zróbcie to razem, żeby uwzględnić ich ulubione programy) i w tych godzinach wychodz z młodszym do drugiego pokoju albo na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, radio nie, piosenki tez nie, bo stymulacja prawej polkuli. x "nie będzie niczego"! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój trzylatek dużo tv ogląda. Nie mówi zbyt dobrze, chociaż od czasu, kiedy poszedł do przedszkola, coraz więcej nowych słów się u niego pojawia. Neurolog radził zamiast tv, mieć włączone radio. Radio też włączam zamiast tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez sporo ogladal, gadal w sumie slabo ale sie rozkrecil w przedszkolu. Nie ma i nie mial zadnych problemow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Oglada. Syn ma 19 mcy. Mowi 30 pojedynczych slow ( w tym dzwiekonasladowcze). Starsza corka tez ogladala. Majac poltora roku mowila puerwsze zdania. Wiec chyba reguly nie ma z tym mowieniem i zwiazkiem z bajkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak, żadne nie ma problemu a potem w szkole pełno takich, co nie można sobie z nimi poradzić, ale rodzice problemu nie widzą, pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ogląda lubi reklamy , piosenki smoka Edzia i teletubisie , interesuje się tv ale ma tak że się wszystkim interesuje, przygląda się również wszystkim ludziom na ulicy ,patrzy jak ktoś coś mówi, wola do dzieci po swojemu itp. ma 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dajmy sie zwariowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyłączyľam tv. Całkowicie. W sensie tv stioi w garażu. Mówi więcej (dziecko) i tego typu np: gdzie ba? tzn gdzie kot?. Gdzie hau hau? tzn. gdzie pies? A mam dopiero od niecałego miesiąca tv wyniesiony. Niestety często ogląda w tel smoka edzia na YT. Ale i alfabet na YT. Powtarza po swojemu końcówki wierszyków (dopowiada ostatnie słowo), śpiewa kołysanki (cudowne, bo naprawdę się wczuwa). Ogólnie wyeliminuję wkrótce i telefon. Ma 17 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie oglądała nigdy bajek z to do pistu powyżej. Za to chętnie reklamy Lidla (?) i pogodę (z markiem horczyczakiem) o 19.30) oraz faceta z Teleexpressu. Starałam się rzadko włączać tv. Absolutnie nigdy w tle. Sam nawet nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę 22 miesiące. Zaczynała już mówić i zainteresowała się bajkami, a ja miałam ciężki okres (dużo papierów, maili, telefonów) to żeby szybko pozałatwiać sprawy, włączałam jej bajki. Tydzień oglądała bajek około 30-40 min dziennie. Przestała mówić. Teraz ogląda 15 minut dziennie, bo bardzo chce, ale dbam o książki i nazywanie rzeczy. Ponownie zaczyna mówic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkanna
Tak, ale staram się jak najmniej tv a jak więcej czasu poświęcać czas dziecku! Ostatnio ściągnęłam super aplikację Skakanka w domu, duzo ćwiczymy, skaczemy a jednocześnie maluch się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ogladala bajki. Gdy miala poltora roku mowila pierwsze zdania i to 3 wyrazowe. Wiec reguly nie ma. Bardzo duzo nauczyla sie z bajek. Ogladala tylko edukacyjne. Teraz ma 10l i jest jedna z najlepszych uczennic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, jako maluchy nie ogladali bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starszy syn oglądał bajki na mini mini i abc, zdaniami zaczął mówić mając rok i 5 miesięcy. Młodszy ma 1,5 roku i gada po swojemu. Ale on się drze jak widzi bajki, woli tureckie, rosyjskie piosenki na yt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mamy takiego problemu, od 13 lat nie posiadamy odbiornika telewizyjnego. Dzieci nie tęsknią za TV, bo aczkolwiek wiedzą o tym "wynalazku"ale nie mając go na co dzień nie przywiązali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×